Dziękuję po angielsku na 10 różnych sposobów

31.01.2023

Artykuły autora: 357

Dziękuję po angielsku na 10 różnych sposobów

Dziękuję to wielowymiarowe słowo w języku angielskim. Możemy dziękować na wiele różnych sposobów. Jest to zależne od sytuacji i kontekstu. Każdy z nas zna popularne thank you, to jednak niejedyna forma podziękowania. Dzisiaj zamierzamy wzbogacić Wasze słownictwo o dodatkowe słowa wyrażające wdzięczność.

Dziękuję w języku angielskim i jego znaczenie

Dziękuję w języku angielskim, ma wiele znaczeń. Umiejętność dziękowania jest istotna na co dzień - podczas interakcji z innymi ludźmi. Przydaje się m.in. do:

  • Wyrażania wdzięczności - jest to naturalny sposób na podziękowanie np. za przytrzymanie drzwi, danie prezentu czy podanie szklanki. 
  • Pokazuje dobre maniery - podziękowania są zwyczajnie życzliwe. Jest to uprzejme i wprowadza pozytywny nastrój. 
  • Jest to norma społeczna - czyli podstawowa umiejętność dla wszystkich. Bez względu na to, gdzie się mieszka, czy skąd pochodzi. Każdy z nas wyraża wdzięczność.

Każdy z nas wie, że thank you, oznacza dziękuję. Na okazywanie wdzięczności jest jednak znacznie więcej sposobów. Umiejętność tego wyrażania pokazuje sprawność językową i oczytanie, dlatego zachęcamy do poznania sposobów na podziękowanie. Pamiętajcie, że swój język angielski zawsze możecie podszlifować z pomocą nauczycieli BUKI.

Jak powiedzieć dziękuję po angielsku?

Poniżej sposoby, jak powiedzieć dziękuję po angielsku:

W języku angielskim często używa się również skrótów, m.in.:

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go

5

Według opinii 2 użytkowników

Autor Adrianna S.

Jestem absolwentką ekonomii. Od 2016 roku zajmuję się dofinansowaniami unijnymi. W 2020 rozpoczęłam pracę jako copywriterka.

Artykuły autora: 357

Dopasuj korepetytora

Inne wiadomości:

BUKI

Platforma łącząca nauczycieli i uczniów

Utwórz profil nauczyciela

Artykuły eksperckie od korepetytorów