Szukasz korepetycji w Niemczech? Są na to 4 proste i efektywne sposoby

10.03.2020

Szukasz korepetycji w Niemczech? Są na to 4 proste i efektywne sposoby
Dla rodziców
Nauka języków

Jeśli chcesz uzupełnić swoją wiedzę z zakresu matematyki, podszlifować werbalne umiejętności w języku obcym lub nauczyć się grać na gitarze, potrzebujesz korepetycji. Tak się składa, że w Niemczech o korepetycje nietrudno, korzystając z różnorakich źródeł. Cztery z nich opiszemy w poniższym tekście. Wybierz ten, którzy odpowiada ci najbardziej.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele coraz częściej korzystają z internetowych metod korepetycji. Stosowanie takich metod posiada wiele pozytywnych stron. Dzięki Internetowi można bezproblemowo połączyć się z osobą na drugiej stronie globu, nie wychodząc nawet z domu. Wszystko, co do tego potrzebne, to komputer z dostępem do Internetu. Nie każdego jednak przedmiotu można uczyć online; w niektórych przypadkach brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem negatywnie odbija się na efektach nauczania. Najczęściej jednak efektywność metody nauczania zależy od preferencji i wcześniejszego przygotowania ucznia i nauczyciela. Poniżej podamy cztery ciekawe metody korepetycji.

 

meet’n’learn Nachhilfeportal

Portal internetowy meet’n’learn pomaga znaleźć odpowiednie korepetycje szybko i sprawnie. Na podstawie miasta i przedmiotu portal dopasowuje właściwego korepetytora. Cała usługa jest bezpłatna i póki co obejmuje dziewięć europejskich krajów.

Jeśli chcesz zostać korepetytorem, musisz wypełnić prosty formularz rejestracyjny na portalu. Dane z formularza są używane do stworzenia profilu na stronie internetowej. Pomocne w znajdowaniu większej liczby uczniów może być podanie dodatkowych informacji, takich jak zdjęcia, skany dyplomów czy certyfikatów, liczba przeprowadzonych lekcji, cena korepetycji, szczegóły dotyczące edukacji i cechy charakteru. Po przeprowadzeniu korepetycji uczniowie wystawiają na portalu referencje. Innymi zaletami tego portalu internetowego są możliwość czatu oraz planowanie i płacenie za lekcje bezpośrednio za pomocą strony internetowej. Na meet’n’learn istnieje możliwość pisania blogów oraz zadawania i odpowiadania na pytania, co również może pozytywnie wpłynąć na wygląd profilu nauczyciela.

Szukasz korepetycji w Niemczech? Są na to 4 proste i efektywne sposoby

Udemy

Udemy jest platformą e-learningową oferującą mnóstwo lekcji z różnych dziedzin wiedzy. Na portalu znaleźć można wiele różnych kursów, od metod skutecznej komunikacji po grafikę komputerową. Kursy na Udemy mają formę MOOC-ów (Massive Open Online Courses), czyli lekcji przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców. Na platformie można również zamieszczać autorskie lekcje na różnorodny temat, aczkolwiek połowa zysków należeć będzie do właścicieli Udemy.

Lekcje na portalu prowadzone są w formie video i uzupełniane często dodatkowym materiałem w formie tekstu. Niektóre kursy są darmowe, jednakże za większość trzeba będzie zapłacić.

Dużą zaletą Udemy jest możliwość nauki na urządzeniach mobilnych. Aplikacja jest dostępna zarówno w App Store, jak i w Google Play. Po ukończeniu każdego kursu uczniom wysyłany jest certyfikat w formie pdf.

Szukasz korepetycji w Niemczech? Są na to 4 proste i efektywne sposoby

 

Codecademy

W dzisiejszych czasach programowanie jest bardzo ważną umiejętnością. Możesz nauczyć się, jak programować, korzystając z internetowych kursów oferowanych na Codecademy.

Po zarejestrowaniu się na darmowej platformie wybiera się dziedzinę, której chce się nauczyć. Większość lekcji jest dostępna za darmo. Aby uzyskać dostęp do pełnej oferty, należy opłacić subskrypcję. Poszczególne rozdziały kursu opisują zagadnienia krok po kroku. Ponadto, w każdym momencie można sprawdzić, za co odpowiedzialny jest dany fragment wyświetlanego kodu. Po każdej lekcji uczeń dostaje praktyczne zadanie do rozwiązania, sprawdzające poziom przyswojonej wiedzy.

Codecademy oferuje lekcje w zakresie PHP, Javascript, jQuery, Python i Ruby. Korzystając z nich, nauczysz się przydatnych umiejętności w interaktywnym internetowym środowisku.

Szukasz korepetycji w Niemczech? Są na to 4 proste i efektywne sposoby

 

Studienkreis

Portal oferuje centra korepetycji w wielu miastach w Niemczech. Lekcje przeprowadzane są w grupach. Taka metoda nauczania może być zarówno zaletą, jak i wadą, w zależności od rodzaju uczniów i przedmiotu. Osoby, które preferują bezpośredni kontakt z nauczycielem, będą prawdopodobnie zadowolone ze Studienkreis.

Pierwszym krokiem jest znalezienie centrum korepetycji w swojej okolicy. Następnie uczeń wybiera i nawiązuje kontakt z nauczycielem. Pierwsza lekcja jest bezpłatna. To uczeń podejmuje decyzję, czy chce dalej korzystać z usług korepetytora za opłatą. Ceny zaczynają się od 8.40 euro za godzinę.

W cenę wliczone są również korepetycje online. W skład tego wchodzą tysiące interaktywnych zadań i materiału do ćwiczenia umiejętności na własną rękę.

Szukasz korepetycji w Niemczech? Są na to 4 proste i efektywne sposoby

Oceń wiadomość