Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem korepetytora

02.04.2019

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem korepetytora
Dla korepetytorów

 Zwykle nie starcza tylko uświadomić sobie i niby pamiętać, że musisz zrobić coś ważnego. W ciągu dnia dużo rzeczy mogą się zapomnieć, szczególnie jeśli takich spraw jest wiele. Najlepszym rozwiązaniem jest planowanie i notowanie wszystkich zaplanowanych wydarzeń.

W trakcie dnia roboczego korepetytor spotka dużo ludzi, na każdą osobę poświęca dużo czasu. Dlatego w pracy korepetytora umiejętność planowania i przewidywania wydarzeń jest bardzo ważna i ceniona. Jeśli spędziliście w tym zawodzie co najmniej rok, to na pewno z tego się korzystacie.

Planowanie pomaga w wielu sferach życia:

 • ustalanie poprawnych priorytetów życiowych;
 • formowanie listy zadań oraz przypomnień, które dzięki zapisywaniu, pozostają w pamięci na długo;
 • gotowy plan motywuje do działania i może pomóc w materializacji myśli.

Aplikacja do organizacji czasu — wszystko się zaczyna z literatury

Time management – to zdolność do punktualnego wykonywania zaplanowanych czynności. Efekt ten polega na tym, żeby za najkrótszy odcinek czasu wykonać maksymalną ilość potrzebnych zadań i mieć więcej czasu na własne potrzeby. Pięknie brzmi, prawda? Efektywne wykorzystanie czasu zostało opisane w wielu książkach. W najlepszy sposób to zrobił David Allen w książce pod tytułem „Getting Things Done”.

Bez względu na to, że data prezentacji dzieła – daleki 2001 rok, jest ona nadal aktualna. Najważniejszym postulatem książki Allena jest to, że wszystkie plany, daty i szczegóły muszą mieścić się nie w głowie, lecz na jakimś z nośników (notatnik, telefon). Jest to bardzo ważne, bo duża ilość informacji „stresuje” nasz mózg i przeszkadza mu w poprawnej działalności.

Oprócz „GTD” istnieje jeszcze wielu korzystnych lektur na temat zarządzania czasem:

 • „Zjedz tę żabę”, Brian Tracy;
 • „4-godzinny tydzień pracy”, Timothy Ferriss;
 • „Zasada 80/20”, Richard Koch.

Najlepsze aplikacje dla korepetytora — lista

Wśród podstawowych programów, które pomogą zaoszczędzić czas wyróżniają się Google Calendar oraz Kalendarz Microsoft. Te programy posiadają podstawowy, lecz bardziej niż wystarczający i podobny do siebie zakres funkcji. Razem z kalendarzem można wymieniać się z kolegami harmonogramami, by każdy wiedział, kiedy kto ma czas. Z obu programów można się korzystać z jakiegokolwiek narzędzia – komputer, telefon oraz Apple Watch. I wszystko to w wersji online.

Oprócz tego te platformy są zdatne informować Was o zbliżających się wydarzeniach lub po prostu ważnych dniach, by już na pewno nikt nic nie zapomniał. Można też na bieżąco zmieniać istniejący plan i dodawać nowe punkty. Program od Microsoft, jak i jej odpowiednik od Google, jest bezpłatna. Jedyna odmienność polega na tym, że pierwsza aplikacja już jest zainstalowany na Waszym komputerze i nie trzeba go nigdzie szukać – po prostu otworzyć.

Kolejne narzędzie dla poprawnej organizacji działalności jest Wunderlist. Najważniejszą odmiennością jego jest chmura danych. Pozwala ona zbierać informację i analizować już dokonane czynności. Oprócz tego program cieszy się możliwością synchronizacji z innymi urządzeniami. Daje to możliwość kontrolować swoją działalność w jakichkolwiek warunkach.

Następną korzystną aplikacją jest Nozbe. Zasady działalności są bardzo podobne do poprzednich, lecz tylko nieco rozszerzone. Program proponuje zajmować się nie tylko sprawami osoby, lecz też konkretnie specjalnymi projektami. By osiągnąć z nimi sukcesów. Twórcy dali możliwość wspólnego komentowania dzieła oraz tworzenia raportów na temat przeprowadzonej pracy.

Ostatni program nazywa się Evernote i został on stworzony dla aktywnych użytkowników notatników. Okazuje on się bardzo przydatny w trakcie analizowania i śledzenia bieżących spraw. Aplikacja jest całkowicie dostosowana do wyglądu „to do notebook” i nawet ma możliwość pisania w stylu odręcznym. Program pozwala też skanować dokumenty, otwierać pliki i mieć dostęp do wszystkich załączników na jednym urządzeniu.

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem korepetytora

Aplikacja do organizacji czasu korepetytora

Istnieje jeszcze więcej programów dla już zaawansowanych albo tych, komu nie pomagają się skupić poprzednie opcji. Zasadniczo większość programów mobilnych jest darmowa, jednak im bardziej skomplikowany jest program, tym większy będzie jego koszt.

 • Focus Booster:

Ten system został stworzony na potrzebę użytkownika, który rano się obudza, lecz jeszcze kilka godzin leży w łóżku i surfuje w Internecie. Booster polega na znanej metodzie pomodoro (podział dużych zadań na mniejsze i ich realizowanie przez odcinki po 25 minut). Aplikację da się zainstalować na iOS, androida oraz komputer. Jest ona jednak płatna i kosztuje 3$ za miesiąc.

 • MyLifeOrganized:

Program pozwala tworzyć hierarchię zadań, wskazywać ich lokalizację, a więc – osiągaćprawdziwe i lepsze wyniki. Skorzystać się z systemu można za darmo na iOS oraz android.

 • Toggl:

Doskonale radzi sobie ten program z układaniem zadań oraz informowaniem o bieżących zmianach, które w nich zachodzą. Program jest płatny.

 • Todoist:

Formowane na bieżąco przypomnienia, tworzenie danych statystycznych w dużej ilości oraz szansa „wygrać swój czas” - wszystko to motywuje nie spędzać na marne czasu. Program kilka razy dzienniewysyła informację na temat pomyślności postępów i zwraca uwagę, jeśli osoba „schodzi” ze swojej drogi.

 • Pocket:

Jest to nie tylko notatnik, lecz cała biblioteka. Pozwala nie tylko od razu zanotować szczegóły zadania, lecz także znaleźć więcej informacji na ten temat i dokładnie zbadać wydarzenie.

 Udzielanie korepetycji — Buki zachęca do współpracy!

Doświadczony korepetytor wie, że serwis Buki też posiada swój system dla każdego lektora. Na personalnej stronie nauczyciele mają dostęp do kalendarza wydarzeń, czyli zbliżających się lekcji. Jest to dostępne jak dla tutorów, tak i dla uczniów. Im to pomaga zrobić poprawny wybór korepetytora w zależności od dnia tygodnia i dostępnych godzin.

Korzyść, osiągana od zajęć z lektorem:

 • prowadzenie zajęć w formacie integracji;
 • brak stresu;
 • warunki, które są dostosowane wyłącznie do Was.

Najlepsza aplikacja do zarządzania czasem korepetytora

Oceń wiadomość