Korepetycje - Anna P. id:36406

Anna P.

90za 60 min

Anna P.

«Udzielam korepetycji, jednak specjalizuję się przede wszystkim w przygotowaniach do egzaminu maturalnego oraz egzaminu ósmoklasisty.»

Przedmioty

Język polski

Poziomy nauczania:

Przygotowanie do matury podstawowej

Przygotowanie do matury rozszerzonej

Egzamin 8-klasisty

Szkoła podstawowa 7-8 klasa

Szkoła podstawowa 4-6 klasa

Gramatyka

Informacje o doświadczeniu:

Udzielam korepetycji, jednak specjalizuję się przede wszystkim w przygotowaniach do egzaminu maturalnego oraz egzaminu ósmoklasisty.

Miejsce lekcji

U ucznia:

nie

U korepetytora:

nie

Lekcje online:

tak

O sobie

O mnie:
Specjalizuję się w przygotowaniach do egzaminu maturalnego oraz do egzaminu ósmoklasisty.
Przygotowaniami do matury zajmuję się już od 9 lat. Pracę realizuję zgodnie z bieżącymi wymaganiami CENTRALNEJ KOMISJI EGZAMINACYJNEJ opracowanymi we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi.
Przez okres udzielania korepetycji wypracowałam przede wszystkim własne metody nauczania, które zawsze kończyły się sukcesem i gwarantowały zdanie egzaminu na bardzo dobrym poziomie. Z przyjemnością mogę pochwalić się tym, że żaden z moich dotychczasowych uczniów nie musiał powtarzać egzaminu, nawet jeśli nie zdał matury próbnej oraz nie wierzył we własne możliwości. Uwierz w siebie i ty, zdasz na pewno! Zawsze powtarzam: nie myśl o tym, czy zdasz, tylko o tym, jak zdasz!

Jak pracuję?
Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie. Pokazuję jakie metody stosować, tak, abyś w ogóle nie musiał przejmować się tym, czy zdasz. Razem uczymy się, jak pisać rozprawki, interpretacje, które są najwyżej punktowaną częścią matury pisemnej. W przypadku matury ustnej wcielam się w rolę egzaminatora, a Ty odpowiadającego. Przekazuję ci także opracowane przeze mnie materiały powtórzeniowe – nie dotyczące wszystkich zagadnień, które niczym nie różnią się od obszernych repetytoriów, ale te, które są najbardziej istotne. Nie warto uczyć się na pamięć wszystkiego, skoro forma egzaminu daje nam inne możliwości. Uczymy się razem podczas naszych spotkań poprzez działania praktyczne. Wszystko po to, abyś tak jak moi poprzedni uczniowie, stwierdził, że nie boisz się matury z języka polskiego!

Tą samą zasadę stosuję w przypadku egzaminu ósmoklasisty, nazywam go ,,małą maturą". W przypadku tego egzaminu również trzeba wiedzieć, na jakie zadania zwrócić największą uwagę. Duża część z nich jest powtarzalna w każdym arkuszu i należy to wykorzystać! Także formy pisemne takie jak np. opowiadanie czy rozprawka mają tu ogromną wagę. Musisz mieć świadomość tego, jakie elementy są w nich punktowane.

Trochę informacji o maturze ustnej.
Uwaga! Matura ustna w roku 2022 - tak jak w poprzednim - dotyczy tylko osób, które potrzebują jej wyniku w rekrutacji.
Uczeń musi stworzyć wypowiedź dotyczącą wylosowanego przez siebie zagadnienia, a wszystko odbywa się w czasie egzaminu. Wylosować można zadanie zawierające tekst kultury: literacki, ikoniczny, lub popularnonaukowy z zakresu wiedzy o języku. Każdy ma 15 minut na przygotowanie się do wypowiedzi monologowej oraz rozmowy. Ważne jest przy tym umiejętne wykorzystanie czasu i stworzenie pomocniczego konspektu, który ułatwi Ci zadanie. Przyznaję, taka forma jest stresująca, gdyż nie wiemy, jakie pytanie możemy wylosować oraz ogranicza nas presja czasu. Zapewniam jednak – będziemy ćwiczyć wszystkie typy zadań i operować zdobytą podczas naszych zajęć wiedzą w ten sposób, że żadne z nich nie będzie dla nas zaskoczeniem.

Wykształcenie:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, magister, 2015

Wiek:

26-35

Doświadczenie:

ponad 5 lat

Uczniowie z BUKI:

10