Korepetycje - Jakub P. id:30011

Jakub P.

50za 60 min

Jakub P.

«Doszkalałem 2 uczniów z matematyki ze szkoły nr 7 w Ciechanowie, obie były zadowolone ze sposobu przeprowadzania zajęć, jak i z efektów w ocenach.»

Przedmioty

Matematyka

Poziomy nauczania:

Szkoła podstawowa 4-6 klasa

Szkoła podstawowa 1-3 klasa

Przygotowanie do szkoły

Poziom podstawowy

Informacje o doświadczeniu:

Po przeanalizowaniu materiału, który obowiązuje dla konkretnego ucznia, tworzę własne zadania tak, aby przyjmowana wiedza nie została użyta tylko na 1 przykładzie.

Miejsce lekcji

U ucznia:

Ciechanów

Glinojeck

U korepetytora:

nie

Lekcje online:

tak

O sobie

Jestem studentem 3-ciego roku informatyki na specjalizacji Programowanie aplikacji użytkowych na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Do czasów licealnych moim ulubionym przedmiotem była matematyka, z której dostałem 98% na maturze. Moim sposobem na dobre korepetytowanie młodocianych uczniów, jest przede wszystkim nie tworzenie relacji uczeń-nauczyciel jak w szkole. Często w takiej sytuacji występuje efekt "bania się odpowiedzieć", bądź milczenia podczas lekcji/korepetycji z nadzieją, że jakoś ten czas minie. Ja natomiast próbuje nawiązać pewną więź z uczniem przez luźne rozmowy np. o grach, a następnie przechodzę do nauczania i tłumaczenia nowych definicji na przykładach, przed pierwszymi zadaniami do rozwiązania. Uczeń musi wiedzieć, że korepetycje to nie kolejne lekcje do odhaczenia, tylko szansa na wyprostowanie wszystkich swoich wątpliwości w zrozumiałym języku, w którym raczej nigdy nie przedyskutuje z nauczycielem z zawodu.

Wykształcenie:

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, inżynier, 2021

Wiek:

18-25

Doświadczenie:

ponad 1 rok