Znajomość języka to podstawa

26.01.2017

Znajomość języka to podstawa
Nauka języków

   Początek roku to nie tylko czas wyprzedaży i pełnych centrów handlowych. To również czas wzmożonego ruchu w szkołach językowych. Dla wielu jest to etap realizacji postanowień noworocznych, wśród których coraz częściej pojawia się powrót do nauki języka obcego, a także zdobycie uznawanego certyfikatu. W obliczu dominacji angielskiego we wszystkich dziedzinach współczesnego życia, wielu decyduje się właśnie na kurs tego języka. Osoby te planują dobrze opanować podstawy, doskonalić posiadaną już znajomość angielskiego, a często także zdobyć uznawany certyfikat FCE lub CAE.

   W styczniu w szkolnych ławach zasiadają najczęściej osoby dorosłe, aktywne zawodowo. Dla wielu z nich początek roku to czas decyzji związanych z dalszą nauką i samokształceniem. W obecnej, trudnej sytuacji na rynku pracy, kurs języka obcego wydaje się bardzo trafną inwestycją w siebie. – Szkoły językowe wychodzą naprzeciw takim potrzebom, oferując dorosłym słuchaczom kursy języka obcego w środowisku pracy, które zakończyć można uznawanym przez wiele firm na całym świecie egzaminem TOEIC. Program takich kursów jest podporządkowany komunikacji w firmie. Głównym celem jest zawsze rozwijanie umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu, aby przełamać barierę językową i umożliwić swobodne funkcjonowanie w środowisku obcojęzycznym. Bloki tematyczne poświęcone są konkretnym aspektom zawodowym (m.in. ubieganie się o pracę, spotkania, negocjacje, korespondencja). Z początkiem roku rośnie również popularność języków romańskich: hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, a nawet portugalskiego. W większości przypadków u źródeł motywacji leżą plany wakacyjnych podróży po Europie. Zima to dobry czas na spokojne zaplanowanie letniego urlopu. Hiszpania, Włochy, Francja i Portugalia to nadal ulubione kierunki letnich wyjazdów i wycieczek. Nietrudno zakochać się w tych pięknych i różnorodnych krajach, w ich bogatej kulturze, a tym samym w melodyjnych i ekspresyjnych romańskich językach.

   Znajomość choćby podstawowych zwrotów podczas wakacyjnych podróży ma swoje praktyczne zalety. Wiadomo bowiem, że w miejscach tych znajomość angielskiego czy niemieckiego może okazać się bezużyteczna, natomiast choć kilka podstawowych zwrotów w języku gospodarzy otworzy przed nami wszystkie drzwi. Niezależnie od tego, jaka motywacja pokieruje nas znowu do szkolnej ławy, warto zadbać o odpowiednie nastawienie do samej nauki. Zdecydowana większość osób dorosłych ma w swym dorobku wcześniejsze nieudane próby nauczenia się języka obcego. Często błędnie oczekujemy bardzo szybkich i spektakularnych efektów. W rezultacie, zrażamy się już na początku.

  Warto więc pamiętać, że nauka języka to proces dłuższy, a do tego wymagający systematyczności i zaangażowania.

Oceń wiadomość

Ranking: 5 z 5

Według opinii 1 użytkowników

Szukasz korepetytora?

Wybieraj najlepszych korepetytorów w serwisie Buki!

Inne wiadomości:

Zarejestruj się jako korepetytor na BUKI!

Bezpłatna rejestracja w 10 minut

Zajęcia indywidualne lub przez Skype

Płatność bezpośrednio od ucznia

Przeczytaj także sekcję «Blogi korepetytorów»:

SEKRETY BIEGŁOŚCI JĘZYKOWEJ: Skuteczna Nauka Francuskiego w Praktyce

Skuteczna nauka francuskiego to proces wielowymiarowy, wymagający zaangażowania, ciekawości i cierpliwości. Oto kluczowe aspekty wpływające na skuteczność nauki tego urokliwego języka.

Autor: Zouhir T.

Wpływ mediów społecznościowych, memów i skrótów na polszczyznę

Wpływ mediów i popularnych treści na rozwój współczesnego języka polskiego

Autor: Adrianna F.

Nauka języka polskiego za pomocą map myśli: skuteczne narzędzie efektywnej nauki

Mapy myśli jako narzędzie do skuteczniejszego przyswajania wiedzy

Autor: Adrianna F.

Barwne Przemiany Mikroświata: Fascynujące Reakcje Chemiczne, Które Otworzą Ci Oczy

Odkryj magię chemii w codziennym życiu! Zanurz się w tajemnicze reakcje mikroświata, od oscylacji po chemię kuchenną. Fascynujące eksperymenty i zastosowania czekają na Ciebie!

Autor: Michał K.

The IELTS Passport to International Success

Is thе Intеrnational English Languagе Tеsting Systеm (IELTS) truly thе kеy to unlocking a world of possibilitiеs? This blog sееks to unravеl thе profound impact of IELTS on your global journеy.

Autor: Medhat A.

;