7 prostych gier w języku angielskim

17.04.2020

7 prostych gier w języku angielskim
Dla korepetytorów
Nauka języków

Proces uczenia się jest skuteczny, gdy uczeń jest naprawdę pasjonatem dyscypliny. Niemożliwe jest nakłonienie go do nauki wszystkich formuł fizyki w szkole, jeśli uczeń jest pewien, że nie będzie ich potrzebował. Zwłaszcza jeśli trzeba się uczyć pozornie nielogiczny materiał. W nauce języka obcego wszystko jest bardzo podobne! Wielu studentów absolutnie nie chce uczyć się zwrotów i słów w języku angielskim. A jeśli nauczyciele tylko wymagają uczenia się pewnych zasad, to pragnienie zostaje całkowicie wyeliminowane i nie powraca już w wieku dorosłym.

Jedną ze skutecznych metod nauki języków obcych są gry w języku angielskim. Te gry pozwalają stworzyć swobodną atmosferę podczas lekcji poprzez zainteresowanie uczniów. W zależności od gry na lekcjach mogą być poznawane zarówno główne reguły leksykalne, jak i gramatyczne. Sugerujemy gry do nauki języka angielskiego, które pomogą Ci urozmaicić swoje lekcje.

7 prostych gier w języku angielskim

 

Ciekawa siódemka: angielskie gry dla dzieci w każdym wieku

 • Gra «Napisz na tablicy».

Gry słowne po angielsku są atrakcyjne dla uczniów w różnym wieku. Gra «Napisz na tablicy» będzie interesująca zarówno dla uczniów klas piątych, jak i dziesiątych. Jego zasady są proste:

 1. cała klasa jest podzielona na zespoły (2 lub 3); 
 2. nauczyciel podaje konkretny temat do napisania słów (załóżmy, że lekcja poświęcona „Przymiotnikom”, wówczas nauczyciel może podać temat: „Opisz wakacje przymiotnikami”); 
 3. dzieci zapisują na tablicy przymiotniki, charakteryzujące ich wakacje (zabawne, ciekawe, niezapomniane itp.); 
 4. wygra ten zespół, który napisał najwięcej słów. 

Takie gry bardzo podobają się uczniom, ponieważ pozwalają wykazać się kreatywnością i zrelaksować się podczas lekcji. 

 • Gra «Układanki».

Jak widzimy, słownictwo można ćwiczyć przy pomocy poprzedniej gry, przyszła kolej na gramatykę. Aby rozwiązać zadania, klasa jest również podzielona na grupy, tak jak w grze «Napisz na tablicy». Jakie są zadania? Tutaj jest algorytm:

 1. nauczyciel pisze na papierze kilka zdań różnymi zakreślaczami lub podkreśla różnymi kolorami; 
 2. każde zdanie nauczyciel tnie na frazy (2-3 słowa) lub osobne słowa; 
 3. wszystkie kawałki papieru są mieszane, umieszczane w pudełku lub szufladzie; 
 4. nauczyciel daje każdej drużynie zdanie (podzielone na frazy i słowa); 
 5. wygrywa drużyna, która jako pierwsza wykonała zadanie i prawidłowo sporządziła zdanie.

Można specjalnie pominąć słowo, które będzie decydujące. Także można wstawić jedno słowo w niewłaściwej formie dla tego zdania. W ten sposób ćwiczy się uważność uczniów, odbędzie się dyskusja w zespole, uczniowie będą mogli znaleźć i zrewidować niezbędną regułę i uzasadnić swoją pozycję. Krótko mówiąc, w tej grze można włączyć fantazję!

 • Gra «Kim ja jestem?».

Wszyscy znają grę „Taboo”. Zasada gry «Kim ja jestem?» jest podobna, ale aby opisać zamierzony przedmiot, zwierzę lub osobę, konieczne będzie opisanie go w kilku zdaniach w języku angielskim. Algorytm jest: 

 1. uczeń idzie na tablicę; 
 2. myśli na przykład o zwierzęciu, osobie lub przedmiocie; 
 3. opisuje to za pomocą poprawnie skomponowanych zdań (4-5 zdań). Można użyć opisów działań, wyglądu i funkcji; 
 4. ten, kto pierwszy zgadł, idzie na tablicę i wyobraża sobie następne słowo. 

Takie gry w języku angielskim w klasie pozwalają uniknąć lęku przed rozmową z publicznością, nauczyć się płynnego mówienia w języku obcym bez słownika, włączyć fantazję i szybko znaleźć niezbędne przymiotniki, i czasowniki dla opisywania przedmiotów. 

 • Gra «Co jest w torbie?».

Zgadzam się, dość interesujące jest opisywanie tego, czego nie widzisz. «Co jest w torbie?» bardzo lubiany przez dzieci w wieku szkoły podstawowej i średniej. Zasady są proste: 

 1. nauczyciel wkłada do nieprzezroczystej torby niektóre przedmioty (mogą to być zabawki, przybory szkolne, artykuły gospodarstwa domowego); 
 2. podchodzi do ucznia, prosi o zamknięcie oczu i wyciągnięcie jakiegoś przedmiotu z torby; 
 3. uczeń z zamkniętymi oczami powinien opisać, co otrzymał, nazywając jakość przedmiotu po angielsku: miękki, ostry, zimny, mały; 
 4. Po tym, jak nauczyciel usłyszy wystarczającą liczbę wyjaśnień i uczeń przyjmie prawidłowe założenie, może otworzyć oczy.

Takie gry w języku angielskim sprawiają, że uczeń szybko wybiera słowa, nawiguje w nieoczekiwanych sytuacjach, przywołuje obrazy i wypowiada je za pomocą obcych słów.

 • Gra «Śnieżka».

Kolejna interesująca gra do nauki słownictwa, powtarzania wyuczonych słów i zwrotów. Można grać z dziećmi w różnym wieku szkolnym: 

 1. nauczyciel podaje uczniom jedno słowo; 
 2. każdy kolejny uczestnik wypowiada wszystkie słowa wypowiedziane przez poprzednich uczestników i dodaje własne; 
 3. pod koniec gry powinno powstać jedno duże zdanie.
 • Gra «Asocjacje».

Wielu studentów uwielbia «Asocjacje». Możesz grać zarówno na tablicy, jak i na liściach. Każdy nauczyciel może wybrać najwygodniejszy format. Zasady gry są następujące: 

 1. klasa jest podzielona na zespoły, a każdy z nich otrzymuje zadania; 
 2. w zależności od preferowanego formatu można napisać słowo na liściu lub słowo na tablicy. Na przykład: „dom”, „lato”, „szkoła”; 
 3. każdy gracz w drużynie zapisuje 1 słowo skojarzenia, które można zastosować do rzeczownika określonego przez nauczyciela.
 • Gra «Gorący ziemniak».

Do tej gry potrzebujesz piłki i nieograniczonej fantazji! Zasady są bardzo proste: nauczyciel nazywa temat, a uczniowie muszą wypowiedzieć słowa na ten temat, rzucając sobie piłkę. Trzymać piłkę długo i myśleć —  nie ma czasu! Musisz szybko odeprzeć «gorący ziemniak» innej drużyny. 

Jednym z najbardziej zabawnych i ekscytujących sposobów nauki jest gra. Nauka angielskiego z nimi jest znacznie przyjemniejsza! Spróbuj urozmaicić każdą lekcję zabawnymi zajęciami, a zobaczysz, jak duże zainteresowanie przyciągnie ona wśród uczniów!
Oceń wiadomość