Wspieramy Ukrainę! Stop wojnie!

Pomoc tutaj »

Najlepsze kanały Tiktok do nauki angielskiego

13.12.2021

Najlepsze kanały Tiktok do nauki angielskiego
Nauka języków
 1. Nauka języków na TikTok, czy ma to sens?
 2. Jak uczyć się angielskiego z Tik Tok?
 3. Lista kanałów TikTok do nauki języka angielskiego

 

Czy można uczyć się języków obcych na Tik Toku? Przedstawiamy najlepsze kanały do nauki angielskiego na Tik Toku. 

 

Od pewnego czasu aplikacja Tik Tok zawładnęła niemal całym światem. Zdobyła serca zarówno dzieci w wieku szkolnym, nastolatków, jak i dorosłych. Dla wielu osób jest to forma spędzania wolnego czasu, jednak część twórców postanowiła przez swój kanał przekazywać różnego rodzaju wiedzę, m.in. z języka angielskiego, dlatego też zastanowimy się dzisiaj, czy jest dobra metoda nauki. Zapraszamy do lektury!

Nauka języków na TikTok, czy ma to sens?

Wielu osobom portale społecznościowe kojarzą się z bezsensowną rozrywką i stratą czasu. Początkowo była to rozrywka dla dzieci i młodzieży, jednak od pewnego czasu twórcy znaleźli dla nich nowe zastosowanie - edukacja. Specjaliści czy samouki z różnych dziedzin coraz chętniej dzielą się swoją wiedzą, czy to lekarza i lekarki, księgowe czy księgowi czy nauczyciele i nauczycielki języków obcych - w tym języka angielskiego, który dzisiaj weźmiemy pod lupę.

 tiktok do nauki angielskiego

Żyjemy w czasach niezwykle dynamicznych. Często brakuje nam czasu na wszystko. Musimy łączyć ze sobą wiele ról w ciągu dnia. Wiele zadań przekładamy “na kiedyś”, również naukę języka angielskiego, a w czasie kilku wolnych minut przeglądamy różnego rodzaju media społecznościowe. Dlatego też Tik Tok jest niewątpliwie nowoczesną metodą nauki. Często sięgamy po telefon, gdy jesteśmy znudzeni, chcemy odpocząć, nie mamy co robić. Skrolujemy różnego rodzaju portale społecznościowe, w tym Tik Toka, dlaczego by więc nie połączyć tego z czymś produktywnym i praktycznym? Forma przekazu na Tik Toku jest dosyć nowoczesna. Dobrze zmontowany filmik sprawi, że przekazana wiedza wokoło minutowym klipie zapadnie nam w pamięci na dłużej.

 

Ponadto Tik Tok jest aplikacją na telefon, więc możemy po nią sięgnąć niemal wszędzie. Zgodnie z jedną zasad nauki angielskiego, podczas nauki języków obcych powinniśmy się nimi otaczać wszędzie, gdzie tylko możemy, m.in. zmienić język w telefonie na angielski, oglądać seriale po angielsku czy właśnie korzystać z różnych aplikacji i obserwować osoby, które przekazują wiedzę z tego zakresu.

tiktok do nauki angielskiego

Zastanawiasz się, czy warto robić coś takiego? Oczywiście, że tak. Pozwala to na obycie się z językiem, zapamiętanie poszczególnych zwrotów, czy przećwiczenie odpowiedniej wymowy. Kolejnym plusem Tik Toka, jest to, że portal jest w pełni darmowy. Nie musisz płacić za dostęp do niego, a znajdziesz tam całą masę twórców, którzy wspomogą Twoją naukę.

 

Wiadomo, że za pośrednictwem jednej aplikacji nie nauczysz się biegle rozmawiać w danym języki, jednak jest to niewątpliwie pomocne i wartościowe narzędzie, z którego warto korzystać. Zwłaszcza dla zabieganych osób. Ponadto zgodnie z przeprowadzonymi badaniami osoby, które mogą pochwalić się znajomością języków obcych (głównie języka angielskiego), na tym samym stanowisku mogą zarobić nawet 3000 zł więcej. Znajomość języka angielskiego jest to również swego rodzaju inwestycja w przyszłość. Jest to jedna z najpewniejszych umiejętności, które będą nam potrzebne w przyszłości. Jednak tak jak wspomnieliśmy - jeżeli chcemy zdobyć wysokie umiejętności z danego zakresu, musimy przeznaczyć temu odpowiednią dużą ilość czasu, dlatego też zachęcamy do nauki poprzez Tik Toka w wolnej chwili. Jeżeli jednak to jest dla Was za mało, to zawsze możecie zapoznać się z ofertą doświadczonych korepetytorów na platformie BUKI.

Jak uczyć się angielskiego z Tik Tok?

Nauka na Tik Toku może być bardzo przyjemna i efektywna. Dużo jednak zależy od tego, kto nas uczy. Dobrze jest znaleźć konta, które do nas trafiają, przemawiają i są dla nas atrakcyjne. Łatwiej wtedy zapamiętujemy przedstawione informacje i chętniej do nich wracamy. Musimy znaleźć twórcę, któremu ufamy.

 tiktok do nauki angielskiego

Dobrze jest również korzystać z pomocy profesjonalistów, którzy naprawdę posiadają określoną wiedzę do nauki języków obcych. Na Tik Toku możesz znaleźć wielu wykwalifikowanych nauczycieli, którzy publikują cenne treści i pokazują poprawną wymowę lub subtelne różnice. Dobrą metodą nauki angielskiego na Tik Toku jest systematyczność. Staraj się codziennie poświęcać chociaż, 15 minut na przypomnienie sobie nowych zwrotów czy utrwaleniu nowej wiedzy. Bez regularnych ćwiczeń nie uda Ci się osiągnąć zadowalających efektów.

Lista kanałów TikTok do nauki języka angielskiego

Skoro już wiecie, że warto poświęcić chociaż, 15 minut dziennie na naukę poprzez portale społecznościowe, to przedstawimy Wam teraz, na jakie konta warto zwrócić uwagę: 

 1. @ang_ola - jest to profil do nauki angielskiego poprzez tłumaczenie i skojarzenia. Zachęca również do nauki podczas oglądania seriali, np. Lucyfera. Z pewnością jest to bardzo wartościowy profil na Tik Toku. 

 2. @magdalenabritish - jest to kolejny cenny profil do nauki języka angielskiego. W tych krótkich filmikach dowiecie się, jak powiedzieć pewne zwroty lub czym zastępować te zbyt oklepane. 

 3. @zuzasta - kolejny kanał na Tik Toku, który jest warty uwagi. Podczas przeglądania tych filmików dowiesz się, jakie są przydatne zwroty podczas podróży zagranicznych, słowa, które mają wiele znaczeń w język angielskim czy zapoznacie się z poprawną wymową.

 4. @uspeak_angielski_z_iga - podczas nauki języka angielskiego warto zajrzeć również tutaj. Profil ten skupia się bardziej na zagadnieniach gramatycznych i różnicach pomiędzy poszczególnymi wyrażeniami. 

 5. @lekcje_online_pl - na tym profilu znajdziecie wiele wartościowych treści. Jest jednak bardziej dedykowany dla uczniów i osób, które przygotowują się do podejścia do matury. 

 6. @anglojezycznie - kanał ten jest prowadzony przez nauczycielkę języka angielskiego, która dostarcza wielu wartościowych treści. 

 7. @made.by.asha - profil ten jest nastawiony na języki. Nie tylko na język angielski, ale również na niemiecki czy francuski. 

 8. @angielskimiko - na tym profilu znajdziecie wiele pomocnych zwrotów, które zwiększą i wzbogacą Twoje słownictwo.

 9. @angielskicodziennie - zachęcamy również do zajrzenia tutaj. Podczas przeglądania tego profilu nauczycie się przydatnych zwrotów w komunikacji codziennej oraz podpowiedzi maturalne. 

 10. @marchefkka - jest to ostatnia od nas na dzisiaj propozycja profili do nauki angielskiego na Tik Toku. Nauczycie się poprawnej wymowy poszczególnych wyrazów oraz znajdziecie przydatne chwyty, które przydadzą się Wam na maturze.

 

Autor:

Oceń wiadomość

Najlepsze kanały Tiktok do nauki angielskiego

Nauka języków na TikTok, czy ma to sens?

Forma przekazu na Tik Toku jest dosyć nowoczesna. Dobrze zmontowany filmik sprawi, że przekazana wiedza wokoło minutowym klipie zapadnie nam w pamięci na dłużej. Ponadto Tik Tok jest aplikacją na telefon, więc możemy po nią sięgnąć niemal wszędzie. Czytaj więcej na BUKI

Jak uczyć się angielskiego z Tik Tok?

Nauka na Tik Toku może być bardzo przyjemna i efektywna. Dużo jednak zależy od tego, kto nas uczy. Dobrze jest znaleźć konta, które do nas trafiają, przemawiają i są dla nas atrakcyjne. Łatwiej wtedy zapamiętujemy przedstawione informacje i chętniej do nich wracamy. Czytaj więcej na BUKI

Jakimi kanałami Tiktok można uczyć się angielskiego?

@ang_ola - jest to profil do nauki angielskiego poprzez tłumaczenie i skojarzenia. Zachęca również do nauki podczas oglądania seriali, np. Lucyfera. Z pewnością jest to bardzo wartościowy profil na Tik Toku. @magdalenabritish - jest to kolejny cenny profil do nauki języka angielskiego. W tych krótkich filmikach dowiecie się, jak powiedzieć pewne zwroty lub czym zastępować te zbyt oklepane. Czytaj więcej na BUKI