Koszt zajęcia z korepetytorem

14.01.2017

Koszt zajęcia z korepetytorem
Edukacja szkolna

W dzisiejszych czasach w internecie można znaleźć ogromną liczbę nauczycieli,którzy prowadzą lekcje prywatne, jednym słowem korepetycje. Każdy nauczyciel sam wyznacza cenę za swoje usługi. Czasami straszą nas dość wysokie ceny, mamy te same obawy odnośnie zajęć za zbyt niską cenę. Więc od czego zależy cena prywatnych lekcji z nauczycielem?

 

Położenie geograficzne. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę, jest miasto, w którym szukasz nauczyciela. Wszystko zależy od tego czy mieszkasz w mieście czy na wsi.

 

Status społeczny. Jeśli nauczyciel ma doktorat, prowadzi zajęcia na uczelni, ma różnego rodzaju certyfikaty krajowe i międzynarodowe, to cena jednego zajęcia z takim nauczycielem, oczywiście, będzie wyższa. I na odwrót studenci prowadzący zajęcia prywatne ustalają niższą cenę.

 Koszt zajęcia z korepetytorem

Staż. Oczywiście wiele zależy od doświadczenia nauczyciela. Większość z nas szuka korepetytora z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego im większe jest doświadczenie tym możemy się spodziewać wyższej ceny za zajęcie.

 

Przedmiot. Nie dziwi nas ten fakt, że cena zależy od samego przedmiotu. Bardziej prestiżowe i popularne przedmioty oceniane są jako droższe. Cena za zajęcia z nauczycielem angielskiego jest większa, niż za lekcje włoskiego lub  hiszpańskiego. Jednak ceny za "nietypowe języki" - chiński, japoński, itp. - mogą być jeszcze wyższe.

 

Miejsce prowadzenia zajęć. W swoich CV korepetytorzy często podają dwie ceny -  za zajęcia u siebie w domu czy w biurze i za zajęcia w domu ucznia. Jeśli chcesz zaprosić nauczyciela do siebie, bądź gotowy zapłacić więcej. Nauczyciel spędza czas i pieniądze na dojazd, być może, będzie musiał nosić ze sobą podręczniki, dodatkowe materiały, itp.

 

Reputacja nauczyciela. Jeśli nauczyciel ma wiele prawdziwych ocen od uczniów, jeśli dużo uczniów dostało się na prestiżowe uczelnie, to cena za zajęcia z takim lektorem będzie, oczywiście, wyższa.

 Koszt zajęcia z korepetytorem

Cele zajęcia. Czego oczekujesz od zajęć z korepetytorem – po prostu poprawić szkolną ocenę, przygotować się do egzaminu, dostać się na studia itp. Oczywiście, im trudniejsze zadanie, tym wyższa cena. Skontaktuj się z korepetytorem jak najszybciej. Wtedy będziesz miał dość czasu na przygotowania, a cena za zajęcia będzie niższa. Jeżeli do egzaminu zostało ci już niewiele czasu korepetytor będzie musiał pracować w trybie ekspresowym, takie lekcje kosztują dużo więcej.

 

Porady. Lepiej skontaktować się z kilkoma nauczycielami i zapisać się na zajęcia próbne. Oceń wszystkie zalety, plusy i minusy, a dopiero potem rozpocznij zajęcia z najlepszym dla ciebie korepetytorem. Zajęcia indywidualne nie są tanie, ale dają dobre wyniki.

Oceń wiadomość