Jak działają portale dla korepetytorów?

26.02.2019

Jak działają portale dla korepetytorów?
Aktualności firmowe
Dla korepetytorów

Wszystko sprawdza się w przyszłości, dlatego warto w nią inwestować. Internetowe platformy korepetytorskie – po co one są? Inwestycji w wykształcenie zawsze się opłacają. Aktywnie pomaga w tym korepetytor, który jest pośrednikiem pomiędzy uczniem a światem nauki. Usługi korepetytora są potrzebne, by polepszyć oceny z matematyki, fizyki, chemii (przecież to są najtrudniejsze dziedziny), pomyślnie przejść przez egzaminy i maturę albo po prostu, by zostać fachowcem od języków obcych.

Otóż czy są potrzebne takie serwisy korepetytorskie? Tak!

Pierwsze pomysły na tworzenie dwukierunkowego związku pomiędzy korepetytorem a uczniem pojawiły się zagranicą. Jeszcze w ubiegłym stuleciu taka nowość rozwiała się w Europie oraz Ameryce i popularność takich stron internetowych świadczy, że był to bardzo dobry pomysł.

«Pilnie potrzebuję korepetytora!» - dziś coraz rzadziej takie hasła pojawiają się w gazetach i odchodzą już do przeszłości. Wpływa na to coraz większe zaangażowanie ludzi w rzeczywistość wirtualną. O tyle wygodniej skorzystać się z wyszukiwarki, która znajdzie i dopasuje nauczycieli do waszych kryteriów.

serwisy korepetytorskie

Popularyzacją takiej metody poszukiwania lektora zajmują się firmy korepetytorskie. W każdej z nich istnieje baza nauczycieli. Ona daje informację o lektorze i gwarantuje szybkość sprzężenia zwrotnego. Taka baza danych jest w pewnym sensie „katalogiem”, w którym na górze są położone najlepsze  najbardziej znane towary.

Każdy serwis poszukiwania korepetycji ma własny system oceniania (gwiazdki, punkty – niby w szkole). Liczba tych punktów zależy od doświadczenia lektora, jego zasług i nagród. Otóż nawet nie wychodząc z domu, można zapoznać się z listą kandydatów.

Najważniejsze zalety

Firmy korepetytorskie szukają lektorów oraz rejestrują ich całkowicie za darmo. Wybór lektora odbywa się podobnie do sieci społecznościowych – jednym naciśnięciem przycisku. Następnie menedżer zajmuje się określeniem szczegółów sprawy, konsultując się z klientem oraz wykładowcą.

Obie strony decydują, gdzie będą odbywały się zajęcia: w domu nauczyciela czy dziecka. Ostatnim etapem jest spotkanie stron zainteresowanych i dalsza współpraca (jeśli zajęcia będą pomyślne i jeśli dziecko oraz rodzice będą zadowoleni)

Małą wadą jest to, że kierownictwo portalu nie potrafi zawsze kontrolować i sprawdzać kompetencję nauczycieli, którzy nie mają pozytywnych opinii oraz wybitnych nagród. Jednak dialog pomiędzy menedżerem i rodzicami daje możliwość postępowo wyeliminować z listy lektorów przypadkowych osób.

Najważniejsze zalety

Dodatkowe zalety

Zagraniczne i krajowe portale dla korepetytorów są ośrodkami rozpowszechnienia aktualnych informacji z zakresu nauki. Korepetytorzy często są autorami ciekawych artykułów czy blogów, które są oceniane ze strony kierownictwa strony oraz klientów. Jeszcze jedną ważną częścią istnienia takich stron zostały media społecznościowe. Prawie każdy serwis poszukiwania korepetytora zawiera link do Facebooku, Twittera, Google+ czy Vkontakte. Chyba bez ich pomocy już nie da się przetrwać. 

Strefa działalności firm korepetytorskich zwykle ogranicza się jednym krajem. Dla przykładu w Stanach Zjednoczonych najbardziej znaną jest organizacja Tutor.com. Ma ona swoje odpowiedniki w Polsce (e-korepetycje), Rosji i innych krajach. Jednak niektóre firmy działają jednocześnie w kilku państwach.

Więc taki jest najważniejszy cel działalności stron korepetytorskich – pomóc Wam szybko, wygodnie i darmowo znaleźć nauczyciela, który pomoże osiągnąć prawdziwe szczyty w nauce oraz pomyślnie przejść przez wszelkie egzaminy, sprawdziany i testy. Doświadczony specjalista na pewno przyśpieszy naukę, pomoże odnaleźć motywację i stworzy dla was przejrzysty program, który będzie prowadził Was do nowych sukcesów.

Oceń wiadomość