Korzystne porady jak zostać dobrym korepetytorem

26.09.2016

Korzystne porady jak zostać dobrym korepetytorem
Dla korepetytorów

Każdy z nas może nauczyć inną osobę czegoś nowego. Chęć do przekazywania nawyków, wiedzy innym osobom zachęca ludzi zostawać nauczycielami.Ale można też pójść inną drogą, na przykład, zostać korepetytorem.

Korepetytor jest osobą wolną, która nie jest pod nadzorem władzy dyrektora lub prorektora. Człowiek, który zdecydował zostać prywatnym nauczycielem powinien wiedzieć o wszystkich szczegółach.

Jeżeli zdecydowaliście zostać korepetytorem, najważniejszym i jednym z pierwszych króków jest zamieszczenie swojej oferty.

Trzeba być pewnym w poprawności tekstu oferty, nawet gdy planujesz wykładać garncarstwo lub rysunek.

Ważne jest aby podać nazwę miejscowości (w takim przypadku uda się uniknąć nieodpowiednich uczniów) jak również, zamieścić swoje imię i nazwisko (co zwiększy zaufanie potencjalnych klientów do Twojej osoby). Zamieszczenie zdjęcia jest dodatkowym plusem dla Ciebie.

Niżej wymienione są punktry do których powinieneś być gotów procesie kształcenia innej osoby, nawet jeśli będziesz wykladać matematykę w podstawówce.

  • Najpierw powinieneś wyjaśnić rodzicom dziecka, iż nie jesteś magikiem, nie uda się w ciągu jednego zajęcia nauczyć wszystkiego, co uczień opuścił w szkole. Uczenie się jest procesem długotrwałym, nie wszystko zależy od prowadzącego. Dany fakt powinien być omówiony w celu uniknięcia jakichkolwiek niezadowoleń ze strony rodziców. Są takie osoby, które uważają, że jeżeli płacą pieniądze to oznacza, że kupili wiedzę oraz pozytywne oceny.
  • Nie wszyscy uczniowe będą miłe wobec Ciebie, natiomiast Ty powinieneś być miły dla nich. Dlatego Tobie, architektowi dziecięcego rozumu, trzeba będzie znałeźć podejście do każdego osobno, bez wyrażania jakichkolwiek negatywnych emocji. Bez wątpliwości trzeba mieć dyscyplinę w trakcie zajęć- żadnych opóźnień, nieobecności lub nie wykonania zadań domowych. Bądź przyjaznym, miłym i otwartym.
  • Zawsze trzymaj związek z rodzicami. Nawet jeżeli uważasz, iż zajęcia odbywają się dobrze, jest progres, zmiany związane z poziomem wiedzy ucznia, rodzice mogą myśliyć inaczej. Do tego, nie jest wiadomo, co dziecko opowiada w domu o wykładowcy. Zadzwoń, porozmawiaj, opowiedz o bieżącej sytuacji- sukcesach, porażkach ucznia. Ogólnie ważnym jest aby rodzice uczęstniczyli w procesie edukacji dziecka.
  • Starannie przygotowuj się do zajęc, potrzebny jest plan przebiegu. Nie trzeba liczyć na własne improwizacje lub talent pedagogiczny. Nieodłącznym składnikiem każdej sprawy jest dyscyplina oraz kolejność. Nie przejmuj się, jeśli możesz czegoś nie wiedzieć, zawsze jest możliwość do udoskonalenia.
  • Jeżeli uczeń zachowuje się źle, nie wykonuje zadań, co chwilę patrzy na zegarek, nie jest grzeczny- pożegnaj się z nim. Nie trzeba torturować siebie. W konsekwencji można zerwać się na dziecku. Grzecznie wyjaśnij rodzicom, iż uczień nie jest gotowy do zajęc indywidualnych.
  • Uczniowie ze szkoły podstawowej nie mogą wytrzymać całą godzinę zajęć. Jeżeli dziecko pod konieć zajęc zaczyna zewać, rozpraszać się- skróć czas lekcji. Obowiązkowo powiedz o tym rodzicom. Wysokość wynagrodzenia może zmniejszyć się, jednak główym jest rezultat dla wykładowcy.
  • Bądź przygotowany na to, że harmonogram zajęć może ciągle zmieniać się, trzeba będzie dostosować się do ucznia. Mimo to, uczniowie i tak będą spóźniać się lub nie przychodzić na zajęcia w ogóle. Ważnym jest przypominać uczniom o każdym następnym zajęciu dzień wcześniej.

W korepetycjach ważnym jest odpowiedzialność, dbałość, dążenie do wysokich rezultatów. Tak czy inaczej, zawód nauczyciela jest twórczy i czasem zabiera dużo siły. Pamietaj, iż nauczyć kogoś jest o wiele trudniej niż nauczyć sie samemu!

 

Oceń wiadomość