Ranking najlepszych szkół podstawowych w Polsce według miast

04.04.2021

Artykuły autora: 357

Ranking najlepszych szkół podstawowych w Polsce według miast

Na pewno każdy z rodziców troszczy się o edukację swojego dziecka. Szkoła podstawowa to pierwszy poważny wybór na ścieżce edukacyjnej pociechy. Warto jest dokonać tego wyboru dobrze, ponieważ szkołę podstawową wybieramy na następne 8 lat. Jest to pierwsza szkoła w życiu dziecka, dlatego dobrze jest zagwarantować solidne podstawy do dalszej edukacji. Ranking najlepszych szkół podstawowych jest oparty na wynikach egzaminu ósmoklasisty z podstawowych przedmiotów tj. z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Dodatkowe punkty w zestawieniu można uzyskać za uczestnictwo i wysokie wyniki z olimpiad przedmiotowych. Przyjrzymy się teraz najlepszym szkołom podstawowym w poszczególnych miastach w Polsce.

Ranking szkół podstawowych Warszawa

W Warszawie mamy ponad 200 szkół podstawowych. My przyjrzymy się teraz 5 najlepszym.

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa STO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego Warszawa. W rankingu szkoła uzyskała aż 79,5 pkt. Od 09 do 04.2021 r. trwa rekrutacja dla dzieci, które chcą uczęszczać do tej szkoły. Oficjalne ogłoszenie wyników rekrutacji odbędzie się 10.05.2021 r. Do szkoły uczęszczają laureaci wielu konkursów m.in. Judo, modeli szybowców halowych czy powiatowego przeglądu piosenek. Szkoła brała udział w projekcie unijnym pt. „Wielkość kultur — jedność spojrzenia na Europę” oraz współpracuję z AIESEC. W latach wcześniejszych, przed wybuchem pandemii szkoła organizowała wymiany językowe m.in. wymianę Polsko-Niemiecką i Polsko-Francuską, a w 2020 roku organizowała obóz językowy w Anglii.

 2. Szkoła Podstawowa Kolegium Zakonu Pijarów im. o. Onufrego Kopczyńskiego Warszawa. Placówka znajduje się przy ul. Gwintowej oraz w zestawieniu Warszawskich szkół zdobyła 75,3 pkt.

 3. Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Monte Cassino Warszawa. Placówka znajduję przy ul. Bruna, w okolicach Pól Mokotowskich. W rankingu zdobyła 74,1 pkt. Szkoła współpracuje z wieloma instytucjami m.in. z Dziecięcym Uniwersytet Ciekawej Historii, Centrum Innowacyjnej Profilaktyki, Szlachetną Paczką, czy Dzielnicowym Centrum Integracji.

 4. Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka Warszawa. Szkoła znajduje się przy ul. Teresińskiej i w rankingu szkół zdobyła 73,5 pkt. W szkole jest organizowanych wiele programów m.in. oferta programowa Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Szkoła uczestniczy również w programie dostarczania do szkoły owoców, warzyw i mleka, który jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

 5. Szkoła Podstawowa nr 205 im. Żołnierzy Powstania Warszawskiego Warszawa. Szkoła w rankingu zajmuje 5 miejsce i zdobyła 73,2 pkt. Placówka przeprowadza rekrutację do klas pierwszych, jak i do oddziału przedszkolnego.

Ranking szkół podstawowych Lublin

W Lublinie mamy ponad 40 szkół podstawowych. Przyjrzymy się teraz 5 najlepszym.

 1. Szkoła Podstawowa im. św. Wincentego Pallottiego Lublin. W zestawieniu najlepszych szkół podstawowych w Lubinie szkoła zdobyła 69,9 pkt. Szkoła po raz kolejny zajęła wysoką pozycję w wyżej wymienionym rankingu. Szkoła organizuje wiele konkursów wewnętrznych i bierze udział w zewnętrznych konkursach. W szkole są również laureatki i laureaci konkursów organizowanych przez Kuratora Oświaty.

 2. Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej Lublin. Szkoła zajmuje w rankingu 2 miejsce i zdobyła 67,5 pkt. Placówka ma wiele laureatów konkursów m.in. konkursu Kangur, konkursów organizowanych przez kuratorium czy konkurs pt. „Młodzież pisze wiersze”.

 3. Szkoła Podstawowa nr 18 im. Macieja Rataja Lublin. Placówka w rankingu najlepszych szkół w Lublinie zdobyła 64,5 pkt. Szkoła ze swoimi uczniami odnosi liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach plastycznych i literackich. Rekrutacja w tym roku trwa do 29.03.2021 r.

 4. Szkoła Podstawowa nr 50 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego — Prymasa Tysiąclecia Lublin. Placówka w zestawieniu zajmuje czwartą pozycję i zdobyła 63,6 pkt. Tylko w tym roku uczniowie tej szkoły zdobyli 6 tytułów laureata i trzy tytuły finalisty w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. Zdobyte tytuły dotyczą konkursów z języka angielskiego i konkursów polonistycznych.

 5. Szkoła Podstawowa nr 16 im. Fryderyka Chopina Lublin. Szkoła w rankingu 2021 zdobyła 63,3 pkt. Placówka współpracuje z Politechniką Lubelską, II Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie oraz z przedszkolem nr 75. Oprócz tych współprac szkoła również zawiązała współpracę międzynarodowe z Comenius, eTwinning, Erasmus oraz organizowała wymiany Polsko-Niemieckie.

Ranking szkół podstawowych Poznań

W Poznaniu mamy 78 szkół podstawowych. Przyjrzymy się teraz 5 najlepszym szkołom w zestawieniu 2021.

 1. Szkoła Podstawowa nr 83 Łejery Poznań. Jest to szkoła, która w tegorocznym rankingu zajęła 1 miejsce. Zdobyła 70,64 pkt. Szkoła może się pochwalić swoim teatrem “Łejery”, a od 1990 roku wprowadziła swój autorski program edukacyjny. Podstawowymi założeniami szkoły jest obcowanie ze sztuką, teatrem, poznawanie drugiego człowieka i otaczającego świata.

 2. Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej Poznań. Szkoła w rankingu zdobyła 69,67 pkt. Jest to zespół szkół. Szkoła współpracuje m.in. z Wydziałem Prawa na UAM. Szkoła realizuje program zgodnie z wychowaniem Urszulańskim. Wychowanie to jest oparte na podstawach Anieli Merici, kładzie ono nacisk m.in. na podwójną miłość, zawierzenia czy modlitwę.

 3. Szkoła Podstawowa nr 33 Poznań. Szkoła zajęła trzecie miejsce w rankingu i zdobyła 69,59 pkt. Jest to zespół szkół. Po skończonej edukacji w szkole podstawowej dziecko może iść w tej samej szkole do liceum. Szkoła organizuje m.in. konkursy szachowe. Ponadto jedna z uczennic szkoły jest mistrzynią Polski we florecie. Szkoła podstawowa otrzymała certyfikat placówki rozwijającej talenty.

 4. Szkoła Podstawowa nr 47 z Oddziałami Dwujęzycznymi Poznań. Szkoła zdobyła 69,47 pkt w rankingu najlepszych szkół podstawowych w Poznaniu 2021. Szkoła posiada oddziały dwujęzyczne. Zajęcia języka hiszpańskiego są prowadzone przez nauczycieli z Hiszpanii, a ukończenie klasy o profilu dwujęzycznym umożliwia przystąpienie do dodatkowych egzaminów.

 5. Szkoła Podstawowa nr 56 Poznań. Szkoła zajmuje 5 miejsce w rankingu i zdobyła w tegorocznym rankingu 69,0 pkt. Szkoła umożliwia naukę wielu języków obcych tj. hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i angielskiego. Wielu uczniów tej szkoły jest laureatami i laureatkami wojewódzkich konkursów przedmiotowych.

Ranking szkół podstawowych Szczecin

W Szczecinie znajduje się 50 szkół podstawowych. Najlepsze z nich to:

 1. Szkoła Podstawowa nr 6 Szczecin. Szkoła ta jest niewątpliwie ogólnopolskim faworytem, ponieważ w tegorocznym rankingu zdobyła 97,37 pkt. Jest to jedna z lepszych szkół w Polsce. W szkole jest nawet internat do dyspozycji uczniów. Uczniowie tej placówki brali udział w licznych konkursach i olimpiadach m.in. w olimpiadzie informatycznej czy w rejonowym konkursie z języka angielskiego. Szkoła organizuje również liczne obozy naukowe tj. obóz WOS, obóz biologiczny, fizyczny i chemiczny.

 2. Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki Szczecin. W tym roku szkoła zdobyła 74,28 pkt w rankingu. Szkoła współpracuje m.in. z Uniwersytetem Szczecińskim, eTwinning i British Council.

 3. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny Szczecin. Szkoła znajduje się na 3 miejscu z 68,7 pkt. Jest to katolicka szkoła, która organizuje codzienne modlitwy i piątkowe Msze Święte. Klasy mają nie więcej niż 20 uczniów. Szkoła może się pochwalić laureatami wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów. Szkoła w klasach 1-3 zapewnia 4 godziny języka angielskiego i 2 godziny języka niemieckiego.

 4. Publiczna Szkoła Podstawowa Na Głębokiem Szczecin. W tegorocznym zestawieniu szkoła zdobyła 66,46 pkt. Szkoła może się pochwalić wieloma różnorodnymi zajęciami dodatkowymi. Uczniowie mogą uczęszczać m.in. na basen, jogę, koła informatyczne, koła teatralne, hipoterapię, dogoterapię, zajęcia ceramiczne czy koło ekologiczne.

 5. Szkoła Podstawowa nr 53 im. Fryderyka Chopina Szczecin. Szkoła znajduje się na piątym miejscu w zestawieniu najlepszych szkół podstawowych w Szczecinie 2021. Zdobyła 64,72 pkt. Szkoła co roku szczyci się wieloma laureatami konkursów przedmiotowych organizowanych przez Wojewódzkiego kuratora Oświaty. Szkoła organizowała również liczne zajęcia żeglarskie, czy koła edukacji morskiej.

Ranking szkół podstawowych Wrocław

We Wrocławiu znajduje się ponad 70 szkół podstawowych. Przedstawimy teraz najlepsze z nich.

 1. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mariusza Zaruskiego Wrocław. Szkoła ta znajduje się na pierwszym miejscu i zdobyła 78,05 pkt. Szkoła bierze udział w wielu projektach dotyczących m.in. zapobieganiu nadwadze i otyłości, Szkolnej Kasy Oszczędnościowej, czy programie "Enjoy my Origin".

 2. Szkoła Podstawowa nr 36 im. Bohaterów Westerplatte Wrocław. Szkoła w tegorocznym rankingu zdobyła 70,96 pkt. Bierze udział w licznych projektach m.in. ABC Bezpiecznej Szkoły, Euronalia czy „Zawsze cool! Z kulturą na full”. Szkoła organizowała również w tym roku olimpiadę informatyczną.

 3. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Konstytucji 3 Maja Wrocław. Jest to ostatnia szkoła na podium w rankingu najlepszych szkół podstawowych 2021. Szkoła zdobyła 70,47 pkt. Posiada klasy dwujęzyczne. Kładzie nacisk na naukę języka angielskiego i niemieckiego. Dostarcza swoim uczniom po 4 godziny tygodniowo lekcji dla każdego z wymienionych języków. Uczniowie szkoły biorą udział w licznych konkursach m.in. „Zdolny Ślązak 2020-2021”.

 4. Szkoła Podstawowa nr 63 im. Anny Jasińskiej Wrocław, Jest to szkoła, która znalazła się na czwartym miejscu z 69,63 pkt. Szkoła realizuje program Szkół Dialogu. Celem programu jest dążenie do tworzenia atmosfery, która zachęca uczniów do angażowania się w życie szkolne. Szkoła przykłada dużą wagę na demokratyczną społeczność i wiele empatii. Dysponuje też wieloma kołami naukowymi m.in. z języka niemieckiego, matematyczne, teatralne w języku angielskim, czy z treningu twórczego rozwiązywania problemów.

 5. Szkoła Podstawowa nr 91 im. Orląt Lwowskich Wrocław. Jest to szkoła, która znalazła się w pierwszej piątce najlepszych szkół podstawowych we Wrocławiu z 69,33 pkt. Szkoła w swojej ofercie posiada dwie klasy sportowe. Organizuje projekty unijne takie jak Erasmus+, warzywa i owoce w szkole oraz skarbnica kompetencji.

Ranking szkół podstawowych Kraków

W Krakowie znajduje się ponad 110 szkół. Najlepsze z nich to:

 1. Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego Kraków. Jest to szkoła, która wygrała tegoroczne zestawienie w szkołach znajdujących się w Krakowie. Uplasowała się na pierwszym miejscu z 82,8 pkt. Szkoła posiada laureatów międzynarodowego konkursu informatycznego Bóbr. Oferuje swoim uczniom wiele kółek zainteresowań np. muzyczne, informatyczne, geograficzne. Uczniowie mogą również uczęszczać na szachy, programowanie Minecraft, czy robotykę.

 2. Drugie miejsce należy do Szkoły Podstawowej nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek. Zdobyła 76,5 pkt. Szkoła zapewnia swoim uczniom wiele zajęć dodatkowych. W ofercie znajdziemy m.in. zajęcia rozwijające, zajęcia pt. „Mądra Główka”, zajęcia klubu młodego odkrywcy czy zajęcia z kodowania lub rozwijające zdolności plastyczne.

 3. Trzecie miejsce należy do Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Joanny Beretty Molli w Krakowie. Szkoła zdobyła 75,3 pkt. Współpracuje m.in. z fundacją Ukryte Skrzydła, Ama Spei, Uniwersytetem Pedagogicznym, czy z Małopolską Agencją Rozwoju Regionalnego.

 4. Czwarte miejsce, a w zasadzie trzecie, ponieważ obie szkoły zdobyły tyle samo pkt. tj. 75,3. Należy do Szkoły Podstawowej nr 33 im. Króla Stefana Batorego Kraków. Szkoła bierze udział w wymianach zagranicznych z Niemcami, Anglią i Szwecją. Oprócz tego realizuje programy takie jak — „Robo-matematycy”, “SPInKa”, czy „Mocni bez Przemocy”.

 5. Szkoła Podstawowa nr 164 im. Bł. Franciszki Siedliskiej Kraków zdobył piąte miejsce z 71,4 pkt. Szkoła w swojej ofercie ma bogaty zakres kół naukowych m.in. czytelnicze, geograficzne, gier zręcznościowych, informatyczne, językowe czy przygotowujące do konkursów przedmiotowych.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go

4.25

Według opinii 4 użytkowników

Autor Adrianna S.

Jestem absolwentką ekonomii. Od 2016 roku zajmuję się dofinansowaniami unijnymi. W 2020 rozpoczęłam pracę jako copywriterka.

Artykuły autora: 357

Dopasuj korepetytora

Inne wiadomości:

BUKI

Platforma łącząca nauczycieli i uczniów

Utwórz profil nauczyciela

Artykuły eksperckie od korepetytorów