Angielski dla dzieci - kiedy zacząć naukę? Najlepsze metody nauczania i materiały do nauki angielskiego dla dzieci

24.03.2021

Angielski dla dzieci - kiedy zacząć naukę? Najlepsze metody nauczania i materiały do nauki angielskiego dla dzieci
Dla rodziców
Nauka języków

Małe dzieci mają niesamowitą zdolność do szybkiej nauki języków obcych. Przyswajają wiedzę bez świadomego uczenia się, w przeciwieństwie do dorosłych. i starszych dzieci. Naśladują wymowę i szybko zaczynają rozumieć reguły gramatyczne, bez potrzeby uczenia się regułek na pamięć. Dzieci nie zakładają z góry, że nauka języka angielskiego jest trudna. Dlatego też, dzisiaj odpowiemy na pytanie, kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka angielskiego, jakie są najlepsze metody nauczania języków dla dzieci i poruszymy wiele innych istotnych kwestii.

W jakim wieku należy zacząć naukę angielskiego dla dzieci?

Obecnie języki obce jest to tzw. “must have” dla wszystkich osób. Dzieci przyswajają sobie tę wiedzę znacznie szybciej niż dorośli, dlatego warto zacząć naukę języków od jak najmłodszych lat. Nie ma jednego idealnego momentu, kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę języka angielskiego. Jest to bardzo indywidualne, w zależności od predyspozycji dziecka. Najważniejsze jest obserwowanie jego rozwoju. Mamy jednak badania, że języki obce powinny zostać wprowadzone do świata dziecka przed ukończeniem 3 roku życia. Rozpoczęcie nauki języka angielskiego (lub każdego innego języka obcego) do tego momentu może pozwolić na rozwijanie w dziecku dwujęzyczności. Wymaga to jednak wiele pracy i czasu, jeżeli dziecko tak naprawdę nie posiada dwujęzycznych rodziców. Jest to wiek, który niemal gwarantuje, że dziecko nie będzie miało problemu z nauką języka, a będzie to dla niego przyjemność. Przed 3 rokiem życia dzieci uczą się języka w sposób symultaniczny. Oznacza to, że z łatwością rozumieją język ze słuchu, a konstrukcje gramatyczne będą dla nich naturalne. Jeżeli dziecko rozpocznie naukę języka obcego przed ukończeniem 3 rokiem życia, będzie się go uczyć niemal równocześnie, jak języka ojczystego. Pozwala to na poznanie języka w sposób symultaniczny, czyli naturalny. Niewymuszony. 

Lekcje angielskiego dla dzieci

Lekcje języka angielskiego dla dzieci w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Niemal w każdej szkole językowej możemy znaleźć grupy przeznaczone dla dwulatków oraz dla starszych dzieci. Naukę języka angielskiego możemy również przeprowadzać w domu. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się bogata oferta zajęć online dla dzieci. Istnieje również mnóstwo kanałów na popularnych platformach np. YouTube. Znajdziemy tam wiele piosenek i lekcji przeznaczonych do nauki języka. Oprócz bajek i zabaw w języku angielskim warto, jest, sprawdzić ofertę szkół językowych lub platform zawierających bazę korepetytorów. Na zajęcia z korepetytorem można się umówić zarówno indywidualnie, jak i online. Wszystko zależy od preferencji osób zainteresowanych.

Zalety nauki angielskiego dla dzieci w domu

Nie będzie to dla nikogo zaskoczeniem, jak napiszemy, że najlepsze efekty nauki języka angielskiego dziecko, czy nawet każdy z nas zdobędzie poprzez tzw. zanurzenie się w języku. Oznacza to, że aby dobrze poznać dany język, trzeba mieć z nim jak najwięcej kontaktu. Możemy to osiągnąć z dzieckiem w domowych warunkach, oto kilka propozycji:

 • śpiewanie i tańczenie - piosenki po angielsku dla dzieci są fantastyczną formą nauki poprzez zabawę. Pozwalają na wprowadzenie nowych słów, a także całych zwrotów. Można przy tym tańczyć, osłuchiwać się z językiem. Taka forma nauki poprzez zabawę gwarantuję zaciekawienie i zainteresowanie dziecka tematem. Dodatkowe tańczenie i pokazywanie w rytm słuchanych piosenek powoduje, że dziecko nie ma czasu na nudę.

 • wiersze i rymowanki - szybkie, dynamiczne i wpadające w ucho wierszyki również pozwalają się osłuchać z językiem i pobudzają wyobraźnię dzieci. Angielskie rymowanki pozwalają na zapamiętywanie brzmienia wyrazów, a także tworzenie rymów.

 • mówienie i rozmawianie - tak samo, jak w języku ojczystym. Codzienne używanie danego języka pozwala na zapamiętywanie i wzbogacenie słownika, a także utrwala pamięć do dźwięczności wyrazów.

 • gry planszowe - gry planszowe są również świetnym sposobem na poszerzenie słownictwa języka obcego. Jednak lepiej się sprawdza u starszaków niż u maluchów.

Porady dotyczące nauki angielskiego dla dzieci - od czego zacząć?

Najlepiej jest zacząć od zabawy -

 • dzieci kochają piosenki. Jest wiele dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze mówić, a już śpiewają. Piosenki się nie nudzą, wpadają w ucho i można je puszczać po setki razy. Jeżeli dziecko nauczy się kilku piosenek w obcym języku, realnie będzie znało kilkanaście słów w tym języku.

 • kolejnym etapem może być włączanie dziecku bajek w języku angielskim. Pozwala to na osłuchanie się z językiem i wyłapywanie nowych słówek.

 • zabawa dwujęzycznymi zabawkami. Również pozwala na osłuchanie się z językiem oraz zapamiętywanie różnych rymowanek.

Skoro wiemy, jakie są ułatwienia odnośnie do nauki języka, zobaczmy teraz jakie tematy w przypadku nauki angielskiego dla dzieci, powinny być poruszane w pierwszej kolejności.

Kolory po angielsku

Na pierwszy ogień idą kolory. Jeżeli chodzi o naukę angielskiego dla małych dzieci, idealnie sprawdzą się kolory. Chociażby dlatego, że kolory w języki polskim są dużo trudniejsze do wymówienia, niż w angielskim, np. czerwony - red lub różowy - pink. Ponadto kolory są często wykorzystywane w domowych zabawach, pozwalają na zabawę poprzez sortowanie, czy malowanie i kolorowanie. Kolory są wszędzie. Z pewnością łatwo będzie je utrwalić w domowych warunkach. Naukę kolorów po angielsku możemy wykorzystać przy malowaniu farbami. Odciskanie palcami, każdego z koloru z osobna i nazywanie ich po angielsku. Innym pomysłem na zabawę w celu nauki kolorów jest nazywanie kolorów warzyw albo sortowanie kolorowych kulek, kartek czy innych przedmiotów według kolorów, a następnie ich nazywanie. Oprócz takich zabaw na rynku jest dostępnych wiele książeczek anglojęzycznych, które umilą naukę kolorów. Warto jednak mieć na uwadze, że nie muszą to być tylko książki do nauki języka. Standardowe książki, które znajdują się w biblioteczce każdego dziecka, również posiadają wiele kolorów i po prostu podczas czytania, można je nazywać po angielsku. Kolejnym sposobem, który jest w zasadzie niezawodny do nauki języka angielskiego są piosenki. W internecie znajdziemy wiele rytmicznych piosenek anglojęzycznych, które będą wspomagały naukę kolorów.

Cyfry po angielsku

Tak jak już nieraz wspominaliśmy, piosenki po angielsku dla dzieci są niezawodnym sposobem do nauki tego języka. W przypadku nauki cyfr po angielsku doskonale się sprawdzą piosenki taki jak „How many fingers?”, „Five little monkeys jumping on the bed” lub „five little ducks”. Oprócz piosenek jest cała masa sposobów na utrwalenie cyfr po angielsku. Chociażby, każdorazowe liczenie po angielsku, zamiast po polsku. Jest również masa zabaw, w której możemy wykorzystać liczebniki angielskie np. 

 • “What’s the time Mr. Woolf?”. Zabawa polega na tym, że jedna osoba jest Mr. Woolf, czyli wilkiem. Osoba ta stoi odwrócona twarzą do ściany. Reszta osób, które biorą udział w zabawie, znajdują się po drugiej stronie pokoju. Jeżeli, każdy jest już na swojej pozycji, należy zawołać do wilka „What's the time Mr. Woolf?”. Wilk wtedy odpowiada np. „It’s five o’clock”. Godzinę oczywiście można za każdym razem zmieniać, aby ćwiczyć jak najwięcej liczebników. W takim wypadku wszystkie osoby, które stoją po drugiej stronie pokoju, robią w stronę wilka pięć kroków. Powtarzamy tę czynność, aż osoba, która jest wilkiem, nie usłysz za plecami kroków. Jeżeli usłyszy kroki, odwraca się i krzyczy „It’s dinner time!” - po wykrzyknieniu tego zdania musi szybko złapać jedną osobę. Złapana osoba w następnej rundzie jest wilkiem.

 • Inną zabawą do nauki cyfr po angielsku jest rysowanie cyfr po plecach. Osoba, na której plecach ktoś maluje, musi odgadnąć liczbę. Oczywiście po angielsku.

Ubrania po angielsku

Naukę ubrań po angielsku możemy połączyć z codziennymi czynnościami. Chociażby codzienne poranne wybranie ubrania. W celu utrwalenia słownictwa możemy z dzieckiem nazywać wybrane części garderoby. Podobne ćwiczenie możemy wykorzystać przy domowych obowiązkach np. przy włączaniu pralki, wieszania mokrych ubrań po praniu na suszarkę, czy chowaniu ich później do szafy. Najważniejsze jest częste powtarzanie poznanych słów, aby dziecko po kilku dniach nadal je pamiętało.

Materiały do nauki angielskiego dla dzieci

Internet jest wręcz przesiąknięty materiałami do nauki języka angielskiego dla dzieci. Jest wiele blogów, aplikacji, stron, gier planszowych, bajek, piosenek i wierszyków przeznaczonych do nauki tego języka. Jak wiemy, nie wszystkie te materiały są tak samo dobre. Przyjrzyjmy się, na co jednak powinniśmy zwrócić większą uwagę.

Piosenki po angielsku dla dzieci

Jak już zostało wiele razy wspomniane - piosenki po angielsku dla dzieci są najlepszą metodą do nauki języka angielskiego dla najmłodszych. Przyjrzyjmy się teraz najlepszym propozycjom:

dla 2-3 latków:

 • the sun comes up!

 • open shut them,

 • five little monkeys,

 • the wheels on the bus,

 • roll your hands,

 • one little finger,

Dla 3,5-4 latków, które już miały styczność z językiem:

 • let’s go to the zoo,

 • walking in the jungle,

 • hokey pokey shake,

 • twist,

 • 7 days of the week,

Oprócz wyżej wymienionych jest jeszcze wiele piosenek w języku angielski, które fantastycznie się sprawdzą dla dzieci w wieku przedszkolnym np.:

 • make a circle,

 • head shoulders knees and toes,

 • wag your tail,

 • open, close,

 • the walking song,

 • forest dance,

 • baby shark,

Bajki po angielsku dla dzieci

Jeżeli dziecko ogląda już bajki, dobrym rozwiązaniem jest włączenie bajek w języku angielskim. Przyjrzyjmy się teraz najprzyjemniejszym bajką dla dzieci do nauki języka.

 • ”Martha Speaks” - jest to bardzo sympatyczna bajka o psie, który uczy się alfabetu po zjedzeniu zupy. W bajce wszystkie wyrazy i zwroty są powtarzane po kilka razy. Ponadto dla fanów bajki jest strona internetowa „Martha Speaks”, gdzie można znaleźć dodatkowe gry, kolorowanki, czy dodatkowe historie do czytania.

 • ”World Girl” - jest to bajka o dziewczynce, która jest przedstawiona jako superbohaterka. Jej zadaniem jest zwalczanie ogólnego zła, poprzez wypowiadane słowa. Każdy odcinek to inna przygoda oraz nowe słowa do poznania.

 • ”Postcards From Buster” - jest to bajka o zwiedzaniu świata. Oprócz nowych słów przemyca również wiele ciekawostek o świecie. Jest to połączenia bajki ze światem realnym. Na stronie internetowej bajki można znaleźć wiele materiałów do nauki np. bloga z dodatkowymi historiami, piosenki, gry, czy nawet przepisy kulinarne.

 • ”Peppa Pig” - chyba nie ma żadnego dziecka i rodzica, którzy nie znaliby tej bajki. Bajka opowiada o przygodach świnki i jej codziennym życiu. W bajce są wykorzystywane proste zdania i słowa. Postacie wypowiadają się dosyć powoli, co dodatkowo sprawia, że jest bajka jest przyjemniejsza w odbiorze i zrozumieniu dla dzieci.

 • ”Doki” - jest to bajka o piesku Doki. Piesek i jego przyjaciele odkrywają różne zakątki świata. Poznają nowe kultury i słowa. Bajka posiada około 200 odcinków.

Książki dla dzieci po angielsku

Książki dla dzieci są źródłem wiedzy. Książeczki, które mamy teraz na rynku są ciekawe, kolorowe i przemycają wiele informacji. Przy nauce języka angielskiego, warto zapoznać się z ofertą anglojęzycznych książek lub tych przeznaczonych do nauki tego języka. Poniżej kilka naszych propozycji książek dla dzieci po angielsku:

 • Ahlberg, Allan „Each Peach Pear Plum" - jest to książeczka w postaci rymowanki. Rymowanki są rytmiczne, dzięki temu szybciej zapadają dzieciom w pamięci nowe słowa.

 • Alborough, Jez „Where's My Teddy?" - jest to książeczka o chłopcu, który zgubił swojego misia. Bardzo prosta i przyjemna w odbiorze.

 • Little Tiger Kids - jest to seria książeczek anglojęzycznych. Niemal każda książek z tej serii jest godna uwagi. Wydawnictwa oferują w swojej ofercie książki zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i starszych, a także dla młodzieży. Niektóre książeczki są sensoryczna, inne dźwiękowe, a jeszcze inne z okienkami lub naklejkami. Pozycję, na które warto spojrzeć to z pewnością „There Was an Old Giant Who Swallowed a Clock”, „My First Book of: Things to See”.

 • Książeczki wydawnictwa Caterpillar Books. Książeczki są bardzo innowacyjne i gwarantują dzieciom poznanie języka poprzez zabawę. Podczas czytania dzieci mogą je odbierać dosłownie wszystkimi zmysłami. Najpopularniejszą książeczką tego wydawnictwa to „Amazing pop-up fun” autorstwa Jack'a Tickle'a.

 • "What Does Doggy Want?" Jest to książeczka, która bardzo często gości w bibliotece nauczycieli języka angielskiego. Książka jest bardzo prosta, zawiera mało słów, przez co dziecku jest łatwiej je zrozumieć na początku swojej przygody z językiem angielskim. Książka pobudza dzieci do zabawy. Posiada wiele ruchomych i kolorowych ilustracji oraz grube tekturowe strony. Polecana dla najmłodszych dzieci albo dla tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem.

 • "One Mole Digging A Hole" - jest to kolejna książka, którą często się wspierają się nauczyciele języka angielskiego. Wspomaga ona naukę liczenia. Książka składa się z rymowanek, które zabierają najmłodszych do świata liczb. Książka przedstawia w humorystyczny sposób zwierzaki, które pracują w ogrodzie.

 • "We’re Going on a Bear Hunt z CD" - jest to wręcz bestseller w literaturze angielskiej dla dzieci. Bardzo popularna rymowanka. Książka opowiada o rodzinnej wyprawie na niedźwiedzia. Książeczka jest pełna powtarzalnych, rytmicznych słów oraz wyrażeń dźwiękonaśladowczych.

 • Carle, Eric „The Very Hungry Caterpillar" - jest to książeczka popularna również w języku polskim. Opowiada o bardzo głodnej gąsienicy. Wprowadza do słownictwa dni tygodnia, owoce i liczby.

Gry po angielsku dla dzieci

Dzieci szybko uczą się języka angielskiego, ponieważ w dużej mierze jest to dla nich zabawą, a nie przykry obowiązek. Poniżej przedstawimy kilka propozycji gier po angielsku dla dzieci, które umilą naukę języka:

 • znana dla wszystkich gra - „gorący ziemniak”. Nazwa tej gry może się nieznacznie różnić, ale zasady są podobne. W określonym wcześniej czasie np. w ciągu 5 minut przerzucamy sobie z dzieckiem dany przedmiot. Może to być piłka. Piłkę rzucamy do kolejnej osoby w momencie, gdy powiemy słowo w języku angielskim. W wersji bardziej zaawansowanej możemy zawęzić słownictwo o daną kategorię, pierwszą literę, podawanie tylko rzeczowników, czy cokolwiek innego, co przyjdzie do głowy. Każdy z graczy dąży do tego, aby nie pozostać z piłką w ręku, gdy skończy się czas.

 • inna popularna gra to „widzę coś...”. W wersji angielskiej wierszyk rozpoczyna się od „I spy with my little eye something beginning with the letter...”. Grając w tę grę, osoba, która mówi wierszyk, wybiera sobie wcześniej przedmiot, który znajduje się w obrębie wzroku wszystkich graczy i próbuję po angielsku naprowadzić pozostałe osoby, co ma na myśli.

 • gra planszowa Boggle - gra jest przeznaczona zarówno dla jednej, jak i kilku osób. Jest dla dzieci, które potrafią już pisać. W pierwszej kolejności należy potrząsnąć planszą i odsłonić wylosowane litery. Gra polega na tworzeniu słów na planszy w określonym czasie.

 • 20 Questions - gra zawiera pytania po angielsku, które są podzielone na różne poziomy trudności. Polega na wymyśleniu wyrazu przez jednego gracza, a pozostali starają się odgadnąć co to za słowo, poprzez zadawanie pytań. Na pytania można odpowiadać tylko “yes lub “no”.

Angielski dla dzieci ćwiczenia

Mamy do dyspozycji wiele sposobów, aby nauka języka angielskiego sprawia dzieciom przyjemność. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji dużo różnorodnych ćwiczeń dla dzieci. Zarówno w książkach i zeszytach ćwiczeń, jak i online. Ćwiczenia najczęściej zawierają w sobie wesołe gry i zabawy językowe. Często przeplatane są dodatkowo piosenkami, a zadaniom towarzyszą kolorowe stworki. Wykreowane postacie, które urozmaicają naukę języka i wspomagają naukę nowych słówek, zwrotów i gramatyki. Dla najmłodszych dzieci zaleca się jednak zabawę poprzez naukę, a nie poprzez wypełnianie ćwiczeń.

Angielski dla dzieci online

W dzisiejszym świecie bardzo popularne stały się kursy online. Na zajęcia online mogą uczęszczać nie tylko dorośli, ale także dzieci. Nauka języka angielskiego dla dzieci przez internet umożliwia codzienny kontakt z językiem. Bez potrzeby dojazdów do szkół językowych. Warto jednak wiedzieć, że mamy wiele możliwości angielskiego dla dzieci online. Nie tylko zajęcia z lektorem. Mamy do dyspozycji wiele stron poświęconych w celach nauki języka, gdzie można znaleźć interaktywne zadania. 

Strony do nauki angielskiego dla dzieci

Tak jak wspomnieliśmy, w internecie jest wiele stron przeznaczonych do nauki języka angielskiego dla dzieci. Oto kilka naszych propozycji:

 • Games to Learn English - jest to strona, która zawiera wiele gier. Gry do nauki angielskiego dla dzieci pozwalają na poznanie nowych słów, jak i na utrwalenie wcześniej już poznanych. Strona jest przyjemna w odbiorze i posiada zadania na różnych poziomach trudności.

 • anglomaniacy - strona jest przeznaczona głównie dla młodszych dzieci. Posiada wiele różnych zadań, które wspomagają rozwój języka.

 • super simple - jest to strona, która też posiada zadania raczej przeznaczone dla młodszych dzieci. Na stronie znajdują się gry, materiały do nauki oraz krótkie odcinki po angielsku.

na stronie myclassroom.pl znajdziemy wiele bezpłatnych materiałów do nauki języka angielskiego. Materiały te pozwolą na utrwalenie, poznanie nowych słów, a także wspierają naukę poprzez zabawę.

warto również zapoznać się z ofertą zadań na stronie https://zdobywcywiedzy.pl/ Strona posiada wiele interaktywnych łamigłówek dla dzieci, które wspomogą naukę słownictwa. Zazwyczaj zadania dzielą się na poziom podstawowy i poziom rozszerzony.

Angielski dla dzieci YouTube

 • kanał English singsing - jest to jeden z kanałów, który znajdziemy na YouTube. Jest przeznaczony głównie dla dzieci, które uczą się w szkole podstawowej. Zawiera wiele filmików, gdzie jest pokazane mówienie na różne sposoby. Filmiki dodatkowo wzbogacają słownictwo dziecka.

 • kanał Easy english - jest to kolejny kanał na YouTube, który jest wart uwagi. Jest jednak przeznaczony dla starszych dzieci. Na platformie znajdziemy filmiki z różnymi sytuacjami.

 • kanał British Council Kids - jest to dosyć popularny kanał na YouTube. Zawiera wiele materiałów dydaktycznych, zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. W filmach znajdziemy wiele językowych wskazówek, słówek, piosenek, a nawet pomysłów na prace plastyczne do zrobienia z dzieckiem.

 • kanał Fun Kids English - jest to kanał na YouTube, który jest bogaty w wiele piosenek anglojęzycznych dla dzieci. W filmach występują zmyślone stworki. Piosenki dla dzieci po angielsku są dosyć rytmiczne i łatwo wpadają w ucho, dzięki temu pociechy szybciej przyswajają nowe słownictwo.

 • kanał ELF Kids Video - jest to kanał zdecydowanie dla najmłodszych dzieci. Tak naprawdę można zacząć słuchać tych piosenek tak wcześnie, jak się chcę. Piosenki są łatwe w odbiorze i na pewno pobudzą dodatkową interakcję dziecka do zabawy i zapamiętywania nowych słów.

Warto jednak pamiętać, zwłaszcza przy nauce języka młodszych dzieci, że oprócz piosenek i bajek anglojęzycznych również ważna jest interakcja rodzica. Dzieci same w sobie mogą wykazywać zainteresowanie i wyłapywać pojedyncze słowa w obcym języku, jednak w dużej mierze zależy to też od pracy i zaangażowania rodzica. Samo puszczanie piosenek i bajek po angielsku nie spowoduje, że dziecko pozna ten język.

Aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci

W ostatnim czasie stały się również popularne aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci. Przedstawiamy kilka naszych propozycji:

 • Timmy’s First Words in English - jest to aplikacja, z której mogą korzystać już dwuletnie dzieci. Można z niej korzystać zarówno na systemie android, jak i iOS. Główną postacią w aplikacji jest baranek i jego przyjaciele. Niektóre dzieci, baranka Timmy’ego mogą znać z bajki Timmy Time. W aplikacji dzieci mogą się nauczyć liczb, kolorów, kształtów, zwierząt i wiele innych słów. Aplikacja zawiera w sobie gry do nauki angielskiego dla dzieci.

 • Timmy’s Learning New Skills - jest to druga część wyżej wspomnianej aplikacji. Przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, ponieważ jest na wyższym poziomie niż poprzednia. W tej aplikacji dziecko może nauczyć się wielu słów i zwrotów w języku angielskim. Tak jak w poprzedniej wersji, tak samo tutaj w aplikacji znajdziemy gry do nauki języka angielskiego.

 • LearnEnglish Kids: Playtime - ta aplikacja jest przeznaczona dla starszych dzieci, bo od 6 roku życia. Oprócz dostępu do aplikacji dzieci mają dostęp do wielu materiałów edukacyjnych. Znajdziemy również w tej aplikacji wiele filmów wideo, które wspomagają rozumienie języka w mowie. Aplikacja jest dostępna na system android i iOS.

 • CBeebies Storytime - jest to aplikacja do czytania książek w języku angielskim. Opowiadania, które znajdziemy w aplikacji, można odsłuchać lub przeczytać samemu. Podczas słuchania opowiadania z wykorzystaniem narratora słowo, które jest aktualnie czytane, podświetla się na kolorowo. Ułatwia to dziecku podążanie za lektorem i obcowaniem z językiem tak samo w mowie, jak i w piśmie.

 • kursy English with Memo the Dragon - aplikacja ta posiada dwa kursy animowane dla dzieci. Kursy są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Od 4 do 6 lat. Podczas kursów dzieci poznają nowe słowa, a następnie utrwalają je poprzez wykonywanie interaktywnych ćwiczeń. Aplikacja jest dostępna na system android i iOS.

 • Khan Academy Kids - jest to aplikacja dla nawet najmłodszych dzieci. Pierwsze zadania są przeznaczone nawet dla dwulatków. Aplikacja dostarcza prostych treści językowych. Zawiera wiele materiałów edukacyjnych, książek, piosenek i gier. Zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i tych starszych. Aplikacja jest dostępna na system android i iOS. Dodatkowym bonusem jest to, że jest całkowicie bezpłatna.

Angielski dla dzieci na Buki

Dobrym rozwiązaniem do nauki angielskiego dla dzieci jest skorzystanie z platformy Buki. Platforma pozwala na wybranie idealnego korepetytora, który będzie dopasowany do potrzeb dziecka. Na stronie można zapoznać się z cennikiem nauczyciela, jego metodami nauczania, opiniami innych uczniów. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości można skorzystać z czatu z danym nauczycielem. Korzystanie z platformy Buki pozwala na znalezienie korepetytora do zajęć organizowanych online, jak i tych stacjonarnych.

Oceń wiadomość