Jaki powinien być nauczyciel języka angielskiego?

15.08.2018

Jaki powinien być nauczyciel języka angielskiego?
Edukacja szkolna
Dla rodziców
Dla korepetytorów

Treści

1. Z kim i gdzie można się nauczyć angielskiego?

2. Jaki powinien być współczesny nauczyciel angielskiego?

2.1 Jak znaleźć nauczyciela prywatnego, który jest native speaker?

2.2 Jaka powinna być dobra lekcja z angielskiego?

2.3 Gdzie można znaleźć wykładowcę z angielskiego?

 

Nauka angielskiego może być dość trudnym procesem. Rozwiązać ten problem pomoże profesjonalny wykładowca lub korepetytor z języka angielskiego. Przy tym warto zwrócić uwagę na cechy wykładowcy, jego umiejętność wykładać skutecznie.

Dobry wybór korepetytora przyspieszy proces nauczania angielskiego, więc postęp będzie widoczny już niedługo. Oprócz tego, praca z korepetytorem umożliwi zapoznanie się ze wszystkimi trudnymi zagadnieniami oraz szczegółami języka angielskiego.

 Jaki powinien być nauczyciel języka angielskiego?

Z kim i gdzie można się nauczyć angielskiego?

W nauce angielskiego może pomóc nauczyciel prywatny. Korepetytor jest potrzebny, żeby:

•    prowadzić lekcje od zera (nie patrząc na klasę);

•    polepszyć obecny poziom znajomości języka;

•    polepszyć mówienie na poziomie komunikatywnym;

•    przejrzeć materiały potrzebne do sprawdzianu, testu lub egzaminu maturalnego;

•    pogłębiono uczyć się poszczególnych tematów;

Angielski można opanować w różne wygodne sposoby dla ucznia:

•    wykładowca dojeżdża do ucznia do domu. To jest wygodne dla ucznia tym, że nie trzeba tracić czas na dojazd do korepetytora;

•    zajęcia się prowadzą w domu u korepetytora. To się tak odbywa w przypadku zgody obu stron;

•    lekcje prywatne w szkole. Taki wariant jest możliwy, jeżeli korepetytor jest jednocześnie nauczycielem szkolnym ucznia;

•    korepetytor online prowadzi zajęcia za pomocą aplikacji Skype. Uczeń może się znajdować w jakimkolwiek miejscu. To nie przeszkadza procesowi nauczania.

Ponadto, należy wiedzieć, jakim powinien być nauczyciel, jakie umiejętności musi mieć, aby zajęcia były skuteczne. One są przedstawione niżej.

  Jaki powinien być nauczyciel języka angielskiego?

Jaki powinien być współczesny nauczyciel angielskiego?

Współczesny nauczyciel powinien mieć dużo cech, które mogą wpływać na skuteczność oraz prawidłowe podejście:

•    formułowanie dokładnego programu oraz doświadczenie z wymaganiami w szkole oraz na uniwersytecie. Dzięki temu punktu proces nauczania z uczniem lub studentem nie będzie podobny do ciągłego przeskakania z jednego tematu na inny;

•    umiejętność analizować poprzednie zajęcia oraz ich wyniki. To się robi, aby zrozumieć całość włącznie z zagadnieniami każdej klasy w szkole oraz każdym tematem;

•    umiejętność zainteresować dziecko oraz rozbudzić jego ciekawość. Dzięki pozytywnemu psychologicznemu klimatowi zdobycie wiedzy będzie o wiele bardziej skuteczne;

•    wymagania do ucznia, które mają się łączyć z elastycznością. Takie połączenie pomaga osiągnąć sukcesy, skoro ciągle luźny rytm zajęć doprowadzi w końcu do lennictwa ucznia;

Wybierając korepetytora, zwróćcie uwagę na następujące punkty w jego życiorysie:

•    doświadczenie w pracy z dziećmi, studentami, dorosłymi. Na podstawie doświadczenia formuje się pewna metodyka skierowana na cel, który chce osiągnąć uczeń (napisanie testów, sprawdzianów)

•    mieszkanie w anglojęzycznych krajach. W takim przypadku korepetytor potrafi dać nie tylko język potoczny, ale również wykształcić u ucznia językową intuicję u ucznia, czyli automatycznie korygować u siebie błędy;

•    blogi nauczycieli angielskiego: tekstowe oraz w formie wideo. Dzięki temu można zrozumieć, jakie techniki nauczania nauczyciel prywatny preferuje.

•    umiejętność porozumieć się. Rozbudzić ciekawość ucznia da się tylko, jeśli korepetytor potrafi się porozumieć oraz zrobić lekcję ciekawą.

  Jaki powinien być nauczyciel języka angielskiego?

Jak znaleźć nauczyciela prywatnego, który jest native speaker?

Zajęcia z rodzimymym użytkownikiem języka może się przydać w niektórych przypadkach. To jest również nauka dla własnych potrzeb (czasami dla testów językowych), studiów za granicą w państwach anglojęzycznych, podróży.

Dorośli szukają rodzimego użytkownika języka dla pracy: wyjazd do firmy zagranicznej, wzrost kariery, nauczanie terminów fachowych w pewnych branżach.

Aby nauczyć się angielskiego w pewnym zakresie, trzeba zobaczyć, czy pasuje korepetytor. Warto zwrócić uwagę, czy dobra jest wymowa, jaki akcent prowadzący zajęcia ma, czy może wyjaśnić treści nauczania oraz odpowiedzieć na pytania.

  

Jaka powinna być dobra lekcja z angielskiego?

Dodatkowe zajęcia prowadzą w celu polepszenia ocen uczącego się oraz pogłębienia wiedzy dziecka lub dorosłego. Skuteczność jest główną cechą zajęć, dlatego trzeba uwzględniać niektóre kryteria:

•    korepetytor z angielskiego powinien klarownie oraz cierpliwie wyjaśniać oraz korygować poszczególne błędy. W razie potrzeby warto pokazywać proste przykłady, które będą sprzyjały zrozumieniu tematu oraz formułowaniu programu;

•    po lekcji uczeń powinien przejść na nowy poziom oraz pokazywać go innym;

•    obecność stałego planu nauczania. Pod warunkiem, że jest pewny scenariusz, będzie łatwiej opracować temat oraz zrobić postępy.

•    komfortowy psychologiczny klimat, który będzie sprzyjał łatwiejszemu zdobyciu wiedzy z języka angielskiego;

Po próbnej lekcji główną wskazówką wysokiej jakości jest to, czy sprawił korepetytor dobre wrażenie na ucznia. Dzieci mogą się podzielić swoimi wrażeniami z rodzicami. Natomiast, jeśli chodzi o dorosłych, oni samodzielnie decydują, czy pasuje im korepetytor.

Nie mniej istotna jest umiejętność klarownie wyjaśnić treści nauczania, na przykład gramatykę lub nowy temat, odpowiadać na pytania ucznia. Ważną cechą jest też punktualność wykładowcy, czyli rozpoczęcie zajęć we właściwym terminie.

 Jaki powinien być nauczyciel języka angielskiego?

Gdzie można znaleźć wykładowcę z angielskiego?

Aby opanować język angielski, trzeba wybrać doświadczonego wykładowcę, który klarownie wyjaśni treści nauczania. Przy tym zgodność jakości i ceny odgrywa rolę.

Należy wybierać takiego korepetytora, który potrafi wytłumaczyć wszystko w sposób, który odpowiada uczniowi. Wykładowca powinien dobrze znać swój przedmiot.

Strona buki.org.pl oferuje takiego rodzaju usługi. Tam można znaleźć doświadczonych wykładowców z każdego kąta Polski.

Oceń wiadomość