Top 10 aplikacji do nauki języków

13.07.2017

Top 10 aplikacji do nauki języków
Nauczania zdalne
Dla korepetytorów
Nauka języków

Treść.

Babbel 

eTutor 

Idioms illustrated 

Doulingo 

Audible 

Google translate 

Memrise 

HelloTalk Language Exchange

Fiszkoteka

MindSnacks

 

W dzisiejszych czasach nauka języków obcych jest nieodwołalną częścią naszego życia. Aby dostać informacje oraz aktualności, trzeba je czytać w języku celowym. Najbardziej rozpowszechnionym jest angielski, bo na całym świecie ludzie potrafią się w nim porozumieć.

W 21 wieku tryb życia się na tyle zmienił. Wszyscy mają dużo spraw do załatwienia, więc powstała moda oszczędzania swojego czasu. Na przykład, istnieją lekcje online oraz rozmowy biznesowe w formie niestacjonarnej. Zgadzam się, że było by głupie lecieć do Stanów Zjednoczonych, żeby prowadzić jedną albo kilka lekcji. Oczywiście, że to wszystko jet o wiele prostsze.

Niektórzy nie mają czasu nawet na korepetytora, także potrzebują jakiś zamiennik, którym mogą posłużyć liczne aplikacje do nauki języków obcych. Najczęściej one są przeznaczone do zapamiętywania słownictwa. Użycie nowych słówek jest z reguły największym problemem dla osób uczących się języka obcego.

Jest szeroki wybór aplikacji pomagających w opanowaniu nauki. Chciałbym tutaj przedstawić najważniejsze z nich.

Babbel

Babbel jest jedną z najlepszych darmowych aplikacji dla tych, którzy nie mają za bardzo czasu. Oferta tego programu obejmuje 13 języków od podstaw do poziomu zaawansowanego. Wyjątkową możliwością jest zapisywanie własnych postępów. Można korzystać z aplikacji z systemami Android oraz iOs.

Top 10 aplikacji do nauki języków

 

eTutor

eTutor jest również wspaniałą aplikacją. Ona jest przeznaczona do nauki angielskiego i niemieckiego. Podstawą do korzystania jest tylko rejestracja na stronie eTutor.pl. Ona zawiera korzystne informacje oraz różnego rodzaju dodatki oprócz słownictwa. Są tam poza słownikiem powtórki oraz dialogi. Można się uczyć słówek w trybie online i offline. Korzystanie jest możliwe na Android oraz iOS.

Top 10 aplikacji do nauki języków

Idioms illustrated

Dalej porekomenduję Idioms illustrated. Ona pomaga przede wszystkim ogarnąć takie trudne frazeologizmy w innych językach, które czasami są podobne do odpowiednika w języku ojczystym. Ale mogą być też wprost przeciwne. Choć mają ten sam sens sformułowany innymi słowami. Rzeczywiście najbardziej popularne są idiomy pochodzące z języka angielskiego. Ich jest też najwięcej, bo angielski ma niezliczoną ilość tych idiomów. Zaletą tej aplikacji jest też wytłumaczenie przykładów użycia oraz historii pochodzenia pewnego frazeologizmu.

Top 10 aplikacji do nauki języków

 

Doulingo

Kolejną aplikacją jest Duolingo, która też jest darmowa. Są proponowane obszerne kursy. One się kończą testem sprawdzającym poziom zdobytej wiedzy. Doulingo sprzyja systematyczności i odpowiedzialności w nauce języka. Zawiera możliwości nauki 10 języków.

Top 10 aplikacji do nauki języków

 

Audible

Audible oferuje ponad 150 tysięcy audioksiążek. Poszczególne są płatne, skoro są czytane przez profesjonalnych lektorów. To jest dobra okazja poćwiczyć wymowę oraz polepszyć rozumienie ze słuchu.

Top 10 aplikacji do nauki języków

Google translate

Google translate jest chyba najbardziej rozpowszechnionym oraz popularnym na całym świecie. Jednak on nie ma zbyt dobrej jakości. Często można natrafić na błędy. Brakuje też wiele słówek. To nie jest zaskakujące, bo oferuje 90 języków. Pozytywną stroną jest możliwość odsłuchiwania tekstu, ale trzeba uważać na gramatykę tłumacząc całe zdania. Nie zastąpi nam to profesjonalnego tłumacza. Można sobie przetłumaczyć jakiś fragment, którego sens nie jest za bardzo zrozumiały. Ale nie polecam tłumaczyć całości.

Top 10 aplikacji do nauki języków

 

Memrise

Memrise jest specjalną aplikacją. Jej osobliwość polega na tym, że użytkownicy sami są autorami lekcji. Każdy kurs jest oparty na zapamiętywaniu, powtórce oraz testowaniu. Są również rankingi, które zachęcają do dalszej nauki. Ta aplikacja też jest bezpłatna.

Top 10 aplikacji do nauki języków

HelloTalk Language Exchange

Następną aplikacją jest HelloTalk Language Exchange. Ona jest społecznościowa, służy wymianie doświadczenia. Największą zaletą jest bezpośredni kontakt. Według tej aplikacji najlepiej można się nauczyć podczas komunikacji. To faktycznie odpowiada rzeczywistości. Prostym udowodnieniem jest proces nauczania dzieci w środowisku językowym. Aplikację można również ściągnąć za darmo. Oprócz tego można poznać wspaniałych ludzi z całego świata.

Top 10 aplikacji do nauki języków

Fiszkoteka

Dziewiątą aplikacją w naszym topie jest fiszkoteka. Sprzyja odświeżeniu słownictwa w pamięci. Jest tam kilkanaście tych języków, głównie niemiecki, angielski, francuski. Jest dostęp do mniej więcej 3,6 fiszek.

Top 10 aplikacji do nauki języków

 

 

MindSnacks

MindSnacks jest jedną z najlepszych możliwości do nauki. Oferuje 46 różnych lekcji, które są oparte na ortografię, gramatykę, słownictwo. Są quizy, rebusy, zabawy, interesujące gry językowe. Wyróżnia się tym, że umożliwia naukę chińskiego.

Top 10 aplikacji do nauki języków

 

Jeżeli chodzi o skutki, można powiedzieć, że te wszystkie aplikacje umożliwiają polepszenie znajomości języka. Jednak najbardziej skuteczne są moim zdaniem HelloTalk Language Exchange oraz MindSnacks. Dlaczego tak jest?

Po pierwsze, Hello Talk Language Exchange umożliwią bezpośrednią praktykę na stało, bo poznasz nowych ludzi i wszyscy tam mają zysk z tego, więc trzeba po prostu nawiązać kontakty. W razie takiej praktyki przez dłuższy czas potraficie Państwo używać słówek podświadomie. Będziecie mogli myśleć w tym języku. To jest właśnie kluczowe. Można się nauczyć wielkiej ilości słówek, ale to nie ma sensu. One się zapominają bardzo szybko bez użycia w mówieniu. Plus do tego aplikacja polepszy umiejętność rozumienia ze słuchu.

Natomiast ta druga aplikacja pomaga w powtórce rzeczy teoretycznych, które są podstawowe. Bez tych rzeczy nie da się mówić poprawnie. Jeżeli będziecie korzystać z tych dwóch aplikacji, skutki nie zmuszą na siebie czekać.

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego

Te wyżej przedstawione aplikacje zawierają informacje, materiały do wiele języków. Teraz przejdziemy do programów, które są najlepsze do nauki pewnych języków.

Dla początkujących polecam Duolingo, która jest bardzo systematyczna. Aplikacja jest podzielona na części i tematy. Sprawdzenie wiedzy to czysta przyjemność, sprzyja motywacji do dalszej nauki. Ten program jest perfekcyjna dla tych, którzy chcieliby poćwiczyć akcent. Ona zawiera ćwiczenia czytane przez lektora. Są różnorodne zagadnienia gramatyczne. Doulingo jest przeznaczona dla iOS, Android, Windows Mobile. Aplikację można ściągnąć w Google Play, AppStore, sklepie Microsoft.

Jeżeli chodzi o niemiecki, ja bym osobiście rekomendował dw.de. To jest z jednej strony kanał telewizyjny. Z drugiej strony dw.de zawiera tyle materiałów do nauki. One są absolutnie bezpłatne, w wolnym dostępie oraz z możliwością ściągania. Deutsche Welle przedstawia audio, widea, handouty na różne tematy. Najlepsze są widea „Deutschlandlabor”, które zawierają tak ważne słownictwo z wyjaśnieniem oraz kilkoma znaczeniami każdego słowa, znaczenia pewnego słówka w kontekście. Podobne są widea „Ticket nach Berlin” albo „Top-Thema mit Vokabeln”. Ostatnie też informuje o wydarzeniach na świecie, opiniach liderów partii, innych aktualnościach. Bardzo skuteczne są ćwiczenia z „Sprachbar” albo „Alltagsdeutsch”, które mają w sobie ciekawe słownictwo dotyczące tematu.

Mówiąc o rosyjskim polecam program „Ucz się języka rosyjskiego”, który pomoże w opanowaniu języka dla podróży, biznesu, randek, nauce bądź szkole. Fiszki słownik polsko-rosyski zawiera około 10000 słów. Na 100% bezpłatne lekcje dla wszystkich poziomów. Zajmie to Państwu 10 minut dziennie, ale zadbacie o bogate słownictwo. Są również zwroty, przykłady ich użycia. Zawarte są audio oraz obrazki z przykładami. Jest możliwa nauka offline. Jakość dźwięku oraz wymowa są bardzo dobre. Aplikacja jest dopasowana do komórek i tabletów. Ciekawostką jest tak zwana Hipnopedia, czyli nauka podczas snu. Zgodnie z wynikami badań taka metoda jest bardzo efektywna.

Odnośnie francuskiego mogę powiedzieć, że też są bardzo różne źródła zawierające materiały do nauczania. Tutaj warto skorzystać z kursu na, która jest również darmowa i bardzo skuteczna. Można ją ściągnąć na smartfon i dostać następujące korzyści:

słówka oraz zwroty w języku

gramatyka

testy sprawdzające wiedzę

słownik

tablice do nauczania

odmiana czasowników(wszystkie czasy)

najbardziej używane tematy, które się przydadzą wszędzie.

 

Oceń wiadomość