Wspieramy Ukrainę! Stop wojnie!

Pomoc tutaj »

Praca przez internet - czy to dobre rozwiązanie? Jak znaleźć pracę w internecie?

25.04.2022

Praca przez internet - czy to dobre rozwiązanie? Jak znaleźć pracę w internecie?
Rozwój osobisty
 1. Czy warto szukać pracy w internecie?
 2. Dla kogo jest praca w domu przez internet?
 3. Praca w internecie dla nieletnich - czy to dobre rozwiązanie?
 4. Jak znaleźć pracę przez internet?
 5. Żyjemy w dobie internetu. Większość z nas na co dzień używa internetu - nie tylko do celów prywatnych, ale również do pracy. Chcemy, czy nie, ale internet jest częścią naszego życia. Praca w biurze jest niemal niemożliwa bez tego wynalazku XX wieku. Czy jednak musimy pracować na etacie w biurze? Czy nie możemy pracować w zaciszu swojego domu przez internet? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

  Czy warto szukać pracy w internecie?

  Od kiedy wszyscy mamy dostęp do internetu, szukanie pracy bardzo się zmieniło. Możemy szukać zatrudnienia o każdej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu na ziemi. Dzisiaj jednak zastanowimy się, czy warto pracować przez internet. Odpowiedź nie jest jednoznaczna. To zależy. Praca przez internet to na pewno atrakcyjne rozwiązanie, jednak z całą pewnością nie dla wszystkich. Niektórzy z nas potrzebują wyjść do biura, porozmawiać z innymi ludźmi czy po prostu ładnie się ubrać. Inni z kolei najlepiej pracują w domu, w ciszy i cenią sobie elastyczność. W związku z różnicami między ludźmi, śmiało możemy stwierdzić, że praca przez internet z całą pewnością nie jest dla każdego. Warto jednak to przeanalizować, jeżeli szukasz alternatywy do tradycyjnego modelu pracy. Bardzo często praca zdalna jest możliwa w międzynarodowych firmach, gdzie potrzebna jest znajomość języka angielskiego. Często jest to duża bariera, dlatego wszystkie osoby, które chcą rozpocząć pracę przez internet, powinny przeanalizować nabycie tej umiejętności. Można to zrobić m.in. na dodatkowych zajęciach, np. tutaj: https://buki.org.pl/ 

  Dla kogo jest praca w domu przez internet?

  Teoretycznie praca przez internet jest dla każdego. Każdy może rozpocząć poszukiwania, jednak nie każdy dostosuje się do takiego modelu pracy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które na co dzień nie korzystają z internetu. Zdecydowanie ta praca najbardziej jest dedykowana dla osób, które na co dzień z niego korzystają - głównie osoby między 20 a 40 rokiem życia. Z całą pewnością praca zdalna nie jest dla osób, które potrzebują codziennego kontaktu z innymi osobami. W takiej sytuacji wręcz odradzamy taki model pracy - może to doprowadzić do znacznego obniżenia nastroju i być źródłem prywatnych problemów.

  Praca w internecie dla nieletnich - czy to dobre rozwiązanie?

  Budowanie swojej samodzielności i marki od najmłodszych lat to zawsze dobry pomysł. Internet daje nam dzisiaj wiele możliwości, dlatego nawet osoby niepełnoletnie mogą pomyśleć o dodatkowym źródle dochodu. Praca przez internet może zajmować zaledwie godzinę czy dwie dziennie, dlatego rodzice nie powinni się martwić, że zabraknie czasu na naukę. W praktyce osoby, które ukończyły 15 rok życia mogą podpisać umowę i rozpocząć pracę. W przypadku pracy przez internet sytuacja wygląda nieco inaczej - nie trzeba podpisywać umowy. Wszystko może być ustalane ustne. Należy tylko pamiętać o rozliczeniu z Urzędem Skarbowym - osoby, które miesięcznie zarabiają mniej niż 1500 zł, nie muszą odprowadzać podatków.

  Poniżej przedstawimy sposoby na zarabianie pieniędzy przez internet (dla nieletnich oraz wszystkich innych osób):

  • Wypełnianie ankiet - taka forma pracy może nie będzie przynosiła spektakularnego dochodu, ale z całą pewnością pozwoli na dorobienie do kieszonkowego. Jednym z takich portali jest ySense. Za wypełnienie jednej ankiety zarabia się od 10 centów do kilku dolarów. Inne dosyć popularne strony do wypełniania ankiet to opinie.pl czy Market Agent.
  • Kolejna forma pracy to wypełnianie różnych zdań, np. rejestrowaniu się w konkretnych serwisach. Taką pracę znajdziecie m.in. na stronie mypay.pl.
  • Innymi formami pracy przez internet jest prowadzenie bloga czy social mediów firm. Jest to popularna forma marketingu, a osoby młode niemal wychowały się w internecie. 
  • Osoby, które czują, że mają dryg do pisania, mogą spróbować swoich możliwości w copywritingu. Na początku dobrym portalem jest GoodContent.

  Jak znaleźć pracę przez internet?

  Znalezienie pracy przez internet nie musi być trudne. Musimy wykazać się jednak sporym zaangażowaniem. Kluczowym aspektem jest spełnianie około 80% wymagań z danego ogłoszenia. Podczas szukania pracy przez internet istotna jest również pomysłowość i kreatywność. 

  Poniżej przedstawimy listę portali, dzięki którym możecie znaleźć pracę przez internet:

  • portal pracuj.pl - obecnie jest to jeden z największych portali w Polsce. Gromadzi ponad 100 tysięcy różnych ofert. Dotyczą one zarówno pracy stacjonarnej, jak i zdalnej; 
  • portal praca.pl - jest to kolejny portal, który gromadzi w sobie różnorodne ogłoszenia o pracę;
  • portal GoWork.pl - znajdziecie dużo nie tylko wiele ofert, ale również opinię o pracodawcach;
  • portal aplikuj.pl - portal z ogłoszeniami o prace, do których aplikuje się przez specjalny formularz;
  • portal PracaTobie.pl - na tym portalu znajdziecie zarówno oferty o pracę, jak i szkolenia czy warsztaty;
  • portal Jobs.pl - międzynarodowy portal z ogłoszeniami pracy nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach;
  • portal RockerJobs.pl - portal ten jest dedykowany głównie dla osób, które chcą znaleźć pracę w marketingu lub copywritingu;
  • portal NoFluffJobs.pl - portal ten jest przeznaczony dla osób, które szykują pracy w branży IT; 
  • portal interviewme.pl - znajdziecie tam nie tylko ogłoszenia o pracę, ale również wiele pomocnych artykułów. 

  Oprócz wyżej wymienionych portali z ogłoszeniami o pracę możecie szukać pracy jeszcze w innych miejscach, np. Indeed, Jooble, Olx czy Useme. Czasami warto szukać ofert pracy na stronach internetowych konkretnych firm. Jeszcze jedną opcją na znalezienie pracy przez internet są strony w mediach społecznościowych, np. na facebooku. Możecie tam znaleźć grupy tematyczne, w których umieszczane są oferty pracy przez internet.

Autor:

Oceń wiadomość

Praca przez internet - najczęściej zadawane pytania

Czy warto szukać pracy w internecie?

Praca przez internet to na pewno atrakcyjne rozwiązanie, jednak z całą pewnością nie dla wszystkich. Niektórzy z nas potrzebują wyjść do biura, porozmawiać z innymi ludźmi czy po prostu ładnie się ubrać. Inni z kolei najlepiej pracują w domu, w ciszy i cenią sobie elastyczność. W związku z różnicami między ludźmi, śmiało możemy stwierdzić, że praca przez internet z całą pewnością nie jest dla każdego.Czytaj więcej na BUKI

Praca w internecie dla nieletnich - czy to dobre rozwiązanie?

Budowanie swojej samodzielności i marki od najmłodszych lat to zawsze dobry pomysł. Internet daje nam dzisiaj wiele możliwości, dlatego nawet osoby niepełnoletnie mogą pomyśleć o dodatkowym źródle dochodu. Praca przez internet może zajmować zaledwie godzin

Czytaj więcej na BUKI

Jak znaleźć pracę przez internet?

Znalezienie pracy przez internet nie musi być trudne. Musimy wykazać się jednak sporym zaangażowaniem. Kluczowym aspektem jest spełnianie około 80% wymagań z danego ogłoszenia. Podczas szukania pracy przez internet istotna jest również pomysłowość i kreatywność.Czytaj więcej na BUKI