Wspieramy Ukrainę! Stop wojnie!

Pomoc tutaj »

Wakacje we wrześniu z dziećmi - czy warto?

09.08.2022

Wakacje we wrześniu z dziećmi - czy warto?
Dla rodziców
 1. Kiedy najlepiej wyjeżdżać na wakacje z dziećmi?
 2. Czy w wakacje dzieci powinny się uczyć?
 3. Wakacje we wrześniu - czy warto?
 4. Jesteśmy w połowie wakacji. Można by powiedzieć, że jesteśmy w tzw. sezonie wysokim. Ceny wynajmu mieszkań czy pokoi w turystycznych miejscowościach są najdroższe. Nie dość, że wszystko jest droższe, to jeszcze niemal w każdej miejscowości jest bardzo dużo osób. Jadąc nad morze ciężko jest znaleźć kawałek miejsca na plaży - dlatego też coraz więcej osób zastanawia się nad urlopem we wrześniu. Czy to oby na pewno dobry pomysł?

  Kiedy najlepiej wyjeżdżać na wakacje z dziećmi?

  Teoretycznie przyjęło się, że rodziny z dziećmi na urlop wyjeżdżają w szczycie sezonu letniego - lipiec i sierpień. Jest to głównie związane z tym, że wiele rodziców ma problem z zapewnieniem opieki w wakacje, gdy w szkołach i przedszkolach trwają wakacje. Urlop w tym czasie wydaje się jednym z lepszych rozwiązań. Nie oznacza to jednak, że nie ma atrakcyjniejszych terminów na wakacje. Coraz więcej osób (również rodzin z dziećmi) decyduje się również na wakacje przed sezonem - w czerwcu lub zaraz po sezonie we wrześniu. Dobrym pomysłem na wycieczkę może być wyjazd do cieplejszych rejonów w naszych jesiennych lub zimowych miesiącach. Warto rozważyć wtedy kierunki, takie jak: Wyspy Kanaryjskie, Egipt, Tajlandia czy Wyspy Zielonego Przylądka. Pamiętajmy, że wakacje to nie tylko letnie wyjazdy - niektórzy nie przepadają za ciepłymi kierunkami i decydują się na zimowe wyjazdy, np. na narty. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, kiedy jest najlepszy moment na wyjazd, ponieważ jest to zależne od preferencji każdego z Was. 

  Czy w wakacje dzieci powinny się uczyć?

  Dzieci w wieku szkolnym nie czekają chyba na nic tak bardzo, jak właśnie na wakacje. Wielu rodziców zadaje sobie wtedy pytanie - czy w wakacje dzieci powinny się uczyć? Odpowiedź brzmi - to zależy. Jeżeli Twoja pociecha ma problemy z nauką podczas roku szkolnego, to wakacje mogą być dobrym sposobem na nadrobienie materiału. W wakacje jest dużo czasu, dlatego też śmiało można wygospodarować, kilka godzin w tygodniu. Nie jest to jednak konieczność. Wakacje są po to, żeby nasze pociechy mogły odpocząć od nauki i nadmiaru obowiązków. Warto jednak pamiętać o tym, żeby te dwa miesiące nie był tylko bezproduktywnym siedzeniem. Warto zainicjować dzieciom inne zajęcia - nie koniecznie naukę. Mamy tutaj na myśli zajęcia dodatkowe, lato w mieście czy czytanie książek. Z całą pewnością jednak wakacje powinny być dla dzieci w dużej mierze odpoczynkiem, a nie czasem na naukę. Czasami lepiej jest odpocząć i zacząć rok szkolny z nową energią. Jeżeli jednak w wakacje czy w roku szkolnym będziecie chcieli uzupełnić wiedzę swojej pociechy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą BUKI.

  Wakacje we wrześniu - czy warto?

  Naszym zdaniem jak najbardziej tak! Chyba że lubicie spędzać czas w szczycie sezonu, gdzie najwięcej osób decyduje się na wakacyjne wyjazdy. Urlop we wrześniu ma bardzo dużo zalet:

  • Ceny są znacznie niższe. Nie tylko za wynajem miejsc noclegowych, ale także w restauracjach czy w różnego rodzaju atrakcjach turystycznych, np. bilety wstępu.
  • We wrześniu mało kto decyduje się na wyjazd z dziećmi - nie oznacza to jednak, że jest to zły pomysł. Na początku września zazwyczaj są prowadzone zajęcia organizacyjne, dlatego też jesteśmy pewni, że Twoja pociecha lub pociechy bez problemu nadgonią ten materiał.
  • Nawiązując do punktu wyżej we wrześniu będzie znacznie mniej osób - wydaje nam się, że jest to bardzo przekonujący argument, jeżeli chodzi o wakacje.
  • I co najważniejsze - we wrześniu nadal jest ciepło. 
  • Nie dość, że będzie jeszcze ciepło, to morze będzie nagrzane najbardziej w ciągu roku. Kąpiele będą przyjemne i zapewne nikt z Was nie będzie miał problemu z zanurzeniem się - zwłaszcza decydując się na wakacje za granicą.

  Dla wielu osób urlop we wrześniu może być spełnieniem marzeń - pusto, cicho i taniej. W takich warunkach znacznie łatwiej jest wypocząć i naładować baterie. Tak jak wspomnieliśmy - wakacje we wrześniu również są dla rodzin z dziećmi. Pierwszy tydzień czy dwa września są czasem organizacyjnym. Dobrą alternatywą do wakacji we wrześniu może być czerwiec, gdy już oceny w szkole zostały wystawione - jedynym minusem może być to, że decydując się na wakacje nad morzem, woda będzie jeszcze zimna.

Autor:

Oceń wiadomość

Wakacje z dziećmi- najczęściej zadawane pytania

Kiedy najlepiej wyjeżdżać na wakacje z dziećmi?

  Teoretycznie przyjęło się, że rodziny z dziećmi na urlop wyjeżdżają w szczycie sezonu letniego - lipiec i sierpień. Jest to głównie związane z tym, że wiele rodziców ma problem z zapewnieniem opieki w wakacje, gdy w szkołach i przedszkolach trwają wakacje.

  Czytaj więcej na BUKI

Czy w wakacje dzieci powinny się uczyć?

Dzieci w wieku szkolnym nie czekają chyba na nic tak bardzo, jak właśnie na wakacje. Wielu rodziców zadaje sobie wtedy pytanie - czy w wakacje dzieci powinny się uczyć? Odpowiedź brzmi - to zależy. Jeżeli Twoja pociecha ma problemy z nauką podczas roku szkolnego, to wakacje mogą być dobrym sposobem na nadrobienie materiału.

Czytaj więcej na BUKI

Wakacje we wrześniu - czy warto?

We wrześniu mało kto decyduje się na wyjazd z dziećmi - nie oznacza to jednak, że jest to zły pomysł. Na początku września zazwyczaj są prowadzone zajęcia organizacyjne, dlatego też jesteśmy pewni, że Twoja pociecha lub pociechy bez problemu nadgonią ten materiał.

Czytaj więcej na BUKI