Wspieramy Ukrainę! Stop wojnie!

Pomoc tutaj »
Korepetycje - Piotr L. id:38207

Piotr L.

50za 60 min

Piotr L.

«Z wykształcenia pedagog, nie wyłącznie. Z zamiłowania, a nawet pasji humanista, literat, również nie wyłącznie. Kwalifikacje, pasja i doświadczenie.....»

Przedmioty

Język polski

Poziomy nauczania:

Informacje o doświadczeniu:

Specyfika przedmiotu nakazuje zastosować następujące metody nauczania: METODY PODAJĄCE - opowiadanie, tłumaczenie , wyjaśnianie, odpowiedzi na pytania. METODY POGLĄDOWE - oparte na obserwacji z komentatarzem np. fragmentu ekranizacji treści literackich METODY PROBLEMOWE - rozwiązywanie problemów np. zasad gramatycznych,źródeł etymologicznych

Miejsce lekcji

U ucznia:

Poznań: Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jeżyce, Ogrody, Sołacz, Stare Miasto

U korepetytora:

Marcelińska 96A/54, Poznań

Lekcje online:

nie

O sobie

Język polski a zwłaszcza literatura, poezja , szeroko pojęte, stanowią moją osobistą pasję. Największym sukcesem w dziedzinie literatury jest zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie w zakresie prozy. Predyspozycje oraz kwalifikacje ( uprawnienia pedagogiczne) w połączeniu z pasją pozwalają na skuteczne przekazywanie lub doskonalenie elementów programowych, w przestrzeni poziomu kształcenia, który określiłem w ankiecie.
Zarówno z natury swojej jak i wykształcenia jestem humanistą .Kiedy weźmie się pod uwagę moją przeszłość wojskową, dla wielu mogę stanowić stereotyp autorytarnego, zwłaszcza niekompetentnego megalomana. Relacje z ludźmi, które budowałem choć jak to w życiu bywa układały się rozmaicie, zawsze nosiły pierwiastki w pełni profesjonalnego kontaktu. Uczestnictwo niegdyś w procesie wychowania własnych, czworga, dziś dorosłych już dzieci powoduję, że relacje z młodym lub nawet bardzo młodym pokoleniem nie stanowią dla mnie problemu.
Redagowanie materiałów szkoleniowych nie nastręcza mi jakichkolwiek trudności bowiem zajmowałem się tą działalnością na co dzień a obecnie zajmuję się pracą twórczą, w dziedzinie literatury. Przez kilkanaście lat pisałem komentarze i felietony do jednego z ogólnopolskich dwumiesięczników.
Praca, którą Państwo proponujecie w moim przekonaniu jest (można by rzec) „szczególnie dla mnie”. Dlaczego ? Otóż nie szczególnie jestem zainteresowany stałą umową, ubezpieczeniem ZUS itp. bowiem będąc wykładowcą i kierownikiem zespołu dydaktycznego wypracowałem sobie stabilizację ekonomiczną opartą na emeryturze tzw. „mundurowej”.
Ponadto nadmieniam, że przez kilkanaście lat przewodniczyłem oraz brałem czynny udział w państwowych komisjach egzaminacyjnych, na terenie głównych ośrodków szkolnictwa wojskowego, na terenie całego kraju. Może to zabrzmi nieco zarozumiale (za co przepraszam) ale za swój profesjonalizm metodyczny w przedmiocie prowadzenia zajęć mogę ręczyć.
Metody nauczania, które w przypadku języka polskego okazują się skuteczne określiłem uprzednio w ankiecie.
Jeżeli zaistnieje taka potrzeba to gotów jestem na kontakt werbalny lub nawet osobisty z Państwem. W czasach współczesnych zagrożeń w relacjach "osoba dorosła -dziecko" korepetytorem nie powinien być "człowiek z nikąd". Lansuję osobisty pogląd, że do zawodu nauczyciela winny kwalifikować specjalne komisje, badające osobowość, temperament czy wreszcie przeszłość kandydata.

Z wyrazami szczerego szacunku - Piotr

Wykształcenie:

Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie, magister, 2006

Wiek:

50+

Doświadczenie:

ponad 10 lat

Harmonogram zajęć

Przedstawiono tutaj przedziały czasowe, w których korepetytor ma możliwość prowadzić zajęcia z nowymi uczniami. Dokładny czas zajęć należy ustalić z korepetytorem.

Ranek

6:00-9:00

Przedpołudnie

9:00-12:00

Dzień

12:00-15:00

Popołudnie

15:00-18:00

Wieczór

18:00-21:00

Późny wieczór

21:00-00:00

Poniedziałek

Są dostępne terminy

Są dostępne terminy

Wtorek

Są dostępne terminy

Są dostępne terminy

Środa

Są dostępne terminy

Są dostępne terminy

Czwartek

Są dostępne terminy

Są dostępne terminy

Piątek

Są dostępne terminy

Są dostępne terminy

Sobota
Niedziela
- czas wolny na zajęcia