Korepetycje - Jan Z. id:20124

Doświadczenie:

ponad 5 lat

Miasto:

Miejsce lekcji

Lekcje online:

Poziomy nauczania

Kursy specjalistyczneDla dzieciPoziom podstawowy

O sobie:

Mnemotechniki wykorzystywałem przez okres gimnazjum, liceum oraz obecnie na studiach. Zauważyłem wyraźny wzrost w postępach w mojej nauce. Bez znajomości odpowiednich technik musiałbym więcej "kuć" i spędzać nad książkami więcej czasu, który zaoszczędziłem ucząc się błyskawicznie listy zadanych słówek z angielskiego czy dat na historię. W przypadku przedmiotów takich jak matematyka gdzie przede wszystkim należy rzeczy rozumieć niż umieć na pamięć, także zauważyłem postęp, gdyż mnemotechniki nie tylko pomagają w lepszym zapamiętaniu czegoś, ale także rozwijają nasz mózg, pobudzają wyobraźnię. Z mózgiem jest jak z mięśniami, jest słaby jeśli go nie trenujemy. Jeśli jesteś rodzicem to zachęcam, abyś zapisał swoje dziecko ( od 9 lat w górę ), by nauczyło się jak się uczyć. Temat zajęć jest z góry narzucony, natomiast jeśli chcesz, abyśmy zajęli się konkretnym tematem jak nauka języków, gry na instrumencie itd, daj mi znać wcześniej, bym mógł przygotować się do twojego zagadnienia, zrobić przykłady, żeby lekcja nie była spontaniczna. Możliwe tematy zajęć są następujące:
1. Wprowadzenie, omówienie podstawowych technik i pokazanie ich na przykładzie, pierwsza próba zapamiętania czegoś z twoim udziałem ( ja mówię, ty zapamiętujesz, potem sprawdzamy), która pokaże użyteczność owych technik.
2. Liczby - Podstawowa metoda zapamiętywania liczb oraz wprowadzenie do średnio-zaawansowanej, temat rozległy dlatego może objąć dwie godziny. Przedstawienie techniki na przykładach w prawdziwym życiu
3. Imiona - Jak zapamiętać imię nowo poznanej osoby, tworzenie skojarzeń.
4. Język - dowolny język, nauka alfabetu (rosyjski, chiński, japoński itd), słówek. Nie ruszamy gramatyki, nie jest to moja dziedzina.
5. Geografia - jak zapamiętać flagi, stolice, rzeki, góry.
6. Tabele - jak zapamiętać dane w dowolnej tabeli, listę zagadnień po kolei, na przykład: 10 największych gór świata wraz z wysokością, 20 największych krajów w europie pod względem powierzchni, prawdopodobieństwo na poszczególne sekwencje kart w pokerze itd (tabela może być również narzucona przez ciebie).
7. Gra na instrumencie - jak zapamiętać utwór ( fortepian, gitara, flet )
8. Jak zapamiętać - poczet królów, listę zakupów, wierszyk (możesz powiedzieć z czy masz problem i jak daną rzecz zapamiętać). Sposoby, które przedstawię będą wykorzystywały wiele poznanych technik. Pokażą one jak je użyć, by zapamiętać podane przykłady oraz jak je używać we własnym zakresie.
9. Biologia, geologia, elektrotechnika, chemia , farmakologia itd.
10. Twój własny temat

Zajęcia mogą być godzinne lub dwu, to zależy od ciebie. Kolejność zajęć nie jest ustalona. Jedynie temat 1 jest obowiązkowy i musi być zrealizowany jako pierwszy. Po każdych zajęciach zadaję zadanie domowe. Proszę o kontakt na adres email w celu ustalenia godzin, tematu i metody płatności.

Rozwijanie pamięci - informacje o doświadczeniu:

Jako sportowiec posiadam wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, rozległą wiedzę dotyczącą technik pamięciowych oraz wykorzystywania ich w prawdziwym życiu w celach praktycznych. Moja wiedza przekłada się na umiejętności jakie posiadam. Potrafię zapamiętać ciąg 80 liczb w 20 sekund, przez co zapamiętanie haseł, kodów, dat itd nie stanowi dla mnie problemu, a techniki przeze mnie używane jestem w stanie w prosty i szybki sposób przedstawić.

Harmonogram zajęć

8:00
9:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
PoniedziałekPn
WtorekWt
ŚrodaŚr
CzwartekCz
PiątekPt
SobotaSb
NiedzielaNd
- możliwy termin zajęc

Blogi użytkownika

Krótka historia opisująca to jak zaczęła się moja przygoda z pamięcią.

Wideoprezentacja nauczyciela

Podobne ankiety Kraków

Max D.

60 Zł/god

Małgorzata K.

50 Zł/god

Więcej podobnych ankiet»

Krótka informacja o korepetytorze

Jan Z. jest doświadczonym nauczycielem (udziela korepetycji ponad 5 lat). Korepetytor mieszka w Kraków i prowadzi zajęcia z takich przedmiotów:

  1. Rozwijanie pamięci
Można wybrać następne poziomy nauczania:
  • Kursy specjalistyczne
  • Dla dzieci
  • Poziom podstawowy
Zajęcia odbywają się przez skype, stawka – 40 Zł/god.