Wspieramy Ukrainę! Stop wojnie!

Pomoc tutaj »

Maturę możesz uzupełnić zawsze – choć im później tym trudniej

Teraz, gdy jesteś w pewnym punkcie swojego życia, być może zaczynasz zdawać sobie sprawę, że zdobycie dyplomu szkoły średniej jest ważne, ponieważ są rzeczy, które chcesz osiągnąć, a dyplom jest kluczem do otwarcia dla ciebie niektórych drzwi.

Twoje marzenia o przyszłości nie umarły, gdy porzuciłeś szkołę średnią

Nie chodzi o to, że wcześniej nie dostrzegałeś wartości matury — po prostu inne rzeczy miały pierwszeństwo. Może musiałeś pracować w pełnym wymiarze godzin, aby utrzymać rodzinę. Może doświadczyłeś traumy, która uniemożliwiła skupienie się na szkole. Może założyłeś rodzinę, która potrzebowała twojej niepodzielnej uwagi. Czteroletnia ścieżka do matury w wieku 14-18 lat nie działa dla wszystkich.

Nie jest za późno.

Uzyskanie dyplomu ukończenia szkoły średniej może być różnicą między tobą a współpracownikiem, który otrzyma ten awans. Uzyskanie dyplomu przynosi korzyści, umożliwiając uzyskanie awansu, o którym marzyłeś, lub poprzez umożliwienie ubiegania się o przyjęcie do szkoły technicznej, dzięki czemu możesz rozwijać swoją karierę.

Maturę możesz uzupełnić zawsze – choć im później tym trudniej

Jest wiele ważnych powodów, dla których ważne jest uzyskanie dyplomu ukończenia szkoły średniej.

Z dyplomem możesz zarobić więcej niż bez niego.

Pomyśl o tym przez chwilę.

Zakwalifikujesz się do większej liczby miejsc pracy – lepszych i ciekawszych, odpowiadających Twoim zainteresowaniom

Wiele prac, które można zdobyć bez matury, jest wymagających fizycznie, nisko płatnych i nie oferuje zbyt wiele dobrych godzin pracy. W rzeczywistości wiele osób bez matury w dzisiejszej gospodarce wykonuje więcej niż jedną pracę, aby związać koniec z końcem, co oznacza pracę wieczorami, godziny nocne, weekendy lub kombinację powyższych.

A praca na wielu etatach prawie na pewno oznacza pracę ponad 40 godzin tygodniowo. Praca w takich godzinach utrudnia planowanie zajęć rodzinnych i czasami oznacza niewidywanie się z rodziną tak często, jak by się chciało. Posiadanie dyplomu ukończenia szkoły średniej może oznaczać mniej uciążliwą pracę w godzinach, które są bardziej pożądane dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jeśli pracujesz z ludźmi, którzy mają wyższe wykształcenie niż ty, jest bardziej niż prawdopodobne, że będą oni brani pod uwagę jako pierwsi przy awansach. Dlaczego to? Czy to oznacza, że ​​ich praca jest lepsza niż twoja? Cóż, jest kilka możliwych powodów.

Po pierwsze, Twoja firma może mieć wdrożone zasady, które wymagają od nich rozważenia osób z wyższym wykształceniem przed pracownikami z niższym wykształceniem. Po drugie, twoje świadectwo ukończenia szkoły średniej wysyła wiadomość do twojego pracodawcy, że ukończyłeś coś trudnego i już odniosłeś sukces, pokazując im, że prawdopodobnie znowu odniesiesz sukces. Bez dyplomu ukończenia szkoły średniej, być może będziesz musiał pracować ciężej, aby pokazać swoje umiejętności i zdolności, niż gdybyś go miał.

Jeśli zdobędziesz dyplom ukończenia szkoły średniej, będziesz mógł aplikować na studia. Twoje świadectwo ukończenia szkoły średniej pokazuje, że posiadasz umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu na bardziej specjalistycznych szkoleniach, co daje Ci większy wybór pracy, o którą możesz się ubiegać.

Np.:

Jeśli pracujesz w klinice weterynaryjnej, zdobycie dyplomu szkoły średniej może otworzyć ci drzwi do zostania technikiem weterynarii lub weterynarzem. Bez względu na to, jakie jest Twoje marzenie, czy chcesz zostać nauczycielem, lekarzem, asystentką stomatologiczną czy przedsiębiorcą, musisz zdobyć dyplom ukończenia szkoły średniej, zanim uzyskasz wykształcenie lub certyfikat, którego potrzebujesz, aby zostać zatrudnionym.

Warto, naprawdę warto.

Autor: Iwona K.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść blogów, są one osobistą opinią autora