Najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego

17.11.2021

Najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego
Nauka języków
 1. Dlaczego uczyć się niemieckiego?
 2. Jak szybko nauczyć się niemieckiego?
 3. Aplikacji do nauki języka niemieckiego, które musisz znać

 

Aplikacje do nauki niemieckiego. Opowiadamy, jak nauczyć się niemieckiego i dlaczego warto to zrobić.

 

Język niemiecki przez niektóre osoby jest kochany, przez inne wręcz przeciwnie – znienawidzony. Na pewno jest jednak grupa osób, która chce lub musi nauczyć się tego języka. Jak zapewne wiecie, najlepszą metodą nauki jest otaczanie się językiem z każdej strony, dlatego też dzisiaj przedstawimy, Wam listę aplikacji, które wspomogą naukę niemieckiego i kilka praktycznych porad, które przydadzą się podczas poznawania tego języka.

Dlaczego uczyć się niemieckiego?

Zacznijmy od tego, że zawsze warto uczyć się języków obcych. Otwierają one przeróżne możliwości – zarówno zawodowe, jak i podróżnicze. Co prawda większość osób decyduje się na naukę języka angielskiego, jednak niemieckim również posługuje się bardzo dużo osób na świecie – szacuje się, że jest to około 80 milionów. W języku niemieckim bez przeszkód porozmawiasz nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Liechtensteinie.

Najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego

Ponadto w większości państw, (nie tylko w niemieckojęzycznych, ale także w Hiszpanii, Chorwacji czy Czechach) chociażby w kartach menu znajdziesz dania w języku angielskim i niemieckim. Warto wspomnieć, że język niemiecki jest zaliczany do jednych z najłatwiejszych języków świata. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale umiejętność posługiwania się językiem niemieckim otwiera ogromne możliwości biznesowe:

 • Na terenie tego kraju (Niemiec) jest ponad 500 największych firm na świecie m.in. BMW, Lufthansa czy Bosch.

 • Szukając pracy w Stanach Zjednoczonych bardzo przyda Ci się znajomość tego języka – niemieckie firmy funkcjonujące w USA stworzyły ponad 700 000 miejsc pracy.

Na potwierdzenie naszych słów wspomnimy tylko, że ponad 68 % Japończyków uczy się właśnie niemieckiego. Warto również wspomnieć, że co dziesiąta książka jest publikowana w tym języku. Wiele prac naukowych i referatów naukowców jest właśnie po niemiecku. Rocznie księgarnie publikują ponad 80 000 książek w tym języku.

 

Jak widzicie, niemiecki jest dosyć pożądanym językiem na tle Europy, jeżeli chcesz rozpocząć jego naukę, a nie wiesz, od czego zacząć, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą na platformie BUKI.

Jak szybko nauczyć się niemieckiego?

Nauka języka niemieckiego nie jest zbytnio skomplikowana. Wszystko jednak zależy od preferencji językowych, doświadczenia i ilości poświęconego czasu. Nie osiągniesz zadowalającego sukcesu, jeżeli nie będziesz regularnie pogłębiać swojej wiedzy. Nic nie da jedna godzina tygodniowo na zajęciach dodatkowych. Musisz znaleźć czas na naukę – czy to słuchanie podcastów w czasie zmywania naczyń, czy rozwiązywanie zadań w łóżku przed pójściem spać – nie ma to znaczenia. Liczy się tylko efekt końcowy i poświęcony czas.

 

Podczas nauki języka niemieckiego warto korzystać z audiobooków. Dobrze na początku jest się skupić na zrozumieniu «niemieckiego myślenia», dopiero jak zrozumiesz ten język i sposób jego działania, z łatwością przyjdzie Ci nauka. Pomóc w tym może prowadzenie monologów i komentowanie i opisywanie otaczającego świata i czynności.

Najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego

Starym sprawdzonym sposobem do nauki języków obcych są również fiszki i ciągłe otaczanie się językiem. Możliwości jest mnóstwo – możesz zmienić język w telefonie, czytać książki oglądać wiadomości, filmy i seriale czy słuchać audiobooków i podcastów. Najważniejsza jest jednak regularność i skrupulatność. Efektywna nauka to taka, która umożliwia nam ciągłe zdobywanie nowej wiedzy – warto o tym pamiętać. Wszystkie osoby, które decydują się na zapisanie na zajęcia dodatkowe, muszą mieć świadomość, że konieczna będzie również praca własna w domu.

Aplikacji do nauki języka niemieckiego, które musisz znać

Przechodząc do głównego tematu naszego dzisiejszego artykułu, przedstawimy Wam teraz najlepsze naszym zdaniem aplikacje przeznaczone do nauki języka niemieckiego.

Najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego

Przedstawiona kolejność jest przypadkowa:

 1. Memrise – aplikacja ta wykorzystuje mnemotechniki i fiszki. Wspomaga zapamiętywanie nowych słów i całych zwrotów. Oferta kursów w tej aplikacji jest bardzo szeroka, ponieważ jest tworzona przez społeczność pod okiem ekspertów – użytkownicy mają do dyspozycji ponad 300 000 różnych kursów – nie tylko z języka niemieckiego, ale również m.in. z perskiego czy angielskiego.

 2. Duolingo – aplikacja jest w pełni darmowa. Nauka jest podzielona na cele – początkowo można wybrać nawet 5 minut dziennie. Każdy użytkownik wybiera również swój poziom, a poprzez aplikację uczymy się nie tylko pisać, ale także czytać, mówić i rozumieć ze słuchu.

 3. Fiszkoteka i mFiszki – aplikacja ta jak sama nazwa wskazuje, skupia się na nauce słów, całych zwrotów czy idiomów.

 4. Learn Deutsch – Die Stadt der Wörter – jest to aplikacja przeznaczona tylko do nauki niemieckiego. Będzie odpowiednia zarówno dla osób początkujących, jak i tych, które pierwsze kroki w nauce mają już za sobą. Aplikacja ma bardzo przyjemny interfejs i jest bardzo intuicyjna.

 5. Der Deutsch Perfekt Trainer – jest to aplikacja przeznaczona dla osób, które mają już obycie z językiem niemieckim. Znajdziecie w niej teksty dziennikarskie oraz tematyczne lekcje. Warto wspomnieć, że aplikacja ta jest w pełni darmowa.

 6. Grammatik A1-A2-B1-B2-C1 – aplikacja jest dedykowana do nauki gramatyki z języka niemieckiego. Znajdziemy w niej zadania związane zarówno z odmianą czasowników, stroną bierną, jak i inne zagadnienia. Idealnie się sprawdzi również dla osób, które przygotowują się do międzynarodowych egzaminów.

 7. Busuu – jest to aplikacja, która umożliwia nie tylko naukę języka niemieckiego, ale także innych. Przeznaczona jest do codziennego używania, a użytkownicy tej aplikacji uczą się praktycznych zwrotów m.in. jak sobie poradzić w restauracji czy jak zapytać o drogę.

 8. SuperMemo – jest to aplikacja z różnorodnymi kursami. Niestety część z nich jest płatna, może być ona jednak warta uwagi, bo twórcy gwarantują, że ich kursy językowe przyspieszają naukę języków obcych o około 30 % (przy regularnej nauce).

 9. Memrise – aplikacja ta umożliwia kontakt native speakerami za dodatkową opłatą, jednak w darmowej wersji skupia się na nauce słówek i zwrotów. Z ciekawych funkcji, aplikacja ta śledzi nasze postępy i jest w stanie wyłapać, z jakimi słowami mamy problem.

 10. Rocket Language – jest to ostatnia na dzisiaj aplikacja do nas do nauki języka niemieckiego i nie tylko. Niektóre ćwiczenia są dostępne w wersji darmowej, za inne jednak musimy zapłacić. Aplikacja ta skupia się na poprawnej wymowie.

Jak widzicie możliwości do nauki języka niemieckiego jest bardzo dużo. Przedstawione aplikacje sprawdzą się z pewnością podczas zdobywania wiedzy w tak zwanym «międzyczasie», gdy np. czekasz na autobus, na swoją kolej u lekarza, czy leżysz w łóżku i zamierzasz iść spać. Oprócz aplikacji i samodzielnej nauki warto skorzystać z pomocy korepetytorów. Możecie ich znaleźć tutaj.

 

 

Autor:

Oceń wiadomość

Najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego

Dlaczego uczyć się niemieckiego?

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale umiejętność posługiwania się językiem niemieckim otwiera ogromne możliwości biznesowe: Na terenie tego kraju (Niemiec) jest ponad 500 największych firm na świecie m.in. BMW, Lufthansa czy Bosch. Czytaj więcej na BUKI

Jak szybko nauczyć się niemieckiego?

Nauka języka niemieckiego nie jest zbytnio skomplikowana. Wszystko jednak zależy od preferencji językowych, doświadczenia i ilości poświęconego czasu. Nie osiągniesz zadowalającego sukcesu, jeżeli nie będziesz regularnie pogłębiać swojej wiedzy. Czytaj więcej na BUKI

Jak rozpocząć naukę języka niemieckiego?

Podczas nauki języka niemieckiego warto korzystać z audiobooków. Dobrze na początku jest się skupić na zrozumieniu «niemieckiego myślenia», dopiero jak zrozumiesz ten język i sposób jego działania, z łatwością przyjdzie Ci nauka. Czytaj więcej na BUKI

Jakie są aplikacje do nauki języka niemieckiego?

Przedstawiona kolejność jest przypadkowa: Memrise – aplikacja ta wykorzystuje mnemotechniki i fiszki. Wspomaga zapamiętywanie nowych słów i całych zwrotów. Czytaj więcej na BUKI