Jakich języków warto uczyć się w czasach dzisiejszych

26.02.2018

Jakich języków warto uczyć się w czasach dzisiejszych
Nauka języków

Dziś posługiwanie się językami obcymi nie jest tyle zaletą człowieka, ile koniecznością. Języki obce z pewnością pomogą nie tylko w nauce i w pracy, ale także w podróżach po całym świecie.

Jeśli zamierzasz nauczyć się nowego języka, będziesz miał szeroki wybór. Niektóre języki są dobre do komunikacji biznesowej, inne będą przydatne w każdej części świata, a jeszcze inne - po prostu pięknie brzmią!

W tym artykule porozmawiamy o najpopularniejszych językach obcych, nauczenie się których warte jest poświęcenia czasu i wysiłku.

 Jakich języków warto uczyć się w czasach dzisiejszych

Jakie języki są szczególnie szeroko stosowane na świecie?

Chiński - 956 milionów ludzi.

Hiszpański - 406 milionów ludzi.

Angielski - 363 milionów ludzi.

Hindi - 311 milionów ludzi.

Bengal - 300 milionów ludzi. 

Jeśli mówić o statystykach, język obcy szeroko stosowany na świecie nie oznacza tego, że wiele osób go uczą. Wystarczy że jest on językiem ojczystym jednego lub kilku największych krajów świata. Na przykład w języku chińskim mówi około 37% ludności świata, podczas gdy ten język jest oficjalnie uznawany tylko w 3 państwach.  

Niemniej jednak wiele osób wybiera język do nauki na podstawie statystyk. Wielu ekspertów uważa, że ​​w przyszłości takie języki jak chiński i hindi zastąpiąświatowy język angielski. I choć nie jest to prawdziwie oczekiwane w najbliższej przyszłości (bo przecież angielski jest znacznie łatwiejszy do nauki), dla wielu taka perspektywa jest doskonałą zachętą do zanurzenia w nowym języku.

 Jakich języków warto uczyć się w czasach dzisiejszych

Jakie języki są przydatne w środowisku biznesowym?

Angielski, chiński, japoński, niemiecki, francuski 

Umiejętność posługiwania się językiem obcym w pracy jest jednym z głównych powodów, dla których nawet dorośli są zmuszani do ponownego zasiadania do podręczników. Ocena "języków biznesowych" zależy od potencjału gospodarczego i biznesowego wybranego kraju.

Pierwsze miejsce w rankingu to na razie angielski, który powinien znać każdy nowoczesny przedsiębiorca. Również konkurencję temu językowi tworzą języki azjatyckie: chiński i japoński, które dostały się do rankingu ze względu na szybki rozwój gospodarki i przemysłu państw, gdzie są używane.

W komunikacji biznesowej przydatne mogą być również niemiecki i francuski. Na całym świecie istnieje wiele oddziałów dużych korporacji Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, więc języki tych krajów mogą pomóc w budowaniu kariery na arenie międzynarodowej.

 

Które języki na świecie są najłatwiejsze do nauczenia?

Hiszpański, portugalski, francuski, włoski, rumuński, holenderski, szwedzki, afrykanerski, norweski

Uważa się, że każdy kolejny język obcy jest łatwiejszy do nauczenia niż poprzedni. Po przestudiowaniu 2-3 języków, osoba rozwija własną strategię zapamiętywania słownictwa i reguł językowych, co przyspiesza proces dalszej edukacji. Ponadto wiele języków są podobne.

Tak więc, powyższe języki, według ekspertów, są dośćłatwe do opanowania, jeśli już znasz angielski. Jeśli chcesz stać się prawdziwym poliglotą, zacznij uczyć się języków należących do jednej grupy językowej lub po prostu podobnych do siebie.

 Jakich języków warto uczyć się w czasach dzisiejszych

Które języki brzmią piękniej i bardziej romantycznie niż inne?

Francuski, hiszpański, włoski, portugalski, rumuński 

Oczywiście, ile jest osób, tyle istnieje smaków. Niemniej jednak niektóre języki są powszechnie uznawane za najpiękniejsze i "muzyczne", w szczególności wyżej wymienione języki grupy romańskiej.

Ludzie w różnym wieku zaczynają uczyć się francuskiego i włoskiego tylko dla siebie, ze względu na ich piękno i melodię. Rzeczywiście, co może być piękniejszego niż złożenie zeznań o miłosći ukochanemu człowiekowi po francusku?

Ponadto języki romańskie  to prawdziwy skarb dla cenicieli muzyki, literatury i kultury ogólnie. Znajomość hiszpańskiego, francuskiego i innych języków da możliwość czytania klasyków w oryginale i nauki wspaniałych zagranicznych piosenek!

Oceń wiadomość