How to learn French quickly

W dzisiejszym świecie nauka języków obcych jest szczególnie ważnym elementem systemu edukacyjnego. W tym momencie granice między krajami stopniowo usuwane oraz występuje konieczność uczenia się języków innych państw. To może być ważne dla biznesu lub podczas przeprowadzki na stałe miejsce zamieszkania.

Język francuski jest językiem urzędowym w jednym z najbardziej gospodarczo rozwiniętych krajów Unii Europejskiej – Francji. Nauka języka francuskiego daje możliwość rozwiązania biznesowych pytania, nie zwracając się za pomocą do tłumaczy. Będziesz mógł negocjować samodzielnie i dowiadywać się niezbędne szczegóły, komunikując się w języku francuskim. Uczyć się francuskiego jest tak samo łatwo, jak i inne języki obce. 

How to learn French quickly

Dla uczniów i studentów nauka języka francuskiego jest szczególnie ważne, jeśli istnieje chęć kontynuowania lub rozpoczęcia edukacji we Francji.

Jak opanować język francuski?

Języka francuskiego można nauczyć się w kilka różnych sposobów, w zależności od twoich pragnień. Mogą to być zajęcia szkolne, lekcje z prywatnym nauczycielem, odwiedzanie specjalistycznych kursów lub zanurzenie się w językowe środowisko.

Szkolne zajęcia z języka francuskiego odbywają się w klasach kilka razy na tydzień. Przy tym uwaga nauczyciela jest podzielona pomiędzy kilkudziesięciu uczniów. Nauka języka francuskiego w szkole nie jest wystarczająco skuteczna, ponieważ nauczyciel nie ma czasu, żeby zwracać uwagę na każdego z wychowanków.

How to learn French quickly

Lekcje z korepetytorem języka francuskiego mogą stać się skuteczną alternatywą dla szkolnych lekcji. W prowadzeniu zajęć prywatnie nauczyciel może wyjaśnić wszystkie niezrozumiałe tematy. Lekcja może być przeprowadzona w towarzyskiej atmosferze i wszystkie dotychczas niezrozumiałe tematy stają jasne dla ucznia.

Specjalistyczne kursy języka francuskiego mogą pomóc opanować gramatykę i nauczyć się nowych słów. W przeciwieństwie do szkolnych lekcji w prowadzeniu lekcji na kursach grupy są małe około 5-8 osób.

Zanurzenie się w środowisko języka jest jedną z najbardziej skutecznych, ale i najdroższych metod nauki języka francuskiego. Człowiek może nauczyć się mówić w obcym języku, naśladując mowę innych i łącząc słowo z przedmiotem lub działaniem.

Uczymy się francuskiego samodzielnie

Dla tego, żeby opanować język francuski, ważne jest przestrzeganie kilkoch prostych reguł.

  1. Przy wyborze podręcznika języka francuskiego warto zwrócić uwagę na jego semantyczną pełność. Francuski dla początkujących można opanować za pomocą materiałów dydaktycznych dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Szkolny francuski lepiej uczyć się na krajowych książkach z tłumaczeniem na język polski. Profesjonalna terminologia jest w książkach zagranicznych publikacji i słownikach.
  2. Zajęcia z języka francuskiego należy przeprowadzać zgodnie z utworzonym wcześniej harmonogramem. Szkolenia powinno być podzielone na kilka lekcji w tygodniu i nie powinny być one zbyt długie. O wiele efektywniej zrobić cztery lekcji po czterdzieści pięć minut lub godzinę, niż cztery godziny z rzędu siedzieć nad książkami.
  3. Przy nauce języka francuskiego szczególnie ważne miejsce poświęca się czytaniu. Jeśli twój poziom znajomości języka niewielki, można zacząć od bajek dla dzieci. Przy kolejnych etapach opanowania języka francuskiego, bajki można wymienić się książkami z zduplikowanym tłumaczeniem. Następnie przyjdzie kolej na czytanie książek w oryginale. Można to będzie zrobić, gdy będzie opanowana struktura języka i wystarczające słownictwo. 
  4. Nie mniej ważnym jest możliwość praktyki językowej. Najlepiej uczyć się francuskiego języka, rozmawiając z native speakerami. Ponieważ nie zawsze jest to możliwe, można korzystać z ogólnodostępnych zasobów. Mogą to być piosenki w języku francuskim, filmy w języku francuskim z napisami lub z zduplikowanym tłumaczeniem. Audioksiążki francuskich autorów również mogą przynieść odpowiednią korzyść.
    How to learn French quickly
  5. Należy założyć kilka zeszytów, każdy z których będzie służyć określonemu celu. Jeden zeszyt może być przeznaczony dla zapisywania nieznanych słów i zwrotów, drugi może stać się ściągą z gramatyki. Korzystać z zeszytów ważne nie tylko podczas lekcji, ale i nosić ich ze sobą. W przypadku, jeśli pojawi się trochę wolnego czasu (jak podczas podróży w transporcie), można odświeżyć w pamięci to, czego nauczyłeś się w przeddzień. 
  6. Ważne jest nie tylko na lekcjach okazywać zainteresowanie językiem, a i w codziennym życiu wykorzystywać język, którego się uczymy. Francuski można uczyć się nawet wtedy, gdy spacerujesz po mieście. Słysząc rozmowę dwóch nieznajomych ludzi na ulicy, postaraj się ją przetłumaczyć. Najpierw mogą wystąpić trudności w doborze słów lub zwrotów. Później taka praktyka pomoże Ci nauczyć się dobierać odpowiednie wyrażenia i gramatyczne obroty, nie zastanawiając się długo nad tym.
  7. W całym swoim mieszkaniu można powiesić naklejki na przedmiotach mebli z ich nazwami w języku francuskim i w języku ojczystym. Każdego dnia, patrząc na nich, nieświadomie zasilisz własne słownictwo.

Uczcie się francuskiego lekko i z przyjemnością!

Nauka języka obcego może i nie zająć dużo czasu. Korepetytorzy francuskiego z serwisu Buki mogą pomóc Ci opanować go w najkrótszym terminie. 

Aby wybrać odpowiedniego nauczyciela, możesz skorzystać z systemu filtrów serwisu. Wpisując parametry, które są podane do wyboru, można będzie dobrać odpowiednią kandydaturę nauczyciela.

Takie filtrami mogą być miejsce zamieszkania lub pewna jego dzielnica. Istnieje możliwość wyboru instruktora za pomocą ceny za jedną lekcję i poziom specjalizacji korepetytora. 

Należy zwrócić szczególną uwagę na opinie pozostawione przez poprzednich klientów pedagoga. Opierając się na nich, można ocenić jakość świadczonych wykładowcą usług.

Również w czasie wolnym istnieje możliwość skorzystania z wielu zasobów internetowych, w których podane są wskazówki, dotyczące nauki języka francuskiego.

W połączeniu z prywatnymi lekcjami, to może dać dobry wynik w krótkim czasie.

Uczcie się francuskiego łatwo z Buki!

Published:

2020-01-10

Category: School education