Jak działają witryny do wyszukiwania korepetytorów i jaka jest ich zaleta?

30.11.2020

Jak działają witryny do wyszukiwania korepetytorów i jaka jest ich zaleta?
Edukacja szkolna
Aktualności firmowe
Dla rodziców
Dla korepetytorów

Indywidualny nauczyciel często dla wielu ma przewagę nad kursami. Dla szczegółowego opanowania przedmiotu, analizowanie trudnego materiału, przygotowanie do egzaminów, olimpiad, konkursów wymaga osobistego podejścia i stuprocentowej uwagi nauczyciela. Tylko profesjonalny nauczyciel pomoże osiągnąć pożądany wynik w krótkim czasie. 

Pojawienie się stron dla korepetytorów przyspieszyło proces poszukiwania nauczyciela na indywidualne lekcje. Strony do wyszukiwania korepetytorów to serwisy, które pomagają nauczycielom i uczniom szybko i bez wysiłku znaleźć się nawzajem. 

Jak działają witryny do wyszukiwania korepetytorów i jaka jest ich zaleta? 

Jak działa strona do wyszukiwania korepetytorów? 

Strony poszukiwań korepetytorów zwykle mają wygodny interfejs, jasne instrukcje i możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem lub administracją. Wchodząc na stronę, klient może przeglądać profile nauczycieli i samodzielnie wybrać nauczyciela lub złożyć wniosek – a moderator wybierze odpowiedniego nauczyciela w ciągu dnia lub kilku godzin. Dla większej wygody wiele witryn zawierają filtry zaawansowanego wyszukiwania, w których klient może natychmiast określić odpowiednie kryteria. 

Usługi w zakresie wyboru albo zmiany nauczyciela, otrzymywania rekomendacji dla ucznia są bezpłatne. Dokonywać opłaty trzeba będzie tylko korepetytorowi za lekcje. 

Na platformach korepetytorskich można zapoznać się z blogami nauczycieli, aktualnymi wiadomościami z dziedziny edukacji, przykładowymi zadaniami egzaminacyjnymi i materiałami edukacyjnymi. Ważnym kryterium wyboru nauczyciela są opinie uczniów i rodziców towarzyszące kwestionariuszowi. Poszczególni nauczyciele w kwestionariuszach umieszczają linki do swoich profesjonalnych stron internetowych, lekcje wideo, prezentacji.

 Jak działają witryny do wyszukiwania korepetytorów i jaka jest ich zaleta?

Jak wybrać korepetytora za pomocą serwisu «Buki»?

Na stronie BUKI w środkowych polach możesz od razu wskazać przedmiot i miasto, a następnie kliknąć przycisk "Znajdź nauczyciela". Przed użytkownikiem otworzy się ogólny katalog kwestionariuszy nauczycieli. Możesz jednak wprowadzić dokładniejsze kryteria wyszukiwania, korzystając z filtrów po lewej stronie. Tutaj możesz określić wymagany poziom nauczania, który odpowiada Twojemu celowi nauczania. Na przykład przygotowanie do szkoły, matury, olimpiad, programu uniwersyteckiego, kursów specjalistycznych i tak dalej. 

Następnie klient musi wybrać miejsce zajęć - w domu u ucznia, nauczyciela lub online. Jeśli wolisz, aby nauczyciel przyszedł do Twojego domu, musisz wpisać dzielnice swojego zamieszkania. System umożliwia również ustawienie akceptowalnych dla klienta parametrów cenowych. 

Profile nauczycieli można sortować według oceny, liczby recenzji, kosztów. Jednocześnie potencjalny uczeń może, bez pomocy filtrów, zapoznać się z danymi osobowymi nauczycieli i wybrać nauczyciela, klikając opcję „Skontaktuj się z korepetytorem” na górze kwestionariusza. 

Następnie musisz złożyć wniosek do korepetytora. We wniosku należy podać przedmiot, poziom nauczania, miejsce zajęć (z określonym adresem, jeśli chcesz, aby nauczyciel dojeżdżał do Twojego domu), częstotliwość, czas trwania lekcji, język nauczania. Klient zostawia swoje dane kontaktowe – imię, e-mail i telefon. W razie potrzeby możesz szczegółowo opisać problemy z nauką przedmiotu, dodatkowe wymagania do nauczyciela. 

W ciągu godziny lub kilku godzin od wysłania aplikacji menedżer witryny lub nauczyciel kontaktuje się z klientem w celu ustalenia nadchodzących zajęć. Na stronie internetowej "Buki" istnieje możliwość wyboru dwóch alternatywnych nauczycieli od razu po złożeniu pierwszego wniosku, czyli opcji dodatkowej na wypadek, gdyby pierwszy z jakichkolwiek powodów nie skontaktował się. W ten sposób klient nie traci czasu i już następnego dnia może rozpocząć naukę. 

Jak działają witryny do wyszukiwania korepetytorów i jaka jest ich zaleta? 

Jakie zalety mają strony wyszukiwania korepetytorów? 

Zwracanie się do specjalistycznych usług internetowych jest najbardziej niezawodnym i najszybszym sposobem na znalezienie nauczyciela. Klient nie musi spędzać dużo czasu na przeglądanie reklam, pytanie znajomych, wycieczki do instytucji edukacyjnych. Nie musisz się martwić, jak długo musisz czekać, aż znajdzie się jakiś nauczyciel. Głównymi zaletami korzystania z witryn korepetycji są: 

  • Gwarantowany i szybki wynik - będziesz potrzebował maksymalnie jednego dnia, aby poczekać na odpowiedź od nauczyciela lub administracji. Około 93% korepetytorów odpowiada natychmiast w dniu wysłania wniosku. 
  • Stałe wsparcie administracji strony. Po złożeniu zamówienia na korepetycje menedżer kontaktuje się z Tobą w celu wyjaśnienia szczegółów organizacyjnych. Może również zadawać pytania, które Cię interesują, preferencje dotyczące korepetycji. W przypadku gdy nauczyciel nie pasuje do ucznia, administracja zapewnia natychmiastową wymianę nauczyciela. 
  • Szeroki zakres do wyboru. Popularne, sprawdzone od lat strony prezentują nauczycieli z prawie wszystkich miast Polski. Liczba kwestionariuszy od 5 tysięcy i więcej. Możesz wybrać różne poziomy przygotowania - od przedszkola do uniwersytetu i kwalifikacji nauczycieli - od początkującego nauczyciela-studenta do profesora. Wiele dyscyplin zawiera nie tylko przedmioty szkolne, ale także programowanie, malarstwo, projektowanie, zarządzanie, marketing, psychologię i wiele innych. 
  • Gwarancje rzetelności korepetytorów. Strony internetowe o dobrej reputacji nie pozwolą sobie na publikację kwestionariusza nauczyciela bez podania kopii dyplomów, certyfikatów, innych dokumentów potwierdzających kwalifikacje nauczyciela. Dokładnie sprawdzane są również informacje o miejscu pracy, osiągnięciach i publikacjach wskazanych przez nauczyciela. 
  • Usługi strony są bezpłatne dla studentów. Doradztwo, pomoc w doborze i wymianie nauczyciela, wsparcie techniczne udzielane klientom bezpłatnie. 

 

Jakie specjalne bonusy ma usługa «Buki»?

«Buki» to jedna z najlepszych stron do wyszukiwania korepetytorów, oferująca potencjalnym uczniom i odwiedzającym stronę:

  • najbardziej szczegółowe kwestionariusze nauczycieli ze wskazaniem metod nauczania, opisem praktycznych doświadczeń, cech procesu nauczania i oczekiwanych rezultatów;
  • możliwość zapoznania się z dyplomami i innymi nagrodami zawodowymi nauczyciela;
  • możliwość obejrzenia prezentacji wideo lub wideo przeglądu lekcji konkretnego nauczyciela;
  • zapoznanie z harmonogramem zajęć nauczycieli;
  • gwarantowana pomoc i ubezpieczenie z alternatywnymi opcjami przy wyborze korepetytora.

Oceń wiadomość