Szybkie sposoby na skuteczną naukę ( przetestowane sposoby )

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy wpis na tego rodzaju blogu, ale mam nadzieje, że będzie ciekawy i może komuś w szkole uratuje ,"skórę".

Chciałbym się z wami podzielić moimi sposobami na szybszą i efektywniejszą naukę. Nie owijajmy tutaj w bawełnę szkoła czy to podstawowa, czy też liceum to trudny czas dla każdego ucznia. Ogrom podawanej przez nauczycieli wiedzy, nie raz sprawdziany i kartkówki piętrzące się stosami w kalendarzu. I jak tu normalnie przetrwać? I przy okazji i nie zwariować i wyjść z tego wszystkiego obronną ręką? W internecie znajdziecie pewnie mnóstwo sposobów na skuteczną, ale i w miarę szybszą naukę, która rzeczywiście po pewnym czasie przynosi efekty, ale potrzebuje pewnego zaangażowania no i oczywiście dużo cierpliwości i wytrwałości. Wiadomo nie każdy w dzisiejszych czasach ma aż tyle wolnego czasu, aby siedzieć godzinami nad stertą książek i notatek z lekcji. Z własnego doświadczenia wiem,że taka nauka nie przynosi ani satysfakcji z dostanej później oceny, ani przede wszystkim zdobytej wiedzy. A raczej zależy nam, żeby coś wynieść z tej szkoły (i nie chodzi mi o ławki czy też kredę) tylko zapamiętaną i uporządkowaną w naszej mózgownicy wiedzę. Jako student również jestem "zmuszony" na bieżąco przyswajać wiedzę czy to z anatomii, biofizyki czy innych przedmiotów i bronie się nogami i rękami, żeby z nocy móc spać, a nie siedzieć nad książkami i ryć, dlatego tez przedstawię wam moje sprawdzone sposoby na takiego rodzaju problemy.

Szybkie sposoby na skuteczną naukę ( przetestowane sposoby )


1. ROZPLANUJ SOBIE NAUKĘ NA KILKA DNI WCZEŚNIEJ - załóżmy, że masz sprawdzian z polskiego za tydzień we wtorek, a mamy środę, to nie zostawiaj wszystkiego na dzień przed, a jeszcze lepiej na wieczór przed sprawdzianem, tylko zacznij się uczyć np. w weekend. Będzie to lepsze i dla ciebie i dla twojego umysłu, ponieważ wiedza będzie spływała do ciebie powoli i usystematyzowana, a nie górskim potokiem.

2. Z LEKCJI RÓB NOTATKI I NOTUJ NAJWAŻNIEJSZE RZECZY NA LEKCJI-Wiem w dobie wszechobecnej technologii pospolity zeszyt i długopis wydaje się nudnym pomysłem, i tu jesteś w błędzie. Na lekcji, zamiast lampić się w ekran telefonu czy czegoś innego warto czasem zanotować to, co w danej chwili nauczyciel mówi, a może akurat będzie omawiał ważne zagadnienia do testu. Warto otworzyć uszy, chociaż na 5 minut.

3. ZAOPATRZ SIĘ W KOLOROWE ZAKREŚLACZE, MAZAKI I INNE WIDOCZNE Z 10 KM RZECZY — Wydaje się banalne i bardziej skierowane w kierunku dziewczyn. Błąd, chłopcy też z takich lifehaków korzystają i wychodzi im to na dobre ;).

4.MOŻESZ ZAINWESTOWAĆ W PLANNER LUB JAKIŚ NOTATNIK -Dzięki nim będziesz bardziej zorganizowany i zaoszczędzisz troszkę swojego czasu i nerwów, bo "znowu nie wiem, kiedy mam test".

5. UCZĄC SIĘ DO SPRAWDZIANU KORZYSTAJ ZE SWOICH NOTATEK ZROBIONYCH WŁASNORĘCZNIE - Lepiej jest się uczyć ze swoich notatek niż z czyiś prawda ? Ma to swoje plusy w postaci zapamiętanej wiedzy z książki czy też z zeszytu i późniejszym tylko przeczytaniu notatek .

6. UCZĄC SIĘ RÓB PRZERWY - Pozwoli to, aby twój mózg złapał chwile wytchnienia przed kolejnym etapem nauki . Wystarczy 15-20 minut .

7. JEŚLI JESTEŚ WZROKOWCEM TO PRZEPISUJ SWOJE NOTATKI ILE DASZ RADĘ - Może wydawać się ten sposób dziwny, ale jeśli jesteś wzrokowcem to on rzeczywiście działa , sama jestem wzrokowcem i stosuje ten sposób od lat i zawsze wychodzę obronną ręką z każdego zaliczenia.

8.MOŻESZ ZAOPATRZYĆ SIĘ W TABKUCĘ KORKOWĄ - Przyklejaj na niej ważne dla ciebie rzeczy takie jak np. słówka z angielskiego , wzory z matematyki albo jakieś cytaty, które zmotywują ciebie do nauki . Jednym słowem czego dusza zapragnie ;).

9. UCZĄC SIĘ JĘZYKÓW POWTARZAJ GŁOŚNO SŁÓWKA LUB RÓB TAK ZWANE FLASHCARDS.

10 . OSTATNIM JEST ZBILANSOWANA I ZDROWA DIETA KTÓRA POBUDZI MÓZG DO PRAWIDŁOWEJ PRACY - Powinieneś jeść dużo orzechów , które poprawiają pamięć i koncentrację oraz pamiętać o owocach i warzywach, oraz picie przynajmniej 1,5 litra wody dziennie.

To by były takie moja top 10 najważniejszych sposobów na szybszą i efektywniejszą naukę, wiadomo każdy z nas jest inny i każdy inaczej zapamiętuje i się uczy, ale wydaje mi się, że przynajmniej niektóre z przedstawionych wyżej sposobów przynajmniej większości osób powinny pomóc .

Pozdrawiam i trzymam za was kciuki.

Autor: Valentyn B.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść blogów, są one osobistą opinią autora