Studiowałam Psychologię na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie studiuję język niemiecki. Języka obcego trzeba uczyć się ciągle, doświadczenie szlifuje się, mając ciągły kontakt podczas rozmowy z drugą osobą. Nauka nie polega tylko na uczeniu się z książek. Aby zdobywać doświadczenie, potrzebne jest rozumienie ze słuchu, odpowiadanie na pytania jak i umiejętność zadawania pytań. Istotny jest dialog. Oczywiście pisownia i gramatyka podstawa.
Przede wszystkim nauka języka obcego pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy dziecka. W ten sposób między innymi ćwiczą swoją pamięć, koncentrację, poszerzają horyzonty, kształtują świadomość społeczną i kulturową. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w pierwszych latach życia.
Chcesz uczyć się języka, w elastycznych godzinach dostosowanych do Twoich planów, nie wychodząc przy tym z domu? Skorzystaj z oferty.
Nie od dziś wiadomo, że jednym z najbardziej skutecznych sposobów pobudzania pracy mózgu jest nauka języków obcych. Mimo że przyswajanie nowych słów i połączeń wyrazowych może wydawać się mozolnym i żmudnym zajęciem, jest to jednak doskonały trening dla naszego mózgu. Systematyczna nauka języka obcego sprawi, że poprawisz zdolność koncentracji oraz pamięć i każdy kolejny zestaw słówek przyswoisz szybciej. Osoby, które płynnie posługują się językami obcymi, są bardziej kreatywne, mają umiejętność myślenia wyższego, rozwiązywania problemów, zyskują też większą wiedzę na temat tego jak radzić sobie w stale zmieniającym się świecie.
- Pierwsza zaleta to możliwość komunikowania się z większą ilością ludzi. Dzięki temu, że znasz języki obce bez problemu porozmawiasz z ludźmi z innych krajów. Wiąże się z tym podróżowanie i możliwość swobodnej komunikacji. Komunikowanie się z ludźmi z innych krajów daje możliwość poznania ich zwyczajów i kultury, oraz historii. Podróżowanie rozwija, daje satysfakcje, oraz rozwija umiejętności.
- Drugą zaletą jest możliwość słuchania i oglądania filmów, muzyki w innych językach. Znajomość języka obcego to także dostęp do obcojęzycznej literatury. Daje to dostęp do wiedzy, która jest dla wielu niedostępna. Najwięcej nowości pojawia się w języku angielskim, nie ma możliwości, aby zostało to przetłumaczone natychmiast na język polski.
- Trzecią zaletą jest zwiększenie swoich szans na zatrudnienie. Znajomość języków obcych stwarza zupełnie nowe perspektywy na rynku pracy. Wiąże się to również z osiągnięciem dużo wyższych zarobków od osób, które językowo obcych nie znają. Lepsza praca wiąże się z kolei z większą satysfakcją z wykonywanej pracy, oraz większego zadowolenia.
- Czwartą zaletą jest pewność siebie. Osoba znająca wiele języków obcych jest bardziej pewna siebie i szuka jeszcze większych możliwości ku temu, aby się rozwijać. Pewność siebie to uczucie kiedy czujesz się idealnie w swojej skórze, cieszysz się z tego co osiągnąłeś i śmiało patrzysz przyszłość. Będąc pewnym siebie, traktujesz siebie jak osobę wartościową, dostrzegasz swoje liczne talenty, oraz umiejętności. Potrafisz cieszyć się swoimi umiejętnościami. Pewność siebie daje również silę do tego, aby radzić sobie z przeciwnościami dnia codziennego.
- Piąta zaleta to ciągłe symulowanie swojego mózgu. Nauka języków obcych to zrobienie czegoś dobrego dla swojego mózgu. Przyswajanie sobie nowego słownictwa i gramatyki stanowi symulację dla mózgu i pobudza go do ciągłego działania, a co za tym idzie większej sprawności umysłowej. Ludzie, którzy znają kilka języków obcych są wielozadaniowi i posiadają lepszą pamięć od osób, które języka obcego nie znają. Zdrowy umysł to zdrowie psychiczne, większa otwartość na nowe wyzwania i większa umiejętność radzenia sobie z problemami.
- Szóstą zaletą jest tolerancja. Znajomość wielu języków obcych wpływa na poziom tolerancji. Dużo łatwiej jest zaakceptować odmienność i inność innych. Znajomość języków obcych łączy, zamiast dzielić, skalania do tego, aby szukać cech, które będą wspólne.
- Siódma zaleta to otwartość. Jeśli znasz języki obce, stajesz się otwarty na innych ludzi, inne kultury. Stajesz się człowiekiem lubianym i jednocześnie lubisz ludzi. Odkrywanie innych daje również możliwość lepszego poznania siebie i przezwyciężania swoich słabości.
- Ósmą zaletą jest niezależność. Wiele osób marzy o całkowitej niezależności, ale prawdziwą niezależność daje dopiero swobodne porozumiewanie się w wielu językach. Niezależność w komunikowaniu wpływa na wzrost pewności siebie i poznaniu uczucia, że da się radę w każdej sytuacji.
Zapraszam do kontaktu
Pozdrawiam
Izabella