Wspieramy Ukrainę! Stop wojnie!

Pomoc tutaj »

W kalendarzu maj a w głowie – WAKACJE! Dołącz latem do wakacyjnej grupy naukowej.

MAJ

 

 

 

Latem regenerujemy zmęczony organizm. Możemy dłużej pospać. Jemy świeże warzywa i sezonowe owoce. Nie brakuje czasu na sporty i rekreację. Zasilamy organizm witaminą D, w słoneczne, jasne dni.

Ale organizm, to również nasz mózg i pamięć, którą należy trenować, jak bicepsy.

Warto pomyśleć o uporządkowaniu wiadomości i nadrobieniu zaległości z minionego roku szkolnego.

Tylko jak się uczyć, skoro podręczniki dawno zdane w szkole a w zeszycie pozostało niewiele notatek?

Jak się uczyć samodzielnie w słoneczny, upalny dzień, kiedy temat ćwiczony w roku szkolnym, był niejasny i trudny?  

Można odłożyć sprawę do jutra. Wkrótce okaże się jednak, że wakacje się kończą a postanowienia pozostały niezrealizowane.

 

Po pierwsze motywacja.

 

Czy wiesz, że matematyka, której uczyłeś się w piątej i szóstej klasie, obowiązuje bez zmian, w teście kończącym klasę ósmą?

Szóstoklasista rozwiąże część zadań testu ósmoklasisty, o przystawaniu trójkątów i równania z jedną niewiadomą.

Absolwent klasy siódmej, odpowie poprawnie na większość pytań w teście ósmoklasisty. Nie zna tylko wstępu do kombinatoryki oraz wzorów na pole i obwód koła.

Podstawa programowa fizyki z klasy 7, jest powtarzana (na oceny) w klasie ósmej. Tylko że tuż przed wielkim testem ósmoklasisty, można przypomnieć sobie wzory, ale permanentnie brak czasu na uczenie się kinematyki, dynamiki, czy aerostatyki od nowa.

Chemia kwasów nieorganicznych i karboksylowych, w klasie 8 nie obejmuje już powtórki obliczania stężeń, udziału masowego i składu procentowego. Wymagane jest, żeby uczeń to wiedział.

A  latem mamy dwa miesiące swobody, umysł wypoczęty, odstresowany. Do tego piękne okoliczności przyrody. Klimat do nauki idealny.

 

Ile czasu przeznaczyć na naukę?

 

Najważniejsza jest systematyczność. Wystarczy godzina tygodniowo, na powtórzenie każdego z przedmiotów ścisłych. To tylko 3 godziny nauki, w tygodniu, liczącym 168 godzin. Mniej niż 2% twojego czasu.

 

Jak zacząć?

 

Prawdopodobnie są małe szanse na to, żeby usiąść do wspólnej powtórki, w gronie najbliższych znajomych i przyjaciół. A potrzebny jest ktoś, kto zweryfikuje nasze umiejętności. Potwierdzi, że dobrze rozumiemy znaczenie wielkości fizycznej, poprawnie zapisaliśmy reakcję albo rozwiązaliśmy zadanie.

Proponuję dołączenie do grupy naukowej, gdzie w luźnej, wakacyjnej atmosferze, przygotujemy się do diagnozy przedmiotowej, ale też do konkursu kuratoryjnego lub po prostu utrwalimy sobie, ze zrozumieniem wiadomości już zdobyte.

Możemy też, przygotować się wspólnie do zadań, czekających w następnej klasie. Jeśli potrzebujesz trochę więcej czasu, na zapamiętanie wiadomości a szum panujący w szkolnej klasie, utrudnia zrozumienie tematu, dołącz do grupy wakacyjnej nauki. Rozpoczniesz rok szkolny, bez stresu i solidnie przygotowany do pierwszych po wakacjach kartkówek powtórkowych.

Nauka w zespołach od 2 do 4 osób, to kameralne spotkania, ludzi, którym chce się chcieć i którzy chęci wcielają w czyn.

To też szansa na nowe, ciekawe znajomości z osobami w twoim wieku i o podobnych zainteresowaniach, a także problemach szkolnych. Znajomości, które przetrwają dłużej, niż wakacyjne grupy naukowe.

Jeśli wolisz indywidualne konsultacje i pracę w swoim tempie, to podczas wakacji, możesz wybrać również takie rozwiązanie.

Otrzymasz indywidualną tablicę interaktywną, dostępną również pomiędzy zajęciami. Będziemy tam rozwiązywać zagadnienia i zadania.

Udostępnię Ci konspekty, krótko podsumowujące zawartość omawianego rozdziału. Możesz liczyć na moją uwagę, zainteresowanie i wsparcie w odkrywaniu zjawisk fizycznych, chemicznych i przyrodniczych. Zmierzymy się z zadaniami, które do tej pory wydawały się trudne, bo zabrakło czasu na ich staranne zrozumienie.

 

Wybór na miarę Twoich potrzeb

 

Wakacyjne grupy naukowe rozpoczynają działalność z końcem roku szkolnego.

Spotkania zakończymy, zależnie od postawionego celu, 31 sierpnia lub w październiku, po pierwszym etapie konkursów kuratoryjnych.

Możesz dołączyć do nas, w dowolnym momencie wakacji. Czekamy na Ciebie, kiedy tylko zdecydujesz się dołączyć. W każdej chwili możesz nas pożegnać, albo zmienić sposób nauki na indywidualne konsultacje.

 

Pracujemy w grupach wiekowych:

- absolwenci klas 6

- absolwenci klas 7

 

Uczymy się wspólnie:

- matematyki

- fizyki

- chemii

- biologii

 

Wyznaczamy różne cele:

- wstęp do fizyki i chemii dla absolwentów klas 6

- przygotowanie do testu - diagnozy po klasie 6, 7

- przygotowanie do konkursu kuratoryjnego

- przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

- przygotowanie do egzaminu poprawkowego

 

Otwieram zapisy chętnych uczniów.

Zapraszam do kontaktu poprzez mój profil na buki.org.pl

 

Autor: Joanna P.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść blogów, są one osobistą opinią autora