Korepetycje - Mateusz H. id:27421

«Prowadzę korepetycje z biologii oraz języka polskiego, na poziomie szkoły średniej a także szkoły podstawowej.»

50 zł/60 min

Mateusz H.

id: 27421

Miejsce lekcji

U ucznia:

U korepetytora:

Lekcje online:

Wykształcenie

Wykształcenie:

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Poziom:

student

Wiek:

18-25

Poziomy nauczania

Przygotowanie do matury podstawowej Przygotowanie do matury rozszerzonej Egzamin 8-klasisty Szkoła średnia Szkoła podstawowa 7-8 klasa Szkoła podstawowa 4-6 klasa Szkoła podstawowa 1-3 klasa Przygotowanie do szkoły Konwersacje Kursy specjalistyczne Dla początkujących Poziom podstawowy

O sobie

Jestem studentem biologii na poznańskim UAMie i planuję zostać nauczycielem biologii (a w przyszłości być może również języka polskiego), toteż staram się w każdy możliwy sposób poszerzać swoje doświadczenie zawodowe. Stąd właśnie pomysł na korepetycje, które są sposobem na pomoc uczniom, którzy mają więcej problemów z danym przedmiotem, a może wyższe aspiracje niż reszta klasy?
Korepetycje z biologii prowadzę w oparciu o indywidualne potrzeby ucznia lub mogę zorganizować jego naukę tak, by nie ominął żadnego istotnego tematu. W przypadku uczniów przygotowujących się do matury szczególnie duży nacisk kładę na omawianie i rozwiązywanie zadań maturalnych, bo tylko w ten sposób można się dostatecznie przygotować na zderzenie z arkuszem.
Podobnie w przypadku korepetycji z języka polskiego, choć w tym przypadku - z racji, że moja wiedza nie wynika ze studiów, ale raczej z zainteresowań - nie dorzucę zbyt wiele wiedzy typowo uniwersyteckiej w ramach nauczania. Nie oznacza to oczywiście, że nie posiadam żadnych materiałów - język polski jest na tyle szerokim przedmiotem, że potencjalnym materiałem do jego nauki może być każdy przejaw słowa pisanego, a nawet mówionego. W przypadku korepetycji z tego przedmiotu duży nacisk kładę na czytanie utworów literackich (nie tylko książek!) oraz ich wnikliwą analizę.
Ogólnie uważam, że najlepszą metodą nauki jakiegokolwiek przedmiotu jest rozwiązywanie zadań i omawianie ich, powtarzanie - choćby i tysiąc razy - wszystkiego, co sprawia kłopot. Tylko dzięki regularnym powtórkom i zrozumieniu ogólnej idei przyświecającej danemu przedmiotowi jesteśmy w stanie się go nauczyć. A nauka to nie tylko obowiązek, ale również - a może przede wszystkim - przyjemność!

Język polski - informacje o doświadczeniu:

Czytanie tekstów ze zrozumieniem, rozmowa na ich temat oraz analiza i interpretacja (zależnie od poziomu zaawansowania).
Pomoc w nauce pisania prac różnego typu w tym rozprawek maturalnych, a także przygotowanie do wypowiedzi ustnej na maturze.
W przypadku przygotowania do matury przypomnienie i opracowanie lektur, a także wycieczka po najważniejszych toposach literackich, dzięki którym możliwe jest opracowanie niemal dowolnego tematu maturalnego.

Chemia - informacje o doświadczeniu:

Nauka chemii wymaga ciągłych powtórek. Zadania, pisanie równań, przypominanie właściwości a przede wszystkim praca z układem okresowym pierwiastków to zdecydowany klucz aby osiągnąć podstawową wiedzę. Jestem pewien, że dzięki takim ćwiczeniom każdy jest w stanie osiągnąć sukces!

Biologia - informacje o doświadczeniu:

Powtarzanie materiału poprzez dialog a także rozwiązywanie różnorodnych kart pracy.
Przygotowanie do matury na drodze rozwiązywania arkuszy maturalnych i ich omawiania, a także zadań autorskich oraz z różnorodnych źródeł.

Harmonogram zajęć

8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
PoniedziałekPn
WtorekWt
ŚrodaŚr
CzwartekCz
PiątekPt
SobotaSb
NiedzielaNd
- możliwy termin zajęc

Opinie klientów

Język polski, Egzamin 8-klasisty

Pan Mateusz to świetny nauczyciel. Wiedza i kompetencje na ,,piątkę".

Podobne ankiety Poznań

Małgorzata S.

Oferuję pomoc w nauce, zajęcia dodatkowe oraz wyrównawcze dzieciom ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej w koleżeńskiej atmosferze.

5
40zł/60 min

Filip S.

Angielski, serbski, chorwacki, polski. Muzyka - emisja głosu, śpiew, gitara, perkusja, instrumenty etniczne. Wszystkie kategorie wiekowe.

50zł/60 min

Michał B.

Student kierunku lekarskiego. Chętnie podzielę się serią lifehacków, jak wstrzelić się w klucz na maturze i nie zwariować nad ogromem materiałów.

50zł/60 min
Więcej podobnych ankiet»

Krótka informacja o korepetytorze

Mateusz H. jest doświadczonym nauczycielem (udziela korepetycji mniej niż 1 rok). Korepetytor mieszka w Poznań i prowadzi zajęcia z takich przedmiotów:

 1. Język polski
 2. Chemia
 3. Biologia
Można wybrać następne poziomy nauczania:
 • Przygotowanie do matury podstawowej
 • Przygotowanie do matury rozszerzonej
 • Egzamin 8-klasisty
 • Szkoła średnia
 • Szkoła podstawowa 7-8 klasa
 • Szkoła podstawowa 4-6 klasa
 • Szkoła podstawowa 1-3 klasa
 • Przygotowanie do szkoły
 • Konwersacje
 • Kursy specjalistyczne
 • Dla początkujących
 • Poziom podstawowy
Zajęcia odbywają się u ucznia, online, stawka – 50 zł/60 min.