Najlepiej płatne zawody — gdzie warto pracować?

12.08.2021

Najlepiej płatne zawody — gdzie warto pracować?
Rozwój osobisty
 1. Najlepiej płatne zawody w Polsce
 2. Najlepiej płatne zawody na świecie
 3. Najlepiej płatne zawody bez studiów
 4. Chyba każdy z nas chciałby zarabiać duże pieniądze. Podobno pieniądze szczęścia nie dają, ale jak bardzo ułatwiają życie. W każdym wieku można się przebranżowić. Nie musisz być 20 kilkuletnią osobą, żeby zmienić zawód. Dzisiaj świat jest dla nas szansą na lepsze jutro. Być może czujesz wypalenie zawodowe, zastanawiasz się, na jakie iść studia lub denerwuje Cię to, że nie starcza Ci na wszystko, dlatego też w dzisiejszym artykule przedstawimy najlepiej płatne zawody. Uwaga! Nie do wszystkich profesji potrzebne są studia!

  Najlepiej płatne zawody w Polsce

  W zależności od źródła możemy znaleźć różne raporty na temat najlepiej płatnych zawodów w Polsce. My dzisiaj będziemy opierać się na raporcie z 2019 roku, który stworzyła firma Sedlak & Sedlak. W raporcie jednak zostały pominięte zawody lekarzy, a dobry chirurg, dentysta czy ortodonta są w stanie zarobić nawet 15-30 tysięcy miesięcznie. To samo tyczy się sędziów, adwokatów czy prokuratorów oraz menedżerów banku i dyrektorów finansowych. Pamiętajmy, że wymienione poniżej zawody nie są jedynymi, gdzie możemy zarobić pieniądze powyżej 15 tysięcy miesięcznie.

  1. Na pierwszym miejscu w raporcie znaleźli się radcy prawni. Mogą oni osiągać dochody miesięczne rzędu nawet 22 tysięcy miesięcznie! Jeżeli rozważasz tę ścieżkę zawodową dla siebie, musisz najpierw ukończyć studia prawnicze. Nie musisz jednak ukończyć żadnej aplikacji, dobrze jednak jest kształcić się dalej w wybranym przez siebie kierunku.
  2. Na drugim miejscu znajduje się główny mechanik, ale nie w warsztacie samochodowym, tylko w firmie produkcyjnej. Osoby te mogą zarabiać nawet 20 tysięcy miesięcznie! Wiadomo, że takie zarobki osiągają najlepsi z najlepszych. Często w dużych firmach. Do obowiązków głównych mechaników należy utrzymanie ciągłości pracy oraz dbanie o wszystkie urządzenia. Często przydaje się podstawowa znajomość programowania. 
  3. Kolejnym dobrze płatnym zawodem jest konsultant SAP. Osoby te mogą zarabiać nawet 19 tysięcy złotych miesięcznie. Konsultant SAP może być dla wielu osób niezrozumiałym zawodem. Osoby te zajmują się swego rodzaju usługami konsultacyjnymi w zakresie technologicznym i wspomagają wszystkie procesy związane z zarządzaniem firmą. Konsultant SAP jest również odpowiedzialny za serwisowanie. Na to stanowisko są mile widziane osoby, które są po studiach informatycznych czy inżynieryjnych. 
  4. W czołówce nie mogło zabraknąć programistów. Oczywiście rozstrzał pensji jest tutaj ogromny, bo nie od razu zarabia się pieniądze rzędu 19 tysięcy miesięcznie, jednak jest to jak najbardziej możliwe. Trzeba wybrać tylko odpowiedni język czy niszę w swojej dziedzinie i zdobywać wiedzę. Dużo osób, które zostają programistami, nie posiada studiów, więc próg wejścia jest tutaj stosunkowo niski.
  5. Na wysokie zarobki mogą liczyć również przedstawiciele handlowi w branży technicznej. Niektórzy zarabiają nawet 18 tysięcy miesięcznie! Zadaniem takich osób jest zdobywanie nowych klientów i sprzedawane im swoich towarów. Ważna jest tutaj charyzma i nawiązany kontakt. W tym zawodzie pensje często zależą od ilości zdobytych klientów. Dobra wiadomość jest taka, że nie zawsze potrzeba studiów, aby rozwijać się w tym zawodzie.
  6. W top 10 najlepiej płatnych zawodów znajdziemy również inżyniera produktu. Osoby na tym stanowisku mogą liczyć na zarobki rzędu nawet 18 tysięcy złotych. Tutaj musimy jednak pochwalić się już studiami i dyplomem inżyniera. Inżynier produktu zajmuje się wprowadzeniem nowych produktów na rynek. Odpowiada za ich testowanie i wdrożenie oraz doskonalenie i optymalizację kosztów produkcji.
  7. Kolejny zawód, nad którym warto się zastanowić to specjalista ds. zarządzania systemami ERP. Najlepsi mogą liczyć na zarobki rzędu 18 tysięcy złotych miesięcznie. Osoby te są odpowiedzialne za analizę i raport w integracji danych. Jest to zawód związany z branżą IT. Dotyczy wprowadzania zmian w systemach informatycznych w firmie.
  8. Na wysokie zarobki mogą również liczyć analitycy sprzedaży. Osiągają zarobki w okolicach 17 tysięcy złotych miesięcznie. Osoby na tym stanowisku zajmują się analizą osiągniętych wyników sprzedaży w firmie. Na tej podstawie są budowane i tworzone plany sprzedaży, które są dostosowane do bieżącej sytuacji na świecie i rynku.
  9. W top 10 znalazł się również specjalista do spraw kluczowych klientów. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z istoty ważnych klientów dla firmy, dlatego powstało osobne stanowisk pracy. Zarobki na tym stanowisku mogą sięgać nawet 17 tysięcy złotych! Odpowiadają oni za obsługę i pozyskiwanie nowych kluczowych klientów. 
  10. Zestawienie to kończą inżynierowie testów i walidacji. Mogą zarabiać pieniądze rzędu 17 tysięcy miesięcznie. Odpowiadają za sprzęt i mechanikę. Odpowiadają za działanie i poprawną pracę sprzętu w firmie produkcyjnej.

  Najlepiej płatne zawody na świecie

  Nie jest to żadnym odkryciem, że w innych krajach na tych samych stanowiskach można zarobić więcej pieniędzy. Wystarczy znajomość języka obcego i można wyjeżdżać. Jeżeli chcesz wyjechać za granicę, ale Twój język obcy kuleje, zapoznaj się z ofertą na portalu BUKI. Portal Posiada bazę doświadczonych korepetytorów z całej Polski. Poniżej przedstawiamy najlepiej płatne zawody na świecie z podziałem na kraje:

  Najlepiej płatne zawody — gdzie warto pracować?

  Najlepiej płatne zawody bez studiów

  Co prawda na rozpoczęcie studiów nigdy nie jest za późno, jednak wielu z nas w pewnym momencie już się nie chcę. To nie jest powód, dla którego mamy zrezygnować z szukania dobrze płatnej pracy. Nie wszystkie stanowiska pracy wymagają do swoich kandydatów wykształcenia wyższego. Poniżej przedstawiamy listę zawodów, do których studia nie są wymagane:

  1. Na pierwszym miejscu znajdują się programiści - niektóre firmy wymagają studiów, jednak większość stawia na wiedzę praktyczną,
  2. Na wysokie pensje mogą również liczyć spawacze, tutaj liczą się umiejętności praktyczne.
  3. Kolejny dobrze płatny zawód to masażysta,
  4. Wymieniając najlepiej płatne zawody bez studiów nie możemy zapomnieć o glazurnikach i płytkarzach,
  5. Stewardessa - dobrze płatny i ciekawy zawód, jednak wymagana jest znajomość angielskiego
  6. Grafik komputerowy - wystarczy, że masz zmysł artystyczny i smykałkę do tego,
  7. Fotograf - dobrze płatny zawód, w który doświadczenie zdobywa się przez lata,
  8. Warto również się zastanowić nad zawodem elektryka,
  9. Na wysokie pensje mogą liczyć również operatorzy żurawia
  10. Oraz kierowcy tirów.

Autor:

Oceń wiadomość