Wspieramy Ukrainę! Stop wojnie!

Pomoc tutaj »

Najlepsze filmy po angielsku - czy warto w ten sposób uczyć się angielskiego?

25.11.2021

Najlepsze filmy po angielsku - czy warto w ten sposób uczyć się angielskiego?
Nauka języków
Rozwój osobisty
 1. Czy można uczyć się angielskiego podczas oglądania filmów?
 2. Jak uczyć się angielskiego z filmów: najlepsze wskazówki
 3. Lista najlepszych filmów do nauki języka angielskiego

 

Najlepsze filmy po angielsku - jak uczyć się angielskiego z filmów. Przedstawiamy listę najlepszych filmów po angielsku. 

 

Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Jedną ze sprawdzonych metod jest otaczanie się tym językiem, gdzie tylko możemy. Dlatego też podczas intensywnej nauki zaleca się oglądanie filmów i seriali po angielsku. Oglądając w wolnym czasie produkcje brytyjskie i amerykańskie, możemy ćwiczyć rozumienie ze słuchu, poszerzać swoje słownictwo i osłuchiwać się z językiem.

 

Przedstawiamy Wam dzisiaj rady, o których musisz pamiętać podczas oglądania filmów po angielsku. Pokażemy również najepsze produkcje, które umilą Wam zdobywanie i polepszanie swoich umiejętności językowych. 

Czy można uczyć się angielskiego podczas oglądania filmów?

Oczywiście, że tak. Wszyscy nauczyciele zachęcają oglądanie filmów i seriali w języku angielskim. Musicie się jednak nastawić na to, że początkowo nie będziecie zauważać spektakularnych efektów - do tego potrzeba nieco więcej czasu niż w przypadku podręczników. Oglądanie filmów nie może być również jedyną metodą nauki - jest to tylko jedna z wielu składowych, która ma duży wpływ na końcowy wpływ.

Najlepsze filmy po angielsku

Początkowo można zacząć od krótkometrażowych filmów, które później można rozbudowywać. Podczas oglądania filmów łatwiej zapamiętuje się słownictwo, wymowę oraz gramatykę. Tworzymy sobie również skojarzenia wizualne, które pobudzają zapamiętywanie informacji - wyłapane słowa i kontekst. Warto również pamiętać, że większość filmów, które są przeznaczone dla każdej grupy odbiorców, nie mają zbytnio skomplikowane formuły. Dialogi często są proste. Poza tym nie ma co się oszukiwać, ale nauka poprzez oglądanie filmów i seriali po angielsku to połączenie dwóch rzeczy - miłych i pożytecznych.

Najlepsze filmy po angielsku

W wolnym czasie uczysz się i poszerzysz swoje słownictwo. Nie martw się, jeżeli na początku nie będziesz wszystkiego rozumieć. Najważniejsze jest się nie zniechęcać, a po pewnym czasie zobaczysz znaczącą różnicę. Reasumując, nauka języka angielskiego poprzez oglądanie filmów niesie ze sobą wiele plusów:

 • nauka staje się rozrywką i przyjemnością,

 • uczysz się żywego języka, a nie tylko suchych sformułowań z podręczników,

 • zaczynasz rozumieć język angielski z kontekstów,

 • uczysz się wymowy słów - zarówno tych wcześniej poznanych, jak i nowych. 

Najlepsze filmy po angielsku

Jak uczyć się angielskiego z filmów: najlepsze wskazówki

Skoro już wiecie, że nauka języka angielskiego poprzez oglądanie filmów ma sens, przedstawiamy Wam teraz najważniejsze wskazówki:

 1. Na początku dobrze jest obejrzeć film, czy nawet serial, który już znasz. Chodzi o taki, który oglądałeś bądź oglądałaś kilka razy w języku polskim. W ten sposób będziesz wiedzieć, o co chodzi w poszczególnych scenach i łatwiej będzie Ci zrozumieć kontekst i pojedyncze słowa.

 2. Jeżeli nigdy jeszcze nie oglądałeś czy oglądałaś filmów w języku angielskim, zacznij małymi kroczkami. Najpierw obejrzyj z oryginalnym dźwiękiem z polskimi napisami - w ten sposób nieco się osłuchasz. Następnie spróbuj polskie napisy zamienić na angielskie i w ostatnim kroku pozbądź się napisów całkowicie. 

 3. Nawiązując do poprzedniego punktu - napisy do filmów nieco nas rozleniwiają. Uczymy się czytać, a nie słuchać, dlatego zachęcamy do korzystania z opcji opóźnionych napisów w filmach. 

 4. Oglądaj kilka razy ten sam film. Wiemy, że może to być nieco nudne i wydawać się stratą czasu, ale w ten sposób utrwalisz pewne zwroty i słownictwo. 

 5. Kolejna sprawa, o której musisz pamiętać, to dobieranie filmu do swojego poziomu językowego. Dobrze by było, aby film był dla Ciebie interesujący - chętniej będziesz go oglądać. Najważniejsze jest to, aby nauka nas nie nudziła, dlatego ułatwiamy ją i urozmaicamy, jak tylko możemy. 

 6. Oglądanie filmów po angielsku dobrze jest zacząć od bajek -  prosty język w nich wykorzystywany jest stosunkowo łatwy do zrozumienia. Postacie mówią również wolniej niż w filmach. Na początek zachęcamy do obejrzenia bajek pt. “Dora poznaje świat” czy “Świnka Peppa”. 

 7. Pamiętaj, że wszystkie bajki zalecane dla dzieci do 3 lat są raczej na poziomie A1. Te przeznaczone dla przedszkolaków zazwyczaj reprezentują poziom A2. 

 8. Pamiętaj, że samo oglądanie filmów czy seriali w języku angielskim to nie wszystko. Musisz pamiętać o systematycznej nauce i rozmowie. Jeżeli nie wiesz, gdzie zapisać się na zajęcia, zachęcamy do zapoznania się z ofertą korepetytorów na stronie BUKI.

 9. Innym sprawdzonym sposobem jest oglądanie filmów i seriali w zwolnionym tempie. Czasami aktorzy mówią dla nas zbyt szybko, dlatego też oglądając filmy poprzez platformy streamingowe możemy włączyć zwolnione tempo. 

Lista najlepszych filmów do nauki języka angielskiego

Przedstawiliśmy Wam praktyczne porady na temat nauki języka angielskiego poprzez oglądanie filmów. Teraz zaprezentujemy listę filmów, które mogą Was zaciekawić i są nagrane w sposób łatwy w odbiorze, dla osób, które dopiero doszkalają swoje umiejętności z tego języka:

 1. Notting hill

Jest to komedia romantyczna nagrana w wersji zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej. Akcja toczy się w Londynie, gdzie właściciel księgarni zakochuje się w aktorce. 

 1. Jurassic Park

Ten film pewnie widziała większość z Was, ale po polsku. Zachęcamy do obejrzenia wersji oryginalnej w języku angielski. W filmie zdarzają się jednak skomplikowane zwroty, które mogą przysporzyć nieco problemów ze zrozumieniem. 

 1. Dziennik Bridget Jones

Pozycja ta też jest pewnie znana przez wszystkich. Nie musimy chyba nikomu przedstawiać tego filmu - bardzo dobra pozycja do nauki języka angielskiego, zwłaszcza na jesienne i zimowe wieczory. 

 1. Igrzyska śmierci

Jest to dosyć młody film w przeciwieństwie do wcześniej przez nas proponowanych, bo z 2012 roku. Dialogi charakteryzują się łatwym do zrozumienia amerykańskim akcentem. Pozycja ta łączy science-fiction z romantyczną historią. 

 1. Hobbit

Film ten składa się z kilku części, które trwają stosunkowo długo. Jest to jednak dobra pozycja dla wszystkich fanów fantastyki. 

 1. Jak zostać Królem?

Film z 2010 roku. Opowiada o Królu Jerzym, który musiał wygrać ze swoim strachem przed wystąpieniami publicznymi. Jest to nie tylko dobra lekcja języka angielskiego, ale także wciągające opowiadanie. 

 1. Legalna Blondynka

Pozycja ta jest propozycją na luźny wieczór. Komedia romantyczna, którą chyba większość z nas zna., dlatego też chyba warto obejrzeć ją w oryginalnej wersji.

 1. Faceci w czerni

Pozycja ta jest przeznaczona dla osób średniozaawansowanych, ponieważ użyty język nie zawsze jest łatwy do zrozumienia. Dobrze jednak się słucha kwestie wypowiadane przez głównego bohatera tj. Willa Smith’a.

 1. Babadook

Film z gatunku horrorów z 2014 roku. Opowiada o potworze Babadooku przez, którego zaczynają mieć miejsce dziwne sytuacje w domu.

 1. Czarna Owca

Ostatnia od nas na dzisiaj pozycja to film pt “Czarna Owca”. Jest to również horror jednak z akcentem komediowym. Opowiada o wilkołakach i owcach, jednak z pewną zmianą - to owce są potworami.  

 

 

Autor:

Oceń wiadomość

Najlepsze filmy po angielsku - czy warto w ten sposób uczyć się angielskiego?

Czy można uczyć się angielskiego podczas oglądania filmów?

Oczywiście, że tak. Wszyscy nauczyciele zachęcają oglądanie filmów i seriali w języku angielskim. Musicie się jednak nastawić na to, że początkowo nie będziecie zauważać spektakularnych efektów - do tego potrzeba nieco więcej czasu niż w przypadku podręczników. Czytaj więcej na BUKI

Jak uczyć się angielskiego z filmów?

Skoro już wiecie, że nauka języka angielskiego poprzez oglądanie filmów ma sens, przedstawiamy Wam teraz najważniejsze wskazówki: Na początku dobrze jest obejrzeć film, czy nawet serial, który już znasz. Chodzi o taki, który oglądałeś bądź oglądałaś kilka razy w języku polskim. Czytaj więcej na BUKI

Jakie są korzyści z nauki angielskiego z filmów?

Reasumując, nauka języka angielskiego poprzez oglądanie filmów niesie ze sobą wiele plusów: nauka staje się rozrywką i przyjemnością, uczysz się żywego języka, a nie tylko suchych sformułowań z podręczników. Czytaj więcej na BUKI

Z jakich filmów uczyć się angielskiego?

Teraz zaprezentujemy listę filmów, które mogą Was zaciekawić i są nagrane w sposób łatwy w odbiorze, dla osób, które dopiero doszkalają swoje umiejętności z tego języka: Notting hill Jest to komedia romantyczna nagrana w wersji zarówno brytyjskiej, jak i amerykańskiej. Akcja toczy się w Londynie, gdzie właściciel księgarni zakochuje się w aktorce. Czytaj więcej na BUKI