Jak wybrać uniwersytet

17.10.2016

Jak wybrać uniwersytet
Aktualności firmowe

Dużo maturzystów nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest wybór uniwetsytetu. Dzięki możliwości składania dokumentów do kilku uczelni jednocześnie można określić:

  • Uniwersytet Twojego marzenia;
  • Uniwersytet, w którym chciałbyś studiować;
  • Uniwersytet, który nie wymaga dużo wysiłków.

W ten właśnie sposób można wybrać „ten właściwy, który będzie z Tobą przez kilka lat. Jednak problem może powstać z wyznaczeniem specjalności. Nie możesz wybrać uczelni? Nie możesz zdecydować o wyborze przyszłego zawodu? Kilka porad znajdziesz w danym artykule.

  1. Pierwotnie powinieneś wyznaczyć, jaki stopień chcesz/powinieneś zdobyć?

W przypadku, gdy już pracujesz, jest opcja zaocznego, niestacjonarnego toku studiów. W ostatnim czasie jest to bardzo rozpowszechiona forma studiowania dlatego, iż nie wymaga zbyt dużo czasu, obecność na zajęciach nie jest obowiązkowa, wszystkie zadania/pytania można załatwić przez e-mail. Jest to bardzo korzystne oraz wygodne dla większości studentów. Wybrać uczelnię można też przez internet- dowiedzieć się o wysokości czesnego, warunkach wstępu, ogólnych regułach uniwersytetu.

  1. Dalej trzeba podjąć decyzję, w którym mieście chcesz studiować.

Może to być stolica, małe miasteczko, bądź w ogóle studia za granicą... Wybór zależy od Twoich preferencji , możliwości bezpośrednio wybranego miasta. Jeden woli studiować daleko od rodziny, drugi nie może być długo bez rodziny. Jesteśmy różni, więc zależy to tylko od nas. Głównym warunkiem jest chęć!

  1. Nie zapomnij o wyborze specjalności.

Dane pytanie jest również bardzo istotne. Przyszły zawód będzie z Tobą przez całe życie, więc zwróć uwagę na własne umiejętności, zainteresowania oraz możliwości.

  1. Następny krok - sprawdzanie uczelni.

Powinieneś wiedzieć czym dysponuje wybrana uczelnia. Obesność siłowni, sali komputerowej nie jest źle, więc zwracaj na to uwagę. Pytanie o tym na ile wykładowcy sa profesjonalni, w ogóle nie powinno powstać - jest to podstawa wszystkiego.

  1. Strony internetowe uniwersytetów.

Pamiętaj, iż strona internetowa uczelni stanowi oblicze samej instytucji, więc dobrze byłoby sprawdzić swój uniwersytet w światowej pajęczynie. Im bardziej strona jest atrakcyjna, im więcej informacji oraz opinii mieści w sobie, tym większy poziom posiada.

  1. Masz możliwość? Odwiedź uczelnię podczas Dni otwartych drzwi!

Jest to możliwość poznać prawdziwą opinię o danej uczelni bezpośrednio od studentów. Wszystkie pytania które masz, jednak na które nie możesz znałeźć odpowiedzi, możesz otrzymać od studentów.

Pamiętaj, iż nie jest to instrukcja, według której należy działać. To są porady, które mogą pomóc. Słuchaj siebie oraz śmiało podejmuj decyzję!

Oceń wiadomość